Iveco Traktor
Dnes je 25.1. – svátek slaví Miloš

Agrifac Condor V dostane svěží vzhled, moderní techniku a ekologičtější motor

Zveřejněno: 10. 12. 2019

Od ledna roku 2020 budou z výrobní linky sjíždět nové samojízdné postřikovače Condor od nizozemské firmy Agrifac. Modelová řada Condor dostane facelift, který se týká vzhledu a motoru.

Modelová řada Condor dostane facelift, který se týká vzhledu a motoru.
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Nejnovější generace samojízdných postřikovačů Condor bude dostupná od ledna roku 2020. S inovacemi se přiblíží k modelové řadě samojízdných postřikovačů Condor Endurance, která za design získala ocenění Red Dot Design Award. Nový Condor bude obsahovat i tzv. výhody „4 e for growers“ (jako má řada Condor Endurance).

Změnou je motor (v současné době nejsou k dispozici žádné podrobnosti o výkonu), který bude plnit emisní normu Stage V (výkon, ekologie) a standardní LED osvětlení (ekonomika, ergonomie). Motor bude vylepšen (účinnost, hospodárnost) a nabídne lepší spolehlivost. Kromě toho dojde k mnoha malým inovacím, které dále zlepší pohodlí.

Agrifac Condor bude nadále zaměřen na stabilitu, přesnost a inovace. Ve výbavě bude mít podvozek StabiloPlus, který zajišťuje vyrovnávání na nerovném terénu, a systém GreenFlowPlus, který ušetří chemikálie.

Nový postřikovač nabídne řídicí systém EcoTronicPlus, který je známý pro svoji srozumitelnost a jednoduchost. Vyráběny budou i verze Condor s větším rozvorem (WideTrackPlus) a větší světlou výškou (ClearancePlus).

V oblasti precizní aplikace postřiku budou uživatelé také těžit ze systémů, jako je AiCPlus (rozpoznávání a cílená aplikace na jednotlivý plevel pomocí kamerové technologie) a DynamicDosePlus (individuální dávkování pro každou jednotlivou trysku).

Současná verze v akci na jižní Moravě.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Agrifac

Nové

Zetor začne vyvíjet traktor pro indický trh. Stovky sad traktorů dodá i do Ruska

Zveřejněno 24.1. Společnost Zetor Tractors a.s. dnes podepsala memorandum o spolupráci s VST Tillers Tractors Ltd., tradičním indickým výrobcem traktorů. Cílem spolupráce je vývoj nového traktoru určeného primárně pro indický trh. Obě firmy budou zároveň hledat… jít na článek

Brněnské zemědělské a lesnické veletrhy se zaměří na hospodaření v době klimatické změny

Zveřejněno 24.1. Od 31. března do 4. dubna proběhnou na výstavišti v Brně Mezinárodní veletrh zemědělské techniky TECHAGRO, Mezinárodní lesnický a myslivecký veletrh SILVA REGINA a Veletrh obnovitelných zdrojů energie v zemědělství a lesnictví BIOMASA. jít na článek

Sklizeň konopí ve velkém obstarává speciální „Konopný Býk“

Zveřejněno 24.1. Konopí je výnosnou plodinou, která však ke sklizni vyžaduje speciální techniku. Právě tři upravené traktory Claas Xerion 4000 společnosti Dun Agro, které se nazývají Hemp Bulls, obstarávají oddělenou sklizeň stonků, květů a vrchních listů v jedné… jít na článek