Časopis Agroportal24h.cz
Dnes je 24.1. – svátek slaví Milena

Přední zásobník Solitair 23 pro rozšíření možností strojů Lemken

Zveřejněno: 5. 9. 2018

Díky přednímu zásobníku Solitair 23 rozšířila společnost Lemken svou nabídku příslušenství pro pneumatické secí stroje. Zásobník pro osivo nebo hnojivo ale může být použit mnoha různými způsoby v kombinaci s řadou strojů Lemken.

Lemken Solitair 23 ve spojení s Optidisc 25. Všimněte si integrovaných zhutňovacích pneumatik.

Zásobník Solitair 23 doplňuje příslušenství pro přesný secí stroj Azurit a může být také použit k výsevu řepky a obilovin ve spojení s rotačními bránami. Solitair 23 je navržen jako přední zásobník. Tlakový systém je k dispozici volitelně. Umožňuje snadné odměření semen nebo hnojiv až do 500 kg na hektar. Díky pokročilému systému dávkování má Solitair 23 velký objem - 1900 l, a to i přesto, že má nízkou celkovou výšku. Čtyři dávkovací jednotky zajišťují přesné dodávky osiva nebo hnojiva. K dispozici je volitelně systém, který řidiče informuje o aplikačních dávkách a stavu zásobníku.

Semeno nebo hnojivo se dopravuje přes hadice vedené pod traktorem (alternativně mohou být hadice vedeny po stranách traktoru) směrem k zadnímu nářadí na zpracování půdy či setí.

Sofistikovaný, kompaktní design plastové nádrže zajišťuje vynikající viditelnost vpřed. Zásobník může být pohodlně naplněn prakticky z čehokoli. Solitair 23 lze kombinovat s čelními pneumatikami nebo závažím pro optimalizaci vyvážení kombinace traktoru a nářadí.

Mezi další představené novinky patří nové kompaktní diskové brány Rubin 10 nové generace a nové pluhy Diamant 16 a Juwel 7 M.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Lemken

Tématické tagy

Nové

Jako tankování stíhačky za letu. V USA vymysleli systém pro plnění traktorových nádrží za jízdy

Zveřejněno 23.1. Honba za co nejvyšší produktivitou přináší neobvyklá technická řešení. V Americe vymysleli způsob, jak bezpečně naplnit nádrže na hnojivo za jízdy. Výhodou mají být mimo jiné minimální prostoje. jít na článek

Uživatelé traktorů Valtra mohou začít využívat služeb Connect, Care and Go

Zveřejněno 22.1. Zákazníci společnosti Valtra mohou nyní využívat službu “Connect, Care & Go”, která umožní přístup k řadě služeb souvisejících s provozem jejich stroje, a to za fixní cenu. jít na článek

Koncept Multiline nyní s možností setí meziplodin

Zveřejněno 21.1. Koncept Multiline sdružuje kompaktní talířové brány nebo kultivátor se secím strojem. Výsledkem je nákladově efektivní a extrémně výkonná souprava. Koncept Multiline slibuje obrovský potenciál pro traktory s nižším výkonem. Multiline je poprvé k… jít na článek