Agromex - Největší distributor zemědělské techniky v ČR
Dnes je 18.7. – svátek slaví Drahomíra

Tatra otevřela nové zákaznické centrum

Zveřejněno: 19. 9. 2022

Ve čtvrtek 15. září proběhlo slavnostní otevření nově zrekonstruovaného zákaznického centra automobilky TATRA TRUCKS. Rekonstrukce, která byla akcionáři kopřivnické automobilky a jejím vedením schválena v roce 2019, byla dokončena v srpnu letošního roku a celkové náklady na opravy dosáhly 79 milionů korun.

V rámci rekonstrukce byla přistavěna nová hala s dvěma 25metrovými montážními kanály a jedním 12metrovým montážním kanálem určeným pro školení dílenských specialistů.

TATRA TRUCKS se pro rekonstrukci zákaznického centra rozhodla z několika důvodů. Bývalé centrum již nemělo dostatek odpovídajících technologií, budova neodpovídala dnešním požadavkům na energetickou náročnost a prostory centra přestaly být technicky vhodné pro realizaci servisních prací. Rekonstrukcí zákaznického centra automobilka zároveň reaguje na rostoucí zakázkovou naplněnost servisu a tréninkového centra.

„Otevření nového zákaznického centra je pro Tatru velkým skokem, který výrazně zkvalitní poprodejní služby pro naše zákazníky," uvedl při oficiálním otevření generální ředitel automobilky TATRA TRUCKS Pavel Lazar. Slavnostního otevření se za akcionáře společnosti TATRA TRUCKS zúčastnila i členka představenstva Promet Group Denisa Materová a také ředitel kvality a poprodejních služeb kopřivnické automobilky Kamil Žabenský.

Slavnostní otevření nového zákaznického centra Tatra Trucks.
Slavnostní otevření nového zákaznického centra Tatra Trucks.

V rámci rekonstrukce byla přistavěna nová hala s dvěma 25metrovými montážními kanály a jedním 12metrovým montážním kanálem určeným pro školení dílenských specialistů. Celá budova zákaznického centra TATRA TRUCKS byla zateplena a opláštěna, došlo ke kompletní rekonstrukci topení a výměně rozvodných sítí, byla zateplena střecha, pro zákazníky byla vybudována nová recepce a v budově jsou nové lité podlahy. V rámci rekonstrukce se v okolí servisního centra opravily a vystavěly nové zpevněné plochy.

Nově otevřené zákaznické centrum TATRA TRUCKS bude mít široké spektrum využití. Bude sloužit jako místo pro servis a opravy nákladních automobilů Tatra, a zároveň jako školicí centrům pro školení dílenských specialistů z celého světa. Pro ně vznikly nové učebny pro teoretickou i praktickou výuku s moderním audiovizuálním vybavením i technickými výukovými pomůckami a exponáty. V nových prostorech budou soustředěny i prodej náhradních dílů, technická podpora zákazníků a tvorba potřebné dokumentace pro provoz vozidel. Celkové náklady na rekonstrukci, která byla ukončena v srpnu tohoto roku, dosáhly výše 79 milionů korun. Na rekonstrukci byly čerpány dotace v celkové výši 7 milionů korun z programu úspory energií od Ministerstva průmyslu a obchodu ČR.