Dnes je 16.11. – svátek slaví Otmar

Přední zásobník Solitair 23 pro rozšíření možností strojů Lemken

Zveřejněno: 5. 9. 2018

Díky přednímu zásobníku Solitair 23 rozšířila společnost Lemken svou nabídku příslušenství pro pneumatické secí stroje. Zásobník pro osivo nebo hnojivo ale může být použit mnoha různými způsoby v kombinaci s řadou strojů Lemken.

Lemken Solitair 23 ve spojení s Optidisc 25. Všimněte si integrovaných zhutňovacích pneumatik.

Zásobník Solitair 23 doplňuje příslušenství pro přesný secí stroj Azurit a může být také použit k výsevu řepky a obilovin ve spojení s rotačními bránami. Solitair 23 je navržen jako přední zásobník. Tlakový systém je k dispozici volitelně. Umožňuje snadné odměření semen nebo hnojiv až do 500 kg na hektar. Díky pokročilému systému dávkování má Solitair 23 velký objem - 1900 l, a to i přesto, že má nízkou celkovou výšku. Čtyři dávkovací jednotky zajišťují přesné dodávky osiva nebo hnojiva. K dispozici je volitelně systém, který řidiče informuje o aplikačních dávkách a stavu zásobníku.

Semeno nebo hnojivo se dopravuje přes hadice vedené pod traktorem (alternativně mohou být hadice vedeny po stranách traktoru) směrem k zadnímu nářadí na zpracování půdy či setí.

Sofistikovaný, kompaktní design plastové nádrže zajišťuje vynikající viditelnost vpřed. Zásobník může být pohodlně naplněn prakticky z čehokoli. Solitair 23 lze kombinovat s čelními pneumatikami nebo závažím pro optimalizaci vyvážení kombinace traktoru a nářadí.

Mezi další představené novinky patří nové kompaktní diskové brány Rubin 10 nové generace a nové pluhy Diamant 16 a Juwel 7 M.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Lemken

Tématické tagy

Nové

New Holland inovoval řadu speciálních traktorů

Zveřejněno 15.11. New Holland bohatou nabídku speciálních traktorů inovoval a opět nabízí technická řešení, která jsou k dispozici jen u značky New Holland. Jedná se zejména o přední nápravu SuperSteer, pásové jednotky SmartTrax či systém BlueCAB4. Společnost New… jít na článek

Krmný vůz z Izraele prokázal neuvěřitelnou odolnost. Jen těžko uhodnete počet motohodin

Zveřejněno 14.11. Technika používaná v živočišné výrobě se prakticky nezastaví. Péče o hospodářská zvířata vyžaduje každodenní nasazení techniky, což je znát na její životnosti. Některé kusy techniky se po pár letech automaticky vyměňují za nové. Jsou ale provozy,… jít na článek

Nexos s novou přední odpruženou nápravou a volbou režimů

Zveřejněno 14.11. Speciální traktor Claas Nexos je nyní k dispozici s novou přední odpruženou nápravou. Podvozek Proactiv má zajistit větší pohodlí při práci na poli a jízdě po silnici. K dispozici je pro řadu traktorů Nexos ve verzi VE, VL a F. Novinka se… jít na článek