TECNOMA - Ultimátní přesnost postřiku
Dnes je 24.10. – svátek slaví Nina

John Deere: Tržby nad očekáváním díky růstu napříč segmenty

Zveřejněno: 3. 10. 2021

Americký výrobce Deere & Company (John Deere) reportoval 2Q nad očekáváním, zaznamenal meziroční růst napříč segmenty. Uvedl také příznivý výhled, který překonal analytické odhady.

Tržby společnosti z prodeje zemědělských strojů a zařízení meziročně vzrostly o 32 % na 10,41 mld. USD a překonaly tak analytický konsensus na 10,26 mld. USD.

Tržby společnosti z prodeje zemědělských strojů a zařízení meziročně vzrostly o 32 % na 10,41 mld. USD a překonaly tak analytický konsensus na 10,26 mld. USD.

Společnost John Deere u každého svého segmentu uvedla, že za navýšením tržeb stály především vyšší realizované ceny a objemy prodejů, růst byl částečně vyvážen vyššími výrobními náklady. Celkové náklady za 3Q meziročně vzrostly ze 7,66 mld. USD na 9,38 mld. USD, k největšímu růstu dle výsledkové tabulky došlo v oblasti prodejních, administrativních a obecných nákladů.

Společnost uvedla také navýšený výhled pro fiskální rok 2021, ve kterém očekává čistý zisk mezi 5,7 až 5,9 mld. USD, dříve vyhlížela 5,3 až 5,7 mld. USD. Konsensus analytiků je přitom položen níže na úrovni 5,63 mld. USD.

Dále společnost očekává roční provozní tok peněz v hodnotě mezi 5,8 až 6,0 mld. USD. „Na základě příznivého fundamentu očekáváme v budoucnosti pokračující poptávku po farmářském a konstrukčním vybavení. Zároveň jsme nadšeni z růstu zapojení naší digitální platformy, John Deere Operations Center, a také z pokračující adopce precizních technologií, které odemykají větší hodnotu pro naše zákazníky,“ vyjádřil se k výsledkům John C. May, CEO společnosti.