Dnes je 15.11. – svátek slaví Leopold

Německý úpravce vylepšil otočnou kabinu u traktoru a poprvé přestavěl Iveco na zemědělský tahač

Zveřejněno: 7. 11. 2019

Paul Nutzfahrzeuge GmbH na největším světovém veletrhu zemědělské techniky vystaví dvě vozidla. Důraz je opět kladen na nákladní vozidlo Agro Mover, které bude v budoucnu k dispozici ve dvou variantách „Transport“ a „Work“. Nebude chybět ani traktor s upravenou otočnou kabinou Deutz-Fahr 9340 TTV Warrior.

Otočná kabina u traktoru Deutz-Fahr 9340 TTV Warrior se letos dočkala vylepšení.

Vozidla Agro Mover budou k dispozici ve dvou variantách: „Transport“ a „Work“. Agro Mover vyvinutý Paulem Nutzfahrzeugeem byl po mnoho let velmi úspěšným konceptem jak na farmách, tak u podniků služeb. Agro Mover vždy představuje vysoce výkonný nákladní vůz či tahač od různých výrobců, který prošel úpravou v dílnách společnosti Paul Nutzfahrzeuge.

Agro Mover „Transport“ s pohonem všech kol a automatickou převodovkou se primárně specializuje na zemědělské dopravní operace. Vozidlo je určeno pro přepravu velkých objemů v rychlosti až do 80 km/h (v některých státech i po dálnici). Tahač je samozřejmě upraven tak, aby se mohl efektivně a šetrně pohybovat v terénu, jako je pole či louka. Díky vhodnému vybavení je možné zemědělský tahač využít ve spojení se všemi běžnými zemědělskými přívěsy a návěsy.

Na veletrhu Agritechnica bude model Agro Mover „Transport“ prezentovat tahač Iveco Trakker 4x4. Paul Nutzfahrzeuge nyní poprvé upravil vozidlo z řady Trakker od firmy Iveco na zemědělský tahač. Doposud se specializoval převážně na úpravy vozidel Mercedes-Benz. Iveco Trakker AD 400 4x4 má rozvor 3800 mm, automatickou 12stupňovou převodovku Eurotronic (ZF AS-Tronic) a výkonný dieselový motor Iveco Cursor 13 s výkonem 331 kW (450 k). Díky kompaktním rozměrům 6500 mm na délku a kolem 3600 mm na výšku zvládne, verze Agro Mover „Transport“ manévrovat ve stísněných prostorech a jezdit přes nízké brány do bioplynových stanic. Zadní část tahače je optimalizována tak, aby byl tahač schopen agregovat zemědělské návěsy. Rovněž je vybaven traktorovým závěsem (spolu s např. Scharmüller K 80) pro agregaci zemědělského nářadí. Tahač je obut do pneumatik Alliance o rozměrech 445/65 R 22,5 na přední nápravě a 600/50 R 22,5 na zadní nápravě.

Lépe vybaveným a navrženým pro skutečné zemědělské celoroční všestranné využití je tahač ve verzi „Work“ s pohonem všech kol. Tahač vyhovuje nejvyšším nárokům a je též schopen se pohybovat rychlostí až 80 km/h. Kombinuje zemědělský traktor s nákladním vozidlem. Disponuje manuální převodovkou, mechanickým zadním vývodovým hřídel a ISOBUS ovládacím terminálem. Vystavena bude verze Agro Mover „Work“ s manuální převodovkou (16 stupňů vpřed a 2 vzad) a zadním vývodovým hřídelem. Jedná se o upravený Mercedes-Benz Arocs 2051 AS 4x4 s 12,8litrovým motorem o výkonu 375 kW (510 koní). Tahač bude obut do pneumatik o velikosti 445/65 R 22.5 na přední nápravě a 600/50 R 22 na zadní nápravě. Tahač může být vybaven čelní deskou pro agregaci například sněžných pluhů.

Obě verze po úpravě Paulem Nutzfahrzeugeem disponují zemědělskými pneumatikami a lepším hydraulickým systémem. Integrovat je také možné systém pro kontrolu tlaku v pneumatikách. K dispozici je také naváděcí systém založený na GPS, který lze na přání doplnit plně automatickým systémem řízení. Tím je otevřena cesta pro „autonomní řízení“ s přesným naváděním na velkých polích.

Už na minulém ročníku veletrhu Agritechnica firma Paul Nutzfahrzeuge představila speciálně upravený traktor Deutz-Fahr s otočnou kabinou. Nyní bude vystavena jeho vylepšená verze. Prezentován bude výkonný traktor Deutz-Fahr 9340 TTV v luxusní verzi Warrior s otočnou kabinou, která se zvedá a otáčí ve směru hodinových ručiček v rozsahu 200 stupňů. Takto upravená kabina je vhodná při provozu například štěpkovačů, obsluha má perfektní výhled. Traktor vystavený na Agritechnice 2019 bude mít nový hydraulický motor s integrovanou více kotoučovou brzdou. Kabina díky němu bude vždy bezpečně zajištěna v jakékoli pracovní poloze a také v jízdní poloze. Kabina vždy zůstane bezpečně v poloze definované řidičem. Podvozek traktoru zůstává nezměněn.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Paul Nutzfahrzeuge

Tématické tagy

Nové

Stroj roku 2020 zná vítěze. V jedné z kategorií fanoušci rozhodli pro nejlepší traktor roku

Zveřejněno 15.11. Šestnácti nejmodernějším strojům bylo v průběhu konání mezinárodního zemědělského veletrhu Agritechnica 2019 uděleno ocenění Stroj roku 2020. V soutěži hodnotilo stroje dvacet odborných redaktorů z jedenácti zemí. jít na článek

Němci vyvinuli nosič nářadí, který ohromí svojí univerzálností. Inspiruje se nejrychlejšími traktory

Zveřejněno 15.11. Fuß Spezialfahrzeugbau GmbH se sídlem v Schönebeck se specializuje na výrobu multifunkčních speciálních víceúčelových vozidel. Výrobce nedávno představil nový nosič nářadí, který nabízí nekonečné možnosti kombinací různého příslušenství do komunálu,… jít na článek

Speciál na lisování vlhké píce, Kverneland 6500F s pevnou lisovací komorou

Zveřejněno 14.11. Kverneland představil novou generaci lisu na válcové balíky. Oproti svému předchůdci byl lis kompletně přepracován, avšak jedna funkce byla zachována. Lis je především určen na lisování vlhkého materiálu v těžkých podmínkách. jít na článek