Časopis Agroportal24h.cz
Dnes je 22.1. – svátek slaví Slavomír

První postřikovač, který splňuje podmínky Farming 4.0. To je nová vlajková loď Levante

Zveřejněno: 30. 4. 2018

Caffini rozšiřuje svou nabídku samojízdných postřikovačů Striker o model Levante, který byl představen na veletrhu Agritechnica 2017. Levante je vrcholem nabídky díky řadě exkluzivních technických specifikací.

Stejně jako ostatní modely postřikovačů Striker je i nový Levante osazen čtyřválcovým motorem Volvo Penta TAD571VE o zdvihovém objemu 5,1 litrů. Motor plní nejnovější emisní normu a poskytne výkon 175 koní. Hydrostatická převodovka pochází z dílny Bosch Rexroth. Nezávislé hydropneumatické zavěšení na čtyřech kolech zaručuje maximální jízdní komfort jak během práce, tak během silničních přesunů.

Postřikovač má hydraulické zvedáky, takže Levante zvládne poskytnout světlou výšku mezi 1500 a 2000 mm. Světlá výška se nastavuje pohodlně z kabiny. Šířku rozchodu lze nastavit v rozmezí 2 250 mm do 3 000 mm.

K mání jsou tři velikosti nádrže – 3000, 4000 a 5000 litrů. Čtyři kamery po stranách stroje umožňují pohled na postřikovač v 360°.

Vynikající rozložení hmotnosti mezi dvěma nápravami, výkonný hydrostatický pohon Bosch Rexroth a vysoký komfort kabiny umožňují flexibilní a univerzální práci se samojízdným postřikovačem Striker Levante. Stroj má automatické vedení ramen s ultrazvukovými senzory, automatické elektronické řízení, automatické vypínaní jednotlivých trysek a automatický systém mytí AWS. Dále ve výbavě nechybí ultrazvukový systém kontroly stability, plně automatické řízení CANBUS a další pokročilé systémy pro přenos dat. Postřikovač je prvním samojízdným modelem, který splňuje podmínky pro Farming 4.0. (správa nejrůznějších dat na farmě).

Autor: Milan Jedlička
Foto: Caffini

Nové

Koncept Multiline nyní s možností setí meziplodin

Zveřejněno 21.1. Koncept Multiline sdružuje kompaktní talířové brány nebo kultivátor se secím strojem. Výsledkem je nákladově efektivní a extrémně výkonná souprava. Koncept Multiline slibuje obrovský potenciál pro traktory s nižším výkonem. Multiline je poprvé k… jít na článek

Sověti v 50. letech postavili elektrický traktor s napájecím kabelem. Vynález nyní znovu objevuje světový výrobce

Zveřejněno 21.1. S čím dál větší dostupností elektřiny v Sovětském svazu, v 50. letech minulého století postavili elektrický traktor s napájecím kabelem. Podobné řešení, byť v autonomní verzi, nedávno představil americký výrobce John Deere! jít na článek

První autonomní postřikovač do ovocných sadů. Kupodivu nejezdí na elektřinu

Zveřejněno 18.1. Kalifornská společnost Crinklaw Farm Services Inc představila po třech letech vývoje a testování první autonomní postřikovač na světě, který lze použít do sadů. Ač je trendem autonomních zemědělských vozidel jejich elektrifikace, tento projekt sází… jít na článek