ANIMAL TECH - Mezinárodní veletrh pro živočišnou výrobu
Dnes je 25.4. – svátek slaví Marek

Case IH Versum CVXDrive: Výhody plynulé převodovky v kompaktních rozměrech

Zveřejněno: 24. 3. 2019

Nové modely Versum CVXDrive od Case IH jsou navrženy jako prémiové stroje. Nabízejí vybavení a komfortní vlastnosti velkých traktorů, přesto jsou snadno ovladatelné. Nejmenší traktory s plynulou převodovkou naleznou uplatnění v mnoha typech zemědělských podniků.

Kabina obsahuje podobné ovládání, jakým se ovládají větší traktory Case IH. Ve výbavě je vždy známá multifunkční ovládací loketní opěrka Case IH.

Nová modelová řada kompaktních traktorů Versum CVXDrive od Case IH si odbyla světovou premiéru na veletrhu SIMA v Paříži. Tam získala i prestižní ocenění Stroj roku 2019. Jeden model jsme mohli také vidět na nedávném agrárním veletrhu Agrotech v Polsku. Řada Versum CVXDrive výkonově patří mezi již vyráběné traktory řady Luxxum a Maxxum. Řada Versum zahrnuje čtveřici traktorů o výkonu od 100 do 140 koní - Versum 100 CVXDrive, Versum 110 CVXDrive, Versum 120 CVXDrive a Versum 130 CVXDrive (označení modelu udává jmenovitý výkon při 2200 ot/min).

Case IH uvádí, že jsou traktory určené pro smíšené farmy a střední až velké chovatele hospodářských zvířat, zemědělce a poskytovatele služeb, kteří hledají kompaktní traktor s plynulou převodovkou.

Motor s technologií HI-eSCR2 a převodovka CVXDrive

Všechny modely Versum jsou poháněny motorem FPT o objemu 4,5 l, který díky nejmodernější technologii HI-eSCR2 splňuje nejnovější emisní normu. Patentovaná technologie HI-eSCR2 je součástí dokonale integrovaného systému následného zpracování výfukových plynů, který obsahuje také oxidační katalyzátor (DOC) a systém vstřikování AdBlue. Tento systém je bezúdržbový.

Převodovka CVXDrive je určena pro traktory, které se pohybují často po silnici a pro určité práce v terénu (sečení, lisování, lehké zpracování půdy). Traktory s touto převodovkou dokážou vyvinout rychlost až 40 km/h. Toho lze dosáhnout funkcí Eco při snížených otáčkách motoru. Elektronická řídicí jednotka převodovky zajišťuje rychlé zrychlení a maximální účinnost při všech rychlostech. Převodovka CVXDrive je také vhodná pro specifické aplikace, kde může být výhodné oddělit otáčky motoru od rychlosti vozidla. Automaticky též snižuje otáčky motoru, když je potřebný výkon. Zastavit traktor je možní i bez použití provozní brzdy.

Do konstrukce traktoru je možné integrovat přední a zadní vývodový hřídel a přední závěs. Přední vývodový hřídel má standardní otáčky 1 000 ot/min. Zadní poskytne: 540/540E/1 000 nebo (na přání) 540E/1 000/1 000E.

Autor: Podle tiskové zprávy upravil Milan Jedlička
Foto: Case IH

Tématické tagy

Nové

Svezli jsme se elektrickým terénním vozem Toyota Cruiser. Jeho důvod vzniku je zcela odlišný oproti klasickým elektromobilům

Zveřejněno 25.4. Zrychlení, elegantní design a pohoda při jízdě – kvůli tomu jsou obdivovány elektromobily. Zde je ale elektromobil, který byl navržen jako dělník do špinavého a pracovního prostředí. Podle toho také vypadají jeho technické parametry. jít na článek

Australan pustil na pole robotický traktor a podělil se o reálné zkušenosti z jeho nasazení

Zveřejněno 24.4. Na robotických traktorech se pracuje již spoustu let. Už v roce 1940 si jeden americký farmář pro vlastní potřebu sestrojil bezpilotní prototyp traktoru. První konvenční robotický traktor zase napodoboval traktor jedoucí před ním. V současnosti už… jít na článek

Podvozky kolových a pásových traktorů, jejich odpružení a řízení

Zveřejněno 20.4. Výrobci se stále snaží vyvíjet podvozky, které co nejúčinněji přenesou výkon motoru na podložku a současně sníží negativní účinky vyšší hmotnosti na půdu. Pásové traktory lze agregovat i se secími stroji nebo překládacími vozy. Kolové podvozky jsou… jít na článek