Iveco Traktor
Dnes je 29.1. – svátek slaví Zdislava

Německý úpravce vylepšil otočnou kabinu u traktoru a poprvé přestavěl Iveco na zemědělský tahač

Zveřejněno: 7. 11. 2019

Paul Nutzfahrzeuge GmbH na největším světovém veletrhu zemědělské techniky vystaví dvě vozidla. Důraz je opět kladen na nákladní vozidlo Agro Mover, které bude v budoucnu k dispozici ve dvou variantách „Transport“ a „Work“. Nebude chybět ani traktor s upravenou otočnou kabinou Deutz-Fahr 9340 TTV Warrior.

Otočná kabina u traktoru Deutz-Fahr 9340 TTV Warrior se letos dočkala vylepšení.
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Vozidla Agro Mover budou k dispozici ve dvou variantách: „Transport“ a „Work“. Agro Mover vyvinutý Paulem Nutzfahrzeugeem byl po mnoho let velmi úspěšným konceptem jak na farmách, tak u podniků služeb. Agro Mover vždy představuje vysoce výkonný nákladní vůz či tahač od různých výrobců, který prošel úpravou v dílnách společnosti Paul Nutzfahrzeuge.

Agro Mover „Transport“ s pohonem všech kol a automatickou převodovkou se primárně specializuje na zemědělské dopravní operace. Vozidlo je určeno pro přepravu velkých objemů v rychlosti až do 80 km/h (v některých státech i po dálnici). Tahač je samozřejmě upraven tak, aby se mohl efektivně a šetrně pohybovat v terénu, jako je pole či louka. Díky vhodnému vybavení je možné zemědělský tahač využít ve spojení se všemi běžnými zemědělskými přívěsy a návěsy.

Na veletrhu Agritechnica bude model Agro Mover „Transport“ prezentovat tahač Iveco Trakker 4x4. Paul Nutzfahrzeuge nyní poprvé upravil vozidlo z řady Trakker od firmy Iveco na zemědělský tahač. Doposud se specializoval převážně na úpravy vozidel Mercedes-Benz. Iveco Trakker AD 400 4x4 má rozvor 3800 mm, automatickou 12stupňovou převodovku Eurotronic (ZF AS-Tronic) a výkonný dieselový motor Iveco Cursor 13 s výkonem 331 kW (450 k). Díky kompaktním rozměrům 6500 mm na délku a kolem 3600 mm na výšku zvládne, verze Agro Mover „Transport“ manévrovat ve stísněných prostorech a jezdit přes nízké brány do bioplynových stanic. Zadní část tahače je optimalizována tak, aby byl tahač schopen agregovat zemědělské návěsy. Rovněž je vybaven traktorovým závěsem (spolu s např. Scharmüller K 80) pro agregaci zemědělského nářadí. Tahač je obut do pneumatik Alliance o rozměrech 445/65 R 22,5 na přední nápravě a 600/50 R 22,5 na zadní nápravě.

Lépe vybaveným a navrženým pro skutečné zemědělské celoroční všestranné využití je tahač ve verzi „Work“ s pohonem všech kol. Tahač vyhovuje nejvyšším nárokům a je též schopen se pohybovat rychlostí až 80 km/h. Kombinuje zemědělský traktor s nákladním vozidlem. Disponuje manuální převodovkou, mechanickým zadním vývodovým hřídel a ISOBUS ovládacím terminálem. Vystavena bude verze Agro Mover „Work“ s manuální převodovkou (16 stupňů vpřed a 2 vzad) a zadním vývodovým hřídelem. Jedná se o upravený Mercedes-Benz Arocs 2051 AS 4x4 s 12,8litrovým motorem o výkonu 375 kW (510 koní). Tahač bude obut do pneumatik o velikosti 445/65 R 22.5 na přední nápravě a 600/50 R 22 na zadní nápravě. Tahač může být vybaven čelní deskou pro agregaci například sněžných pluhů.

Obě verze po úpravě Paulem Nutzfahrzeugeem disponují zemědělskými pneumatikami a lepším hydraulickým systémem. Integrovat je také možné systém pro kontrolu tlaku v pneumatikách. K dispozici je také naváděcí systém založený na GPS, který lze na přání doplnit plně automatickým systémem řízení. Tím je otevřena cesta pro „autonomní řízení“ s přesným naváděním na velkých polích.

Už na minulém ročníku veletrhu Agritechnica firma Paul Nutzfahrzeuge představila speciálně upravený traktor Deutz-Fahr s otočnou kabinou. Nyní bude vystavena jeho vylepšená verze. Prezentován bude výkonný traktor Deutz-Fahr 9340 TTV v luxusní verzi Warrior s otočnou kabinou, která se zvedá a otáčí ve směru hodinových ručiček v rozsahu 200 stupňů. Takto upravená kabina je vhodná při provozu například štěpkovačů, obsluha má perfektní výhled. Traktor vystavený na Agritechnice 2019 bude mít nový hydraulický motor s integrovanou více kotoučovou brzdou. Kabina díky němu bude vždy bezpečně zajištěna v jakékoli pracovní poloze a také v jízdní poloze. Kabina vždy zůstane bezpečně v poloze definované řidičem. Podvozek traktoru zůstává nezměněn.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Paul Nutzfahrzeuge

Tématické tagy

Nové

Traktor Arbos 5130 MY 2020 je všestrannější a vstupuje do světa inteligentního zemědělství

Zveřejněno 29.1. Návštěvníci veletrhu Agritechnica si na výstavní ploše italské firmy Arbos mohli prohlédnout prototyp traktoru Arbos 5130 pro rok 2020. Klíčovou vlastností nového traktoru je všestrannost a schopnost pracovat v rámci inteligentního zemědělství. jít na článek

Teleskopické manipulátory Merlo Turbofarmer s inovacemi v oblasti ovládání a bezpečnosti

Zveřejněno 29.1. Řada teleskopických manipulátorů Merlo Turbofarmer byla uvedena na trh v roce 1996 a dodnes zahrnuje všestranné stroje standardní, střední a těžší kategorie speciálně vyvinuté pro zemědělce. Do roku 2020 přichází mnoho modelů s inovacemi v oblasti… jít na článek

Nová generace velkých kompaktních diskových kypřičů Certos s pracovním záběrem 4 m až 7 m

Zveřejněno 28.1. Amazone představuje druhou generaci velkých kompaktních diskových kypřičů Certos s pracovním záběrem 4 m až 7 m. V řadě nalezneme konkrétně modely Certos 4002-2TX, 5002-2TX, 6002-2TX a 7002-2TX. jít na článek