Dnes je 8.7. – svátek slaví Nora

Iveco Trakker 4x4 po zásahu německého úpravce. Ještě lepší připravenost do zemědělského provozu

Zveřejněno: 23. 6. 2020

Známý německý úpravce nákladních vozidel Paul Nutzfahrzeuge GmbH vzal tahač Iveco Trakker 4x4 a upravil ho tak, aby co nejvíce vyhovoval zvýšeným požadavkům moderní zemědělské logistiky. Co všechno dostal do vínku?

Iveco Agro Mover od firmy Paul Nutzfahrzeuge GmbH
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Jak je u firmy Paul Nutzfahrzeuge GmbH zvykem, i tahač návěsů Iveco Trakker 4x4 dostal označení Agro Mover. Tak označuje i upravené tahače firmy Mercedes-Benz. Úpravce uvádí, že je vozidlo vhodné jak na pole, tak na silnici. Upravený tahač Iveco Agro Mover zaujme především robustností a celkovou pevností. Zároveň je k půdě šetrný, protože využívá zemědělské pneumatiky. I tak dokáže jezdit po silnicích rychlostí až 80 km/h. Vozidlo je zkonstruováno pro kombinované použití v zemědělství a lesnictví, stejně jako v zemědělské logistice a je také ideální pro zimní údržbu měst.

Základem pro Agro Mover se stalo vozidlo Iveco Trakker AD400T45WT/P s pohonem všech kol a motorem o výkonu 450 koní. Rám tahače je optimalizován pro extrémně náročné nasazení. Motor je spojen se 16stupňovou automatickou převodovkou, která je přizpůsobena pro specifické nasazení v zemědělství – i při nejnižších rychlostech mohou různé vývody tahače pracovat naplno. Výbavou na přání je pak automatizovaná 12stupňová převodovka.

Architektura podvozku a elektroniky, kterou lze snadno přestavět a nastavit, adaptivní brzdový systém a již zmíněný odolný rám činí z vozidla Iveco Trakker 4x4 zajímavého kandidáta do zemědělské dopravy. Rám vozidla je o několik centimetrů užší, což umožňuje použít extrémně široké pneumatiky (710) a přitom dodržovat povolenou šířku vozidla. Díky hydraulice s technologií snímání zatížení nabízí Iveco Agro Mover širokou škálu možných využití v zemědělství a lesnictví (nebo v zimním období) – využití tedy nalezne po celý rok. Hydraulické čerpadlo má průtok až 240 l/min.

Tahač lze používat ve spojení se staršími i novými návěsy. K dispozici je i zadní závěs, závěsový systém K80, kulový závěs K50 a výškově nastavitelný závěs. Aby se předešlo zhutnění půdy při práci v terénu, díky přestavbě je možné použít pneumatiky 445/65R22.5 na přední nápravě a pneumatiky 600/50R22.5 na zadní nápravě. Výbava zahrnuje i 7 LED pracovních světel, střešní držák osvětlení či zadní kamerový systém.

Paul Nutzfahrzeuge GmbH provádí i úpravy traktorů. Mezi nejzajímavější počiny patří Deutz-Fahr 9340 TTV Warrior s otočnou kabinou.

Přečtěte si také

Autor: Milan Jedlička1)
Foto: Paul Nutzfahrzeuge GmbH

1) z podkladů Paul Nutzfahrzeuge GmbH

Tématické tagy

  • Iveco
  • tahače