SGEF - Financování dopravní techniky
Dnes je 21.5. – svátek slaví Monika

Volvo po zásahu úpravce. Vznikl nový hráč na poli zemědělských tahačů

Zveřejněno: 6. 5. 2019

Milovníci tahačů Volvo mohou jásat. Německý úpravce nákladních vozidel A+T Nutzfahrzeuge GmbH si podal Volvo a představil speciální FMX540 4x4 Multitruck upravený pro provoz v zemědělství.

Volvo FMX540 4x4 Multitruck po zásahu německého úpravce A+T Nutzfahrzeuge GmbH.

Upravené tahače pro provoz v zemědělství už nabízí Mercedes-Benz, Tatra či Man. Nyní se přidává Volvo. Tato kategorie vozidel je stále více oblíbená jak u nás, tak v západních zemích. Pokud opravdu chce majitel takový vůz používat při běžných zemědělských aplikacích (nejen v dopravě), mělo by vozidlo mít speciální úpravy. Úpravy na vozidle většinou provádí externí společnost. V tomto případě společnost A+T Nutzfahrzeuge GmbH postavila na základě vozidla Volvo FMX speciál - Volvo FMX540 4x4 Multitruck. A co všechno má ve výbavě?

Tahač je vybaven jak předním, tak zadním závěsem o kapacitě 3,5 t, respektive 2,2 t, nechybí ani dvouokruhová hydraulika. Pro dostatečný přehled o dění před a za vozidlem je instalován kamerový systém (vpředu i vzadu). Vzadu se nachází též PTO (1000 otáček) pro pohon příslušenství a závěsový systém K80. Vpředu mají široké pneumatiky rozměr 445/65R22.5 a vzadu 600/50R22.5. Samozřejmostí je možnost regulace tlaku v pneumatikách.

Jak je z výše vyjmenované výbavy patrné, tahač se uplatní nejen v dopravě ve spojení s návěsem, ale i například v agregaci s obřím lisem a velkoobjemovým víceúčelovým návěsem.

A+T Nutzfahrzeuge GmbH vyrábí jednotlivé návěsy, výměnné nástavby, skříňové nástavby a mnoho dalšího. Provádí též již zmíněné individuální úpravy vozidel Volvo, ale také Renault. Tak se třeba někdy dočkáme i zemědělské verze Renaultu.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Florian Heßing, A+T Nutzfahrzeuge GmbH

Tématické tagy

Nové

Zetor 6911 v chatrném stavu kompletně rozebral a zrenovoval. Výsledek je nádherný

Zveřejněno 19.5. Traktor Zetor 6911 spadal do tzv. třetí modernizace. V této modernizaci byla u pozdějších modelů novinkou mechanicky pružinou odpružená sedačka. Traktory také měly pro snazší řazení převodových stupňů převodovku vybavenou zařízením pro přibrzďování… jít na článek

Američan vyrobil plně elektrický traktor, který slibuje mnohé. Od roku 2020 s ním chce dobýt celý svět

Zveřejněno 18.5. Americký výrobce Solectrac, jehož zakladatel má prý téměř třicetileté znalosti v oblasti elektrifikace, vyvinul a vyrobil plně elektrický traktor, se kterým chce od roku 2020 dobýt celý svět. Již nyní je v prodeji v Americe. Podívejte se, jakých… jít na článek

6215 TTV Warrior: Limitovaná edice míří do kompaktní třídy traktorů

Zveřejněno 15.5. Již v roce 2017 představil německý výrobce traktorů Deutz-Fahr dva modely traktorů ve speciálním černém lakování - 9340 TTV a 7250 TTV Warrior. Vzhledem k vysoké poptávce je nyní k dispozici limitovaná edice kompaktního modelu 6215 TTV Warrior s… jít na článek