Časopis Agroportal24h.cz
Dnes je 25.8. – svátek slaví Radim

Carraro Agritalia uvádí na trh novou řadu speciálních traktorů Compact

Zveřejněno: 18. 7. 2019

Italský výrobce náprav a speciálních traktorů Carraro uvádí na trh nové traktory řady Compact o výkonu 45, 50 a 55 kW. Traktory jsou k dispozici ve verzi V o šířce 1005 až 1340 mm a verzi VLB o šířce 1360 až 1460 mm.

Speciální úzkorozchodové traktory Carraro Compact

Traktory jsou osazeny tříválcovým motorem Deutz TCD o zdvihovém objemu 2,2 l, který splňuje nejnovější emisní normu Stage V. Nová řada traktorů včetně náprav a převodovek je navržena a vyrobena v italském výrobním závodě Agritalia v Rovigu.

Použita je převodovka s 24 rychlostmi vpřed a stejným počtem vzad a dovoluje maximální silniční rychlost 30 km/h pro verzi V a 40 km/h pro verzi VLB. Dále může být použita převodovka 12 x 12 nebo 24 x 12.

Do standardní výbavy patří dvourychlostní PTO (540/540 eco), k dispozici je i další dvourychlostní provedení (540/1000). V traktorech standardně nalezneme i dvojité hydraulické čerpadlo - 50 litrů + 30 litrů. Kapacita zadního závěsu činí 1 800 kg.Traktory jsou k dostání ve verzi cabrio nebo s kabinou a filtrací kategorie 2 nebo 4.

Verze ‚V‘ a ‚VLB‘, respektive rozměry, dovolují provozovat traktory mezi úzkými řádky vinic a sadů. Nejužší ze všech je model Carraro Compact V, který se vyznačuje minimální šířkou pouhých 1 005 milimetrů, což je rekordní hodnota pro tuto kategorii, díky čemuž je extrémně konkurenceschopná ve vinicích nové generace (tzn. velmi úzké řádky).

Verze Carraro Compact VLB je zase vhodná pro průjezdy pod plachtami či střechami, je to totiž velmi nízká. Ve srovnání s ostatními modely má snížený ochranný rám, sedačku řidiče a kapotu.

Jeden model z této řady soutěží o titul Traktor roku 2020 v kategorii Best of Specialized. Carraro vyrábí speciální traktory na zakázku pro celou řadu jiných výrobců jako je např. John Deere, Massey Ferguson, Deutz, Case, Claas, Valtra, Renault. První speciální traktor pod značkou Carraro byl minulý rok prodán v České republice. Výrobce se také nedávno pochlubil výsledky dosažených v loňském roce.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Carraro

Tématické tagy

Nové

Ojedinělá australská technologie míří do Evropy. Jejím cílem je likvidace plevele ihned při sklizni obilovin

Zveřejněno 23.8. Seed-Terminators eliminuje klíčení plevelů již při sklizni sklízecí mlátičkou. Australská technologie nyní míří do Evropy a zajímat by mohla ekologické zemědělce a ty, kteří chtějí omezit chemické prostředky a snížit náklady. jít na článek

Krone inovuje ovládací terminály a joysticky, změní nejen jejich typický vzhled

Zveřejněno 21.8. Při příležitosti konání mezinárodního zemědělského veletrhu Agritechnica 2019 v Hannoveru představí německý výrobce sklizňové techniky Krone inovované ovládací terminály a joysticky. jít na článek

Nejnovější trendy ve sklizni a zpracování brambor představí Grimme na akci PotatoEurope

Zveřejněno 20.8. Ve dnech 4. a 5. září 2019 se bude konat další ročník polního dne PotatoEurope, tentokrát ale v Belgii. Výrobci techniky pro sklizeň okopanin a jejich zpracování zde představí své nejnovější výrobky a řešení. Nebude zde chybět ani přední německý… jít na článek