Úroková sazba od 0,49% pro traktory CASE IH a STEYR
Dnes je 30.11. – svátek slaví Ondřej

Je toto nejlepší nosič nářadí?

Zveřejněno: 16.12.2017

Ač má tento stroj praktický význam v České republice poněkud malý, GVM T380 Prowler rádi představíme už z důvodu zajímavých parametrů.

Ač má tento stroj praktický význam v České republice poněkud malý, GVM T380 Prowler rádi představíme už z důvodu zajímavých parametrů.

Domovem samojízdného nosiče nářadí GVM T380 Prowler je USA. Kombinuje nejnovější technologie s vysokým výkonem a kapacitou. Vozidlo, podle toho, jak je nakonfigurováno, může být osazeno zásobníkem na granulové hnojivo/vápno (12 t) nebo postřikovačem o objemu 6800 litrů.

Plně mechanický podvozek s pohonem všech kol se může pochlubit téměř stejným rozložením hmotnosti. V kombinaci se širokými pneumatikami nabízí až o 64 % více flotace než jakékoliv jiné srovnatelné "aplikátory" s vlastním pohonem. Mezi nápravami se nachází samosvorný diferenciál. Nápravy jsou nastavitelné, stejně jako možnosti řízení kol. Nosič nářadí pohání motor Cummins QSL9 s výkonem 380 koní, který je spojen s 11stupňovou převodovkou Funk DF250.

V kabině se nachází vzduchem odpružené sedadlo řidiče. Podvozek obsahuje variabilní odpružení. Dále se v kabině nachází sedmipalcový monitor, který zobrazuje diagnostiku - včetně údajů o motoru, převodovce (včetně všech zpráv CAN). Stav všech pojistek lze také zobrazit na této obrazovce.

Nástavba na granulová hnojiva má aplikační záběr 29 až 32 m. Některé materiály mohou být aplikovány do šířky až 36,5 m. Postřikovač je dodáván s ocelovými rameny se záběrem 27 metrů. K dispozici jsou i hliníková ramena o větším záběru.

GVM je výrobcem zemědělských aplikátorů a sněhových zařízení. Stroje jsou určeny pro zemědělce, podniky služeb a letiště. GVM je rodinná firma s kořeny v zemědělství. Firma vznikla v Pensylvánii (USA) v roce 1975.

Autor fotografií/videa: GVM

Tématické tagy