Agromex - Největší distributor zemědělské techniky v ČR
Dnes je 17.6. – svátek slaví Adolf

Šestá generace traktoru Valtra série S přijíždí. The Boss je nejsilnějším traktorem značky

Zveřejněno: 25. 9. 2023

Finská značka traktorů Valtra nedávno představila nejnovější generaci vysoce výkonných modelů traktorů série Valtra S. Po významných investicích do domovské továrny značky ve Finsku se šestá generace série Valtra S bude nyní vyrábět v Suolahti. Tento vítaný návrat ohlašuje novou éru série S. Kromě několika vylepšení designu a funkcí je nyní celá série S k dispozici se známými možnostmi přizpůsobení Valtra Unlimited.

Šestá generace traktoru Valtra série S přijíždí.

Valtra hrdě nazvala svoji nejnovější a nejvýkonnější série traktorů „The Boss“. S výkonem 280 – 420 koní je série Valtra S nejsilnějším traktorem značky Valtra, který slibuje vysoký točivý moment při nízkých otáčkách. Motor AGCO Power o objemu 8,4 litrů a převodovka CVT mají o 5 % nižší otáčky a až 10 % nižší spotřebu paliva ve srovnání s předchozí generací traktorů série Valtra S.

Jak farmáři a poskytovatelé služeb od Valtry očekávají, nejnovější série S klade vysoký důraz na komfort obsluhy a chytré technologie. A existuje několik nových funkcí a vylepšení, které odlišují 6. generaci série Valtra S. Nový design, lepší přístup, nová prostorná kabina, zvýšený počet světel (všechny LED) a větší všestrannost, to je jen několik novinek 6. generace série S. Systém otočného řízení TwinTrac a uživatelské rozhraní SmartTouch byly vždy oblíbené funkce u řidičů traktorů Valtra. Nová série S přináší řadu vylepšení, včetně odpružení přední nápravy a kabiny, a nyní lze traktory série S vybavit také kabinou Valtra Skyview a prvky výbavy Valtra Unlimited.

Valtra S v severském designu

Design nového traktoru Valtra S čerpá inspiraci z oblíbeného designu 5. generace Valtra, ale jsou zde některé pozoruhodné změny. Vedoucí oddělení průmyslového designu společnosti Valtra Kimmo Wihinen vysvětluje: „Série Valtra S 6. generace kombinuje formu a funkci v moderním, agresivním jazyce tvarů, který vyjadřuje sílu série S. Elegantní sklon kapoty poskytuje výjimečný výhled dopředu. Jako první v oboru je série S vybavena plně integrovaným osvětlením včetně LED potkávacích/dálkových světel, LED světel pro denní svícení a také LED pracovních světel. To poskytuje výjimečně vysokou úroveň světelného výkonu a dává 6. generaci série Valtra S její charakteristický vzhled.“ Nyní je k dispozici celkem 16 LED pracovních světel. Fanoušci kabin 5. generace modelů Valtra N, T a Q od společnosti Valtra ocení u série S známou kabinu, do které je přístup po mírně nakloněných schůdcích.

Valtra S 6. generace kombinuje formu a funkci v moderním, agresivním jazyce tvarů, který vyjadřuje sílu série S.
Valtra S 6. generace kombinuje formu a funkci v moderním, agresivním jazyce tvarů, který vyjadřuje sílu série S.

Nová Valtra S nabízí všechny technologie, které pokrokoví farmáři očekávají. Automatické otáčení na souvrati SmartTurn doplňuje nabídkou se čtyřmi vzory otáčení – režim Part Field Mode, U-turn, Y-turn a K-turn, které řidiči umožňují pracovat na poli tím nejefektivnějším způsobem.

„Naše nabídka precizního zemědělství dnes splňuje požadavky většiny zákazníků a díky uživatelskému rozhraní SmartTouch je technologie precizního zemědělství Valtra nejjednodušší na trhu. Pracujeme na nových technologických funkcích, ze kterých budou mít zákazníci Valtra v blízké budoucnosti prospěch,“ komentuje produktový marketing specialista Johan Grotell. Například Isobus systém Tractor Implement Management (TIM) je plánován pro sérii S na rok 2025.

Valtra slibuje, že série Valtra S bude jedním z jejich nejudržitelnějších traktorů jak z hlediska výroby, tak podpory zemědělců, aby rostli udržitelným způsobem. Dvě třetiny komponentů v traktorech Valtra pocházejí z Finska a jejich výroba využívá 100 % obnovitelné zdroje energie. Valtra S je kompatibilní s naftou z obnovitelných zdrojů a opouští továrnu s bionaftou Neste My v nádrži. Technologie precizního zemědělství nabízená u série S snižuje vstupy, čas a spotřebu paliva, díky čemuž je práce farmářů efektivnější a udržitelnější.

Přizpůsobení požadavkům zákazníků s Valtra Unlimited

Prvky výbavy Valtra Unlimited se v posledních letech ukazují jako stále populárnější. Více než jedna třetina všech traktorů opouštějících závod Valtra v Suolahti má nějakou formu úpravy Valtra Unlimited. Viceprezident společnosti Valtra EME Mikko Lehikoinen vysvětluje, jak jsou tyto výhody přínosné „Výbava traktorů pro velké farmy a poskytovatele služeb závisí na správných řešeních, aby mohli provádět pokročilé úkoly precizního zemědělství co nejefektivnějším způsobem. Výbava Valtra Unlimited nabídne přesně to, co každý podnik potřebuje k efektivnějšímu hospodaření a zvýšené bezpečnosti.“

Valtra Unlimited bude dostupná pro všechny modely 6. generace série Valtra S.
Valtra Unlimited bude dostupná pro všechny modely 6. generace série Valtra S.

Valtra Unlimited bude dostupná pro všechny modely 6. generace série Valtra S. Nové traktory Valtra S jsou k dispozici s oblíbeným centrálním mazacím systémem (CLS) a nejmodernějším audio systémem (včetně Apple CarPlay a Android Auto). Populární kamerový systém Unlimited VIEW přijde také do série S. Tento inovativní systém využívá kamery namontované na traktoru, displej a pokročilé algoritmy strojového učení, k automatické detekci objektů pohybujících se před traktorem. Výrazně tak přispívá ke zvýšení bezpečnosti na poli a na silnici.

Šestá generace Valtra S představuje první globální uvedení traktoru Valtra na trh. Sériová výroba se rozběhne ve druhém čtvrtletí roku 2024 a první dodávky do Evropy lze očekávat v létě. Valtra představí sérii S na polích a na výstavách po celém. Pro ty, kteří chtějí být mezi prvními a vidět novou sérii Valtra S zblízka, představí Valtra 6. generaci série S na veletrhu Agritechnica v německém Hannoveru konaném od 12. do 18. listopadu 2023. Valtru najdete na stánku B39 v hale 20.