Dnes je 19.7. – svátek slaví Čeněk

Case IH Versum CVXDrive: Výhody plynulé převodovky v kompaktních rozměrech

Zveřejněno: 24. 3. 2019

Nové modely Versum CVXDrive od Case IH jsou navrženy jako prémiové stroje. Nabízejí vybavení a komfortní vlastnosti velkých traktorů, přesto jsou snadno ovladatelné. Nejmenší traktory s plynulou převodovkou naleznou uplatnění v mnoha typech zemědělských podniků.

Kabina obsahuje podobné ovládání, jakým se ovládají větší traktory Case IH. Ve výbavě je vždy známá multifunkční ovládací loketní opěrka Case IH.

Nová modelová řada kompaktních traktorů Versum CVXDrive od Case IH si odbyla světovou premiéru na veletrhu SIMA v Paříži. Tam získala i prestižní ocenění Stroj roku 2019. Jeden model jsme mohli také vidět na nedávném agrárním veletrhu Agrotech v Polsku. Řada Versum CVXDrive výkonově patří mezi již vyráběné traktory řady Luxxum a Maxxum. Řada Versum zahrnuje čtveřici traktorů o výkonu od 100 do 140 koní - Versum 100 CVXDrive, Versum 110 CVXDrive, Versum 120 CVXDrive a Versum 130 CVXDrive (označení modelu udává jmenovitý výkon při 2200 ot/min).

Case IH uvádí, že jsou traktory určené pro smíšené farmy a střední až velké chovatele hospodářských zvířat, zemědělce a poskytovatele služeb, kteří hledají kompaktní traktor s plynulou převodovkou.

Motor s technologií HI-eSCR2 a převodovka CVXDrive

Všechny modely Versum jsou poháněny motorem FPT o objemu 4,5 l, který díky nejmodernější technologii HI-eSCR2 splňuje nejnovější emisní normu. Patentovaná technologie HI-eSCR2 je součástí dokonale integrovaného systému následného zpracování výfukových plynů, který obsahuje také oxidační katalyzátor (DOC) a systém vstřikování AdBlue. Tento systém je bezúdržbový.

Převodovka CVXDrive je určena pro traktory, které se pohybují často po silnici a pro určité práce v terénu (sečení, lisování, lehké zpracování půdy). Traktory s touto převodovkou dokážou vyvinout rychlost až 40 km/h. Toho lze dosáhnout funkcí Eco při snížených otáčkách motoru. Elektronická řídicí jednotka převodovky zajišťuje rychlé zrychlení a maximální účinnost při všech rychlostech. Převodovka CVXDrive je také vhodná pro specifické aplikace, kde může být výhodné oddělit otáčky motoru od rychlosti vozidla. Automaticky též snižuje otáčky motoru, když je potřebný výkon. Zastavit traktor je možní i bez použití provozní brzdy.

Do konstrukce traktoru je možné integrovat přední a zadní vývodový hřídel a přední závěs. Přední vývodový hřídel má standardní otáčky 1 000 ot/min. Zadní poskytne: 540/540E/1 000 nebo (na přání) 540E/1 000/1 000E.

Autor: Podle tiskové zprávy upravil Milan Jedlička
Foto: Case IH

Tématické tagy

Nové

Carraro Agritalia uvádí na trh novou řadu speciálních traktorů Compact

Zveřejněno 18.7. Italský výrobce náprav a speciálních traktorů Carraro uvádí na trh nové traktory řady Compact o výkonu 45, 50 a 55 kW. Traktory jsou k dispozici ve verzi V o šířce 1005 až 1340 mm a verzi VLB o šířce 1360 až 1460 mm. jít na článek

Na tvorbě kalendáře Zetor se budou nově podílet i uživatelé traktorů a fanoušci značky

Zveřejněno 17.7. Stejně jako v předešlých letech plánuje i na rok 2020 společnost Zetor Tractors vydání kalendářů pro své zákazníky a příznivce zemědělské techniky. Ve fotografiích se však oproti minulosti zaměří na běžné využití traktorů, kdy zkombinuje každodenní… jít na článek

Dva nové pracovní záběry pro pásový shrnovač Kuhn Merge Maxx

Zveřejněno 17.7. Kdo měl zájem o pásový shrnovač Merge Maxx značky Kuhn, neměl moc na výběr, byl k dispozici pouze jeden model. To se však nyní změní. Kuhn rozšiřuje svou nabídku o dva nové modely Merge Maxx 760 a 1090. jít na článek