Víceúčelové rotační plečky GST BIOSTAR. Nástroj na celoplošnou mechanickou kultivaci
Dnes je 4.3. – svátek slaví Stela

Lemken Azurit rozšiřuje své schopnosti v oblasti setí a hnojení

Zveřejněno: 23. 9. 2021

Secí stroj Lemken Azurit nyní umožňuje také setí sójových bobů, slunečnicových semen a aplikaci mikrogranulí. Lemken tak pokračuje ve vylepšování svého přesného secího stroje. Inovovaný Azurit 10 je na trhu k dispozici již od září. Oproti svému předchůdci přináší řadu výhod.

Secí stroj je také možné nově vybavit zařízením MicroHub 5, které umožňuje aplikaci mikrogranulí v bezprostřední blízkosti osiva.

Kromě osvědčené čtyř, šesti a osmiřádkové varianty s roztečí řádků 70 až 80 cm je nový Azurit k dispozici také v šesti a dvanáctiřádkové variantě s roztečí řádků 50 cm. O ještě lepší uložení osiva se postarají dvoukotoučové výsevní botky.

Lemken Azurit nyní zvládne založit porost sóje a slunečnice.

Dále nový systém pro monitorování hnojiva automaticky upozorní obsluhu, pokud dojde k zablokování jednotlivých přihnojovacích botek.

Nový systém pro monitorování hnojiva automaticky upozorní obsluhu, pokud dojde k zablokování jednotlivých přihnojovacích botek.
Nový systém pro monitorování hnojiva automaticky upozorní obsluhu, pokud dojde k zablokování jednotlivých přihnojovacích botek.

Secí stroj je také možné nově vybavit zařízením MicroHub 5, které umožňuje aplikaci mikrogranulí v bezprostřední blízkosti osiva. Zařízení je k dispozici až po osmiřádkovou verzi secího stroje. Zařízením lze vybavit i dříve vyrobené secí stroje Azurit (výrobce dodává sadu pro montáž). Systém se ovládá prostřednictvím palubního terminálu secího stroje Azurit. MicroHub pojme 200 litrů hnojiva, které lze v současné době aplikovat v dávkách od 1 do 40 kilogramů na hektar. Dávkovací jednotka se ovládá elektricky a granule jsou pneumaticky dodávány do přichystaného prostoru v půdě.