Stavební a zemědělské stroje Bobcat
Dnes je 9.4. – svátek slaví Dušan

Agrifac Condor V dostane svěží vzhled, moderní techniku a ekologičtější motor

Zveřejněno: 10. 12. 2019

Od ledna roku 2020 budou z výrobní linky sjíždět nové samojízdné postřikovače Condor od nizozemské firmy Agrifac. Modelová řada Condor dostane facelift, který se týká vzhledu a motoru.

Modelová řada Condor dostane facelift, který se týká vzhledu a motoru.
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Nejnovější generace samojízdných postřikovačů Condor bude dostupná od ledna roku 2020. S inovacemi se přiblíží k modelové řadě samojízdných postřikovačů Condor Endurance, která za design získala ocenění Red Dot Design Award. Nový Condor bude obsahovat i tzv. výhody „4 e for growers“ (jako má řada Condor Endurance).

Změnou je motor (v současné době nejsou k dispozici žádné podrobnosti o výkonu), který bude plnit emisní normu Stage V (výkon, ekologie) a standardní LED osvětlení (ekonomika, ergonomie). Motor bude vylepšen (účinnost, hospodárnost) a nabídne lepší spolehlivost. Kromě toho dojde k mnoha malým inovacím, které dále zlepší pohodlí.

Agrifac Condor bude nadále zaměřen na stabilitu, přesnost a inovace. Ve výbavě bude mít podvozek StabiloPlus, který zajišťuje vyrovnávání na nerovném terénu, a systém GreenFlowPlus, který ušetří chemikálie.

Nový postřikovač nabídne řídicí systém EcoTronicPlus, který je známý pro svoji srozumitelnost a jednoduchost. Vyráběny budou i verze Condor s větším rozvorem (WideTrackPlus) a větší světlou výškou (ClearancePlus).

V oblasti precizní aplikace postřiku budou uživatelé také těžit ze systémů, jako je AiCPlus (rozpoznávání a cílená aplikace na jednotlivý plevel pomocí kamerové technologie) a DynamicDosePlus (individuální dávkování pro každou jednotlivou trysku).

Současná verze v akci na jižní Moravě.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Agrifac

Nové

BV Technika zavedla opatření v souvislosti se šířením koronaviru COVID-19

Zveřejněno 7.4. S ohledem na bezpečnost zaměstnanců, dodavatelů a zákazníků přijala společnost BV Technika adekvátní opatření, jimiž reaguje na aktuální pandemii COVID-19. jít na článek

Snadno dostupné náhradní díly pro bramborové kombajny a vyorávače

Zveřejněno 8.4. Snad každý farmář, zemědělec nebo zahrádkář, který pěstuje brambory na výměře větší “než 2 řádky” používá ke sklizni této okopaniny bramborový kombajn nebo vyorávač. Leckdy se jedná o letité stroje, které svou úlohu na menších výměrách doposud… jít na článek

Continental představil nové inteligentní hybridní zemědělské pneumatiky

Zveřejněno 8.4. Společnost Continental uvádí na trh novou pneumatiku VF TractorMaster Hybrid s inteligentními senzory pro digitální monitorování pneumatik. Systémy ContiConnect a ContiPressureCheck nabízejí zemědělcům příležitost k automatickému vyhodnocení stavu… jít na článek