AGROAD, s.r.o., dodavatel náhradních dílů na traktory a zemědělskou techniku
Dnes je 24.2. – svátek slaví Matěj

V Anglii se na prodej objevil téměř nejetý John Deere 7810 v dokonale originálním stavu

Zveřejněno: 5. 2. 2020

Traktory John Deere 7810 jsou na celosvětovém trhu použité zemědělské techniky žádaným artiklem. V zachovalém stavu se už vidí jen zřídka. Tento je dokonalý, odpracoval pouze 3900 motohodin.

John Deere 7810 v originálním stavu byl nedávno na prodej
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Vzácná příležitost ke koupi zachovalého traktoru se objevila v Anglii. Prodejce JF Agricultural Engineering, který nabízí zemědělskou techniku značky John Deere nedaleko Londýna, prodával svůj historický traktor John Deere 7810. Traktor měl odpracováno pouze 3900 motohodin, což není mnoho - tyto modely jsou zpravidla k dostání s 8 000 až 12 000 motohodinami v daleko horším stavu (jejich cena se pohybuje okolo jednoho milionu korun). Prodejce uvedl, že je v dokonale zachovalém a originálním stavu. Vzhledem ke svému stavu byl traktor vhodný pro sběratele, kteří chtějí investovat do veterána. Traktor už nového majitele našel.

Před třemi lety byla pouze vyměněna kola. V současnosti je traktor obut do pneumatik BKT 600/65 R28 (100 %) vpředu a 710/70 R38 (95 %) vzadu.

Prodaný John Deere 7810 je osazen šestiválcovým motorem 6081 o výkonu přes 150 koní, který se vyráběl v americkém Waterloo. Motor je spojen s převodovkou PowrQuad.

Série traktorů John Deere 7010 se vyráběla v letech 1996 až 2003. Model 7810 mohl být dodáván s nebo bez kabiny, s pohonem dvou nebo čtyř kol a na výběr byly tři převodovky. Ve srovnání se svými předchůdci měl model 7810 lepší ovládání větrání, klimatizaci a jasnější osvětlení. Traktor bylo možné doplnit řadou volitelných možností jako třeba přední a zadní závaží, robustní rychlozávěs, plynový pedál, vnější zrcátka na obou stranách kabiny, zadní stěrač, vzduchový systém pro těžké návěsy a elektrická přípojka pro rádio.

Autor: Milan Jedlička, Velká kniha traktorů John Deere
Foto: JF Agricultural Engineering

Tématické tagy

Nové

JCB Fastrac v lesní úpravě se téměř nevidí, tento zdolával těžký terén kolem Orlíku

Zveřejněno 24.2. Traktory JCB Fastrac má většina z nás v povědomí jako rychlé traktory vhodné pro práce spojené s dopravou. Traktor byl původně pro tento druh činnosti vyvinut. Obecně se uplatňuje v zemědělství i v komunálním sektoru. O tom, že se neztratí ani v… jít na článek

Holmer rozšiřuje svůj sortiment o nový vyorávací agregát HRO

Zveřejněno 21.2. Na mezinárodním zemědělském veletrhu Agritechnica 2019 se prezentoval nový vyorávací agregát HRO firmy Holmer, který pracuje velmi šetrně se sklízenou plodinou zejména na lehkých a písčitých půdách s lepivými vlastnostmi a na extrémně těžkých půdách… jít na článek

Nadšenci vrátili lesk traktoru Fortschritt ZT 303, jeho stav je ohromující

Zveřejněno 21.2. Pole Východního Německa a Československa svého času brázdily traktory Fortschritt ZT, které jsou dnes cennými historickými kousky. Proto potěší, když takový traktor v tristním stavu projde renovací. Dokonalá renovace tohoto legendárního traktoru… jít na článek