Dnes je 20.4. – svátek slaví Marcela

Další generace adaptérů Orbis přináší integrovaný podvozek a speciální skládání

Zveřejněno: 4. 9. 2018

Nová generace kukuřičných adaptérů Orbis 750 a 600 SD nabízí nové prvky: inovativní koncepci skládání, vysoký průchod hmoty a optimální kopírování povrchu. Adaptéry jsou určeny pro všechny délky rostlin bez ohledu na rozteč řádků.

Adaptér Orbis nové generace.

Nová generace adaptérů je k dispozici v pracovních šířkách 6,0 m a 7,5 m a opět disponuje osvědčenou koncepcí, která využívá malé i velké disky. Velké disky jsou umístěny v centrální oblasti adaptéru. Zajišťují hladký průchod sklízeného materiálu a mají výrazné funkční výhody během zpětného chodu. Orbis 600 SD (SD znamená malý disk) disponuje vnější dvojicí malých disků, zatímco Orbis 750 je vybaven kombinací velkého vnějšího disku a malého vnitřního disku. Výsledkem je, že oba modely adaptérů nabízí tok materiálu ve tvaru V, a to i tam, kde se mění hustota kukuřice. Nově navržené jsou i prsty před noži.

Systém Auto Contur zajišťuje přesné kopírování terénu a tím pádem přesnou délku strniště po celém pracovním záběru. Rám adaptérů má nový design.

Nový skládací systém

Oba modely Orbis jsou vybaveny zcela novou koncepcí skládání. Na ORBIS 600 SD se boční jednotky skládají rovnoměrně do středu, zatímco ty v Orbisu 750 se vzájemně překrývají symetricky. Tento kompaktní skládací systém nabízí obsluze optimální výhled při jízdě po silnici. Oba modely mají přepravní šířku 3,0 m. Oba modely jsou k dispozici s integrovaným podvozkem. Adaptér má malá kola, která nesou na silnici hlavní zatížení adaptéru a odlehčují tak přední nápravu řezačky. Integrovaný systém tlumení vibrací zajišťuje hladkou a pohodlnou jízdu po silnici až do rychlosti 40 km/h. Vše se ovládá z kabiny řezačky.

Každý adaptér Orbis je vybaven komunikačním modulem, který přenáší a ukládá data do řezačky.

Podívejte se i na další dvě novinky, které Claas představil. Jedná se o nové pásové žací lišty pro sklízecí mlátičky řady Lexion a svahové vyrovnávání Montana pro řadu Tucano.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Claas

Tématické tagy

Nové

Ruské kombajny Rostselmash získávají důvěru u českých a slovenských farmářů

Zveřejněno 17.4. Červeno-bílé sklízecí mlátičky největšího výrobce sklizňových strojů na světě, ruské společnosti Rostselmash, se pomalu, ale jistě zabydlují na trhu v celé Evropě. Přispívá k tomu bohatá základní výbava, rozumná cena a řada originálních… jít na článek

Yanmar představil nový traktor YM, který se brzy stane páteří značky

Zveřejněno 18.4. Japonský Yanmar v Bangkoku slavnostně ukázal nový a nejdůležitější traktor ve své produktové nabídce. Očekává se, že nový model YM bude postupně nasazen z jihovýchodní Asie do celého světa a v následujících letech se očekává, že bude tvořit páteř… jít na článek

Kvalitní a výkonná sklizeň révy vinné zbrusu novým samojízdným kombajnem pro sběr hroznů ERO řady 7000

Zveřejněno 16.4. Období sklizně hroznů je vrcholem vloženého úsilí do pěstování révy vinné během celého roku, ale také poslední šancí ovlivnit kvalitu sbírané suroviny. ERO, špičkový německý výrobce speciální techniky pro vinohrady, našel vhodnou rovnováhu mezi… jít na článek