Časopis Agroportal24h.cz
Dnes je 22.1. – svátek slaví Slavomír

Same míří s novým modelem Frutteto CVT S do luxusního segmentu

Zveřejněno: 10. 5. 2018

Výrobce Same představil svůj první speciální traktor Frutteto CVT S s plynule měnitelným převodem. Traktor byl od základu kompletně přepracován. Nová řada speciálních traktorů Frutteto CVT S je vybavena množstvím technických inovací a nabízí nový hydraulický systém či nový koncept ovládání.

Speciální traktor Frutteto CVT S s plynule měnitelným převodem

Série obsahuje pět modelů. Dva traktory jsou osazeny tříválcovým motorem FARMotion o výkonech 65 a 71 kW (88 a 97 k). Další tři modely jsou osazeny čtyřválcovým motorem FARMotion o výkonech 65, 75 a 83 kW (88, 102 a 113 k). Komponenty motoru (chladič, ventilátory, filtry atd.) byly během vývoje uspořádány tak, aby se docílilo štíhlého tvaru traktoru. Palivová nádrž o objemu 85 litrů má dostatečnou kapacitu, aby umožnila i nejvýkonnějším modelům dlouhodobou práci bez nutnosti tankování.

Převodovka

Standardně jsou traktory vybaveny kabinou, pohonem všech kol a plynulou převodovkou vlastního vývoje SDF. Převodovka T3500 CVT má dva rychlostní rozsahy a tři strategie jízdy (automatická, manuální a PTO). Traktor dosahuje maximální rychlosti 40 km/h při snížených otáčkách motoru 1 650 ot/min.

S luxusním úzkorozchodným traktorem chce SDF konkurovat výrobci traktorů Fendt, který již léta nabízí speciální traktory s plynulou převodovkou Vario.

Multifunkční opěrka

Díky nově vyvinuté loketní opěrce MaxCom lze všechny funkce traktoru ovládat pomocí joysticku a konfigurovat podle potřeby tak, aby bylo možné jednoduchého a pohodlného ovládání i složitých závěsných strojů. Osvědčená koncepce řízení z velkých traktorů byla nyní přenesena do nové řady Frutteto CVT S a přizpůsobena novým rozměrům kompaktní kabiny. Výsledkem je multifunkční loketní opěrka o šířce pouhých 20 cm. Podlaha je zcela rovná díky kompaktní převodovce.

Kabina

Nově vyvinutá čtyřsloupková kabina nabízí velký prostor. Kabina je uložena na nových blocích Hydro-Silent. Čtyři bloky jsou naplněny hydraulickou kapalinou a přispívají ke zlepšení jízdního komfortu. Kapota je zaoblena tak, aby během práce nepoškozovala porost. Rozsáhlou standardní výbavu traktoru Same Frutteto CVT S lze rozšířit o novou odpruženou přední nápravu s nezávislým zavěšením "Active Drive", jehož reakce je průběžně monitorována vlastní řídící jednotkou.

Zadní závěs má kapacitu 2600 kg a přední závěs na přání pak 1500 kg. PTO má tři rychlosti - 540, 540 ECO a 1000 ot/min. PTO se standardně zapíná i vypíná v závislosti na poloze závěsu.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Macgest

Tématické tagy

Nové

Koncept Multiline nyní s možností setí meziplodin

Zveřejněno 21.1. Koncept Multiline sdružuje kompaktní talířové brány nebo kultivátor se secím strojem. Výsledkem je nákladově efektivní a extrémně výkonná souprava. Koncept Multiline slibuje obrovský potenciál pro traktory s nižším výkonem. Multiline je poprvé k… jít na článek

Sověti v 50. letech postavili elektrický traktor s napájecím kabelem. Vynález nyní znovu objevuje světový výrobce

Zveřejněno 21.1. S čím dál větší dostupností elektřiny v Sovětském svazu, v 50. letech minulého století postavili elektrický traktor s napájecím kabelem. Podobné řešení, byť v autonomní verzi, nedávno představil americký výrobce John Deere! jít na článek

První autonomní postřikovač do ovocných sadů. Kupodivu nejezdí na elektřinu

Zveřejněno 18.1. Kalifornská společnost Crinklaw Farm Services Inc představila po třech letech vývoje a testování první autonomní postřikovač na světě, který lze použít do sadů. Ač je trendem autonomních zemědělských vozidel jejich elektrifikace, tento projekt sází… jít na článek