SGEF - Financování dopravní techniky
Dnes je 21.5. – svátek slaví Monika

Korejci ukázali top model mezi traktory LS v sériovém provedení. K mání má být i v Evropě

Zveřejněno: 7. 3. 2019

Před dvěma lety byl na veletrhu SIMA v Paříži představen prototyp traktoru o výkonu zhruba 100 koní, který vystavoval korejský výrobce LS. Po dvou letech přichází v sériovém provedení rovnou celá modelová řada.

Nová řada traktorů Premium XP.

Značka LS u nás má prodejní a servisní zastoupení. Je dobře známá také mezinárodně, a to i mezi jinými výrobci, s nimiž často měla obchodní vztahy (Mitsubishi, Farmtrac či New Holland).

LS budou znát spíše ti, co se zajímají o komunální techniku, neboť traktory menších rozměrů jsou nosným výrobním programem LS. V sortimentu LS se ale nově nachází také výkonnější modely, například nová řada Premium XP, která zahrnuje tři modely s výkonem 84, 94 a 101 koní. Výkon dodává čtyřválcový motor FPT o objemu 3,4 l s technologií DOC a AdBlue. Traktory jsou to kompaktní a lehké. Mají moderní design a ergonomicky rozmístěné ovládání v nově navržené kabině. Motor je spojen se synchronizovanou převodovkou nebo s převodovkou power shuttle.

Přední nápravu dodává společnost Carraro a zadní nápravu si LS vyrábí. Zadní závěs má kapacitu 3,8 t. Ke konci roku by se měly traktory dostat i na evropský trh. Před oficiálním uvedením do provozu výrobce ještě upraví nabídku výbavy. Dočkat bychom se tedy měli také předního závěsu a PTO.

K vidění budou nové traktory též na podzimním veletrhu Agritechnica v Hannoveru.

Údajně výrobce pracuje ještě na výkonnějším modelu o výkonu až 140 koní. Jihokorejská firma odhaduje, že ve svých výrobních závodech ročně vyrobí kolem 32 000 traktorů. Traktory pro čínský trh se vyrábí v jedné továrně, pro Brazílii v druhé a v továrně v Jižní Koreji pro zbytek světa. Pokud bude o traktory v Evropě větší zájem, není vyloučené postavit výrobní závod i zde.

Autor: Milan Jedlička
Foto: LS

Tématické tagy

Nové

Zetor 6911 v chatrném stavu kompletně rozebral a zrenovoval. Výsledek je nádherný

Zveřejněno 19.5. Traktor Zetor 6911 spadal do tzv. třetí modernizace. V této modernizaci byla u pozdějších modelů novinkou mechanicky pružinou odpružená sedačka. Traktory také měly pro snazší řazení převodových stupňů převodovku vybavenou zařízením pro přibrzďování… jít na článek

Američan vyrobil plně elektrický traktor, který slibuje mnohé. Od roku 2020 s ním chce dobýt celý svět

Zveřejněno 18.5. Americký výrobce Solectrac, jehož zakladatel má prý téměř třicetileté znalosti v oblasti elektrifikace, vyvinul a vyrobil plně elektrický traktor, se kterým chce od roku 2020 dobýt celý svět. Již nyní je v prodeji v Americe. Podívejte se, jakých… jít na článek

6215 TTV Warrior: Limitovaná edice míří do kompaktní třídy traktorů

Zveřejněno 15.5. Již v roce 2017 představil německý výrobce traktorů Deutz-Fahr dva modely traktorů ve speciálním černém lakování - 9340 TTV a 7250 TTV Warrior. Vzhledem k vysoké poptávce je nyní k dispozici limitovaná edice kompaktního modelu 6215 TTV Warrior s… jít na článek