AGROAD, s.r.o., dodavatel náhradních dílů na traktory a zemědělskou techniku
Dnes je 24.2. – svátek slaví Matěj

Nový Fliegl ASW Taurus je řešením pro velkoobjemovou přepravu siláže

Zveřejněno: 11. 2. 2020

Velký ložný objem je výhodný při přepravě siláže obzvláště tehdy, kdy vzdálenost mezi polem a vykládkou je dlouhá. Pro zajištění výkonnosti sklizně je potřeba optimalizovat odvoz siláže tak, aby se řezačka nezastavila. Řešení nabízí firma Fliegl v podobě vozu ASW Taurus.

Nový Fliegl ASW Taurus pro přepravu siláže
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Německý výrobce dopravní techniky Fliegl nyní nabízí nový vůz ASW Taurus určený zejména pro přepravu siláže. Se svými bočními stěnami o výšce 2,30 m a kapacitou 45 m3 (tandemová verze) a 50 m3 (tridemová verze) je skutečným transportním gigantem. Vůz Taurus zaujme bohatou standardní výbavou. Integrovaná úzká oj zaručuje dobrý úhel řízení. Podvozek nabízí maximální jízdní komfort ve všech polohách, počínaje hydraulickým odpružením od BPW. Toto odpružení také zajišťuje pohodlí na silnici a maximální stabilitu - a to i na bočních svazích. Vůz může využívat velké pneumatiky 800/45R26,5 pro optimální stabilitu a rozložení hmotnosti.

Fliegl nabízí zadní dynamické osvětlení vozu kompletně v LED provedení. Pro minimalizaci znečištění vozu, vozovky a lidí v okolí, jsou k dispozici blatníky a zadní zástěrky z plastu. K hliníkovému pásu nad blatníkem je připevněna plastová stříška – to vytváří lepší a rychlejší sklouznutí materiálu. V zadní části vozu je instalována hydraulická ochrana proti podjetí, na které neulpívá materiál během otevírání zadní stěny.

Fliegl ASW TAURUS je k dispozici ve dvou verzích - ASW 281 Taurus s tandemovým podvozkem (povolená celková hmotnost je 23 t nebo 24 t) nebo ASW 391 Taurus s tridemovým podvozkem (tento typ má povolenou celkovou hmotnost 31 t).

Mezi další představené novinky firmy Fliegl patří cisterna Twist, překládací vůz ULW 40 Vario či zbrusu nové rozmetadlo hnoje.

Autor: Milan Jedlička, Fliegl
Foto: Fliegl

Tématické tagy

Nové

JCB Fastrac v lesní úpravě se téměř nevidí, tento zdolával těžký terén kolem Orlíku

Zveřejněno 24.2. Traktory JCB Fastrac má většina z nás v povědomí jako rychlé traktory vhodné pro práce spojené s dopravou. Traktor byl původně pro tento druh činnosti vyvinut. Obecně se uplatňuje v zemědělství i v komunálním sektoru. O tom, že se neztratí ani v… jít na článek

Holmer rozšiřuje svůj sortiment o nový vyorávací agregát HRO

Zveřejněno 21.2. Na mezinárodním zemědělském veletrhu Agritechnica 2019 se prezentoval nový vyorávací agregát HRO firmy Holmer, který pracuje velmi šetrně se sklízenou plodinou zejména na lehkých a písčitých půdách s lepivými vlastnostmi a na extrémně těžkých půdách… jít na článek

Nadšenci vrátili lesk traktoru Fortschritt ZT 303, jeho stav je ohromující

Zveřejněno 21.2. Pole Východního Německa a Československa svého času brázdily traktory Fortschritt ZT, které jsou dnes cennými historickými kousky. Proto potěší, když takový traktor v tristním stavu projde renovací. Dokonalá renovace tohoto legendárního traktoru… jít na článek