Skladové vozy Ford Trucks
Dnes je 6.12. – svátek slaví Mikuláš

Pomocí mobilní aplikace poznáte ideální rozptyl hnojiva

Zveřejněno: 21.12.2017

Společnost Amazone na veletrhu Agritechnica 2015 představila systém EasyCheck za který získala stříbrnou medaili.

Systém EasyCheck se skládá ze sběrných rohoží a mobilní aplikace pro vyhodnocení. V sezóně 2016 a 2017 došlo k rozsáhlým zkouškám tohoto systému. Bylo prokázáno, že počáteční černé rohože nebyly vhodné pro všechna hnojiva, zejména pro tmavá hnojiva. Nově jsou tedy rohožky fialové.

Při praktickém použití systému EasyCheck je zpočátku 16 lehkých sběrných rohoží vyrobených z kaučuku rozmístěno ve čtyřech řadách a v určitých vzdálenostech od kolejových řádků. Rohožky hnojivo zachytí a pomocí mobilní aplikace se vyfotografují a dojde k vyhodnocení. Na základě tohoto vyhodnocení lze snadno rozpoznat výsledek rozptylu hnojiva. Pokud to není optimální, aplikace automaticky navrhne například úpravu rychlosti disku u rozmetadel řady ZA-TS nebo polohu rozdělovacích lopatek u rozmetadel řady ZA-V nebo ZA-M.TIP: Systém, který kompenzuje rozmetání na základě intenzity větru

Systém EasyCheck s rohožkami a mobilní aplikací bude k dispozici od jara 2018. Zkontrolujete tak velmi snadno a rychle boční rozptyl hnojiva přímo na poli. Všech 16 rohožek je kompaktních, snadno se vlezou do traktoru a může je nést jedna osoba. Fotografie pořídíte za méně než 5 minut.

Autor fotografií/videa: Amazone