Dnes je 19.7. – svátek slaví Čeněk

Volvo po zásahu úpravce. Vznikl nový hráč na poli zemědělských tahačů

Zveřejněno: 6. 5. 2019

Milovníci tahačů Volvo mohou jásat. Německý úpravce nákladních vozidel A+T Nutzfahrzeuge GmbH si podal Volvo a představil speciální FMX540 4x4 Multitruck upravený pro provoz v zemědělství.

Volvo FMX540 4x4 Multitruck po zásahu německého úpravce A+T Nutzfahrzeuge GmbH.

Upravené tahače pro provoz v zemědělství už nabízí Mercedes-Benz, Tatra či Man. Nyní se přidává Volvo. Tato kategorie vozidel je stále více oblíbená jak u nás, tak v západních zemích. Pokud opravdu chce majitel takový vůz používat při běžných zemědělských aplikacích (nejen v dopravě), mělo by vozidlo mít speciální úpravy. Úpravy na vozidle většinou provádí externí společnost. V tomto případě společnost A+T Nutzfahrzeuge GmbH postavila na základě vozidla Volvo FMX speciál - Volvo FMX540 4x4 Multitruck. A co všechno má ve výbavě?

Tahač je vybaven jak předním, tak zadním závěsem o kapacitě 3,5 t, respektive 2,2 t, nechybí ani dvouokruhová hydraulika. Pro dostatečný přehled o dění před a za vozidlem je instalován kamerový systém (vpředu i vzadu). Vzadu se nachází též PTO (1000 otáček) pro pohon příslušenství a závěsový systém K80. Vpředu mají široké pneumatiky rozměr 445/65R22.5 a vzadu 600/50R22.5. Samozřejmostí je možnost regulace tlaku v pneumatikách.

Jak je z výše vyjmenované výbavy patrné, tahač se uplatní nejen v dopravě ve spojení s návěsem, ale i například v agregaci s obřím lisem a velkoobjemovým víceúčelovým návěsem.

A+T Nutzfahrzeuge GmbH vyrábí jednotlivé návěsy, výměnné nástavby, skříňové nástavby a mnoho dalšího. Provádí též již zmíněné individuální úpravy vozidel Volvo, ale také Renault. Tak se třeba někdy dočkáme i zemědělské verze Renaultu.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Florian Heßing, A+T Nutzfahrzeuge GmbH

Tématické tagy

Nové

Carraro Agritalia uvádí na trh novou řadu speciálních traktorů Compact

Zveřejněno 18.7. Italský výrobce náprav a speciálních traktorů Carraro uvádí na trh nové traktory řady Compact o výkonu 45, 50 a 55 kW. Traktory jsou k dispozici ve verzi V o šířce 1005 až 1340 mm a verzi VLB o šířce 1360 až 1460 mm. jít na článek

Na tvorbě kalendáře Zetor se budou nově podílet i uživatelé traktorů a fanoušci značky

Zveřejněno 17.7. Stejně jako v předešlých letech plánuje i na rok 2020 společnost Zetor Tractors vydání kalendářů pro své zákazníky a příznivce zemědělské techniky. Ve fotografiích se však oproti minulosti zaměří na běžné využití traktorů, kdy zkombinuje každodenní… jít na článek

Dva nové pracovní záběry pro pásový shrnovač Kuhn Merge Maxx

Zveřejněno 17.7. Kdo měl zájem o pásový shrnovač Merge Maxx značky Kuhn, neměl moc na výběr, byl k dispozici pouze jeden model. To se však nyní změní. Kuhn rozšiřuje svou nabídku o dva nové modely Merge Maxx 760 a 1090. jít na článek