Dnes je 16.10. – svátek slaví Havel

První postřikovač, který splňuje podmínky Farming 4.0. To je nová vlajková loď Levante

Zveřejněno: 30. 4. 2018

Caffini rozšiřuje svou nabídku samojízdných postřikovačů Striker o model Levante, který byl představen na veletrhu Agritechnica 2017. Levante je vrcholem nabídky díky řadě exkluzivních technických specifikací.

Stejně jako ostatní modely postřikovačů Striker je i nový Levante osazen čtyřválcovým motorem Volvo Penta TAD571VE o zdvihovém objemu 5,1 litrů. Motor plní nejnovější emisní normu a poskytne výkon 175 koní. Hydrostatická převodovka pochází z dílny Bosch Rexroth. Nezávislé hydropneumatické zavěšení na čtyřech kolech zaručuje maximální jízdní komfort jak během práce, tak během silničních přesunů.

Postřikovač má hydraulické zvedáky, takže Levante zvládne poskytnout světlou výšku mezi 1500 a 2000 mm. Světlá výška se nastavuje pohodlně z kabiny. Šířku rozchodu lze nastavit v rozmezí 2 250 mm do 3 000 mm.

K mání jsou tři velikosti nádrže – 3000, 4000 a 5000 litrů. Čtyři kamery po stranách stroje umožňují pohled na postřikovač v 360°.

Vynikající rozložení hmotnosti mezi dvěma nápravami, výkonný hydrostatický pohon Bosch Rexroth a vysoký komfort kabiny umožňují flexibilní a univerzální práci se samojízdným postřikovačem Striker Levante. Stroj má automatické vedení ramen s ultrazvukovými senzory, automatické elektronické řízení, automatické vypínaní jednotlivých trysek a automatický systém mytí AWS. Dále ve výbavě nechybí ultrazvukový systém kontroly stability, plně automatické řízení CANBUS a další pokročilé systémy pro přenos dat. Postřikovač je prvním samojízdným modelem, který splňuje podmínky pro Farming 4.0. (správa nejrůznějších dat na farmě).

Autor: Milan Jedlička
Foto: Caffini

Nové

První traktorová pneumatika byla vyrobena před 90 lety

Zveřejněno 15.10. Continental slaví výročí – 90 let od výroby první evropské pneumatiky určené pro traktory. Myšlenka výroby speciálního pláště vznikla jako inovativní produktový nápad v roce 1928. Dnes tvoří zemědělské pláště samostatné a významné odvětví, které se… jít na článek

Schäffer u menšího Hofladeru poprvé použije elektronický pohon pojezdu

Zveřejněno 14.10. Schäffer představí nový nakladač Hoflader 2630 na letošním veletrhu EuroTier (13-16 listopadu 2018). Nový nakladač má nabídnout více efektivity a potěšení z jízdy. Efektivita také hrála důležitou roli ve vývoji. Účinnost stroje by se tak mohla… jít na článek

Case IH významně zvýšil hodnoty manipulátorů Farmlift pro rok 2019

Zveřejněno 12.10. Nejoblíbenější modely řady teleskopických manipulátorů Case IH Farmlift získávají inovace pro rok 2019, které zvyšují kapacitu, komfort a výkon. jít na článek