Dnes je 21.7. – svátek slaví Vítězslav

Yanmar představil nový traktor YM, který se brzy stane páteří značky

Zveřejněno: 18. 4. 2019

Japonský Yanmar v Bangkoku slavnostně ukázal nový a nejdůležitější traktor ve své produktové nabídce. Očekává se, že nový model YM bude postupně nasazen z jihovýchodní Asie do celého světa a v následujících letech se očekává, že bude tvořit páteř nabídky traktorů Yanmar.

Traktory již ve standardní výbavě poskytnou pokročilé funkce monitoringu.

Řada traktorů YM zahrnuje zatím celkem dva modely YM351A (výkon: 51 k) a YM357A (výkon: 57 k), které nabízí řadu inovací a nových technologií, které zefektivní práci obsluhy.

Mnoho farmářů v jihovýchodní Asii pěstuje rýži ve vlhkých polích a řadu suchých polních plodin, od kukuřice přes cukrovou třtinu a další. Oblasti jsou často obhospodařovány poskytovateli služeb, kteří požadují vysoce výkonné lehké a spolehlivé traktory o výkonu 50 60 koní, aby snížili náklady a maximalizovali své příjmy. Řada YM podle Yanmaru tyto požadavky plní. Za atraktivním a funkčním designem traktoru stojí uznávaný průmyslový návrhář Ken Okuyama.

Pokročilé funkce monitoringu

Velká světlá výška traktoru zaručí vysokou průchodnost terénem a jízdu po poli bez poškození rostlin v pozdější růstové fázi. Maximální úhel natočení 55 ° zase zajistí dobrou manévrovatelnost. Yanmar uvádí, že je podlaha v kabině rovná a odpružení traktoru luxusní. Spustit nebo zastavit PTO lze jedním stisknutím tlačítka.

Standardně nabízí též pokročilé funkce ke zlepšení efektivity práce, jako je například SMARTASSIST-Remote. Systém umožňuje uživatelům přístup k důležitým provozním informacím traktoru prostřednictvím intuitivního uživatelského rozhraní, ke kterému lze přistupovat ze smartphonu. Geolokační funkce umožňují majiteli přesně zjistit, kde se traktor nachází a jak pracuje. Technologie může také vydávat varování, když stroj pracuje mimo přednastavené parametry nebo pokud se přesune za určené hranice.

Výkonný a úsporný motor

Traktory YM pohání dieselový motor TNV s přímým vstřikováním, který zajišťuje vysoký výkon a nízkou spotřebou paliva. Motor obsahuje několik inovativních funkcí, které zvyšují výkon - unikátní tvar spalovací komory pro lepší spalování a vstřikování paliva při vysokém tlaku. Motor je spojen s plně synchronizovanou převodovkou s osmi rychlostními stupni vpřed a stejným počtem vzad.

Model YM bude v prodeji v jihovýchodní Asii od letošního roku a očekává se, že bude v následujících letech postupně dobývat další světové trhy.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Yanmar

Tématické tagy

Nové

Horsch představuje novou generaci samojízdného postřikovače Leeb PT, jehož funkce lze ovládat přes mobil

Zveřejněno 19.7. Německý výrobce techniky na zpracování půdy, setí a ochranu rostlin, v rámci představení novinek pro následující rok, prezentoval novou generaci samojízdného postřikovače Leeb PT. K dispozici budou konkrétně dva modely Leeb PT 6.300 a Leeb PT 8.300. jít na článek

Bělorusové ve spolupráci s Němci vyrobili historicky nejvýkonnější traktor Belarus 5022, který odstartuje novou éru MTZ

Zveřejněno 19.7. Běloruský výrobní závod v Minsku, který produkuje legendární traktory MTZ, respektive Belarus, funguje už přes sedmdesát let. V rámci loňských oslav výročí, výrobce představil historicky svůj nejvýkonnější traktor standardní koncepce. Je jím MTZ… jít na článek

Carraro Agritalia uvádí na trh novou řadu speciálních traktorů Compact

Zveřejněno 18.7. Italský výrobce náprav a speciálních traktorů Carraro uvádí na trh nové traktory řady Compact o výkonu 45, 50 a 55 kW. Traktory jsou k dispozici ve verzi V o šířce 1005 až 1340 mm a verzi VLB o šířce 1360 až 1460 mm. jít na článek