AGROAD, s.r.o., dodavatel náhradních dílů na traktory a zemědělskou techniku
Dnes je 24.2. – svátek slaví Matěj

Traktor Arbos 5130 MY 2020 je všestrannější a vstupuje do světa inteligentního zemědělství

Zveřejněno: 29. 1. 2020

Návštěvníci veletrhu Agritechnica si na výstavní ploše italské firmy Arbos mohli prohlédnout prototyp traktoru Arbos 5130 pro rok 2020. Klíčovou vlastností nového traktoru je všestrannost a schopnost pracovat v rámci inteligentního zemědělství.

Arbos 5130 MY 2020
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Na výstavní ploše italského výrobce Arbos na zemědělském veletrhu Agritechnica 2019 dělal společnost novému traktoru Arbos 7000 také prototyp inovovaného traktoru Arbos 5130 pro rok 2020.

Arbos nabídne u modelů 5130 možnost sady pro montáž čelního nakladače, integrovaný čelní závěs a systémy precizního zemědělství pro vstup do inteligentního zemědělství a internetu věcí. Inovovaný Arbos 5130 má integrovaný čelní závěs a PTO do rámu stroje, což prospívá velikosti a robustní konstrukci traktoru. Čelní závěs umožní agregovat širokou škálu zemědělského nářadí, jako jsou například čelní zásobníky pro aplikaci hnojiva či žací stroje.

Univerzálnost traktoru také zvýší možnost sady pro montáž čelního nakladače. Nechybí všechny důležité prvky, jako jsou konzoly, ventily či spojky. Ovládací joystick je integrován uvnitř kabiny. Čelní nakladač k traktoru nabízí firma Arbos Parts. U verze traktoru Advanced je k dispozici třístupňová převodovka s řazením pod zatížením pomocí hydraulického přepínače umístěného pod volantem a s elektrohydraulickými ovládacími prvky pro pohon všech kol, uzávěrkou diferenciálu a pomocným pohonem s nezávislou hydraulickou spojkou.

Za zmínku stojí i oficiální vstup firmy Arbos do oblasti inteligentního zemědělství a IoT. Nové traktory řady Arbos 5000 poskytnou zákazníkovi užitečné informace o poloze a stavu traktoru. Využíván je i systém ISOBUS pro zobrazení informací o práci daného stroje/příslušenství na jediném virtuálním terminálu v kabině. Samozřejmostí je navigační systém pro přesné provádění zemědělských operací.

Autor: Milan Jedlička, Arbos
Foto: Arbos

Tématické tagy

Nové

JCB Fastrac v lesní úpravě se téměř nevidí, tento zdolával těžký terén kolem Orlíku

Zveřejněno 24.2. Traktory JCB Fastrac má většina z nás v povědomí jako rychlé traktory vhodné pro práce spojené s dopravou. Traktor byl původně pro tento druh činnosti vyvinut. Obecně se uplatňuje v zemědělství i v komunálním sektoru. O tom, že se neztratí ani v… jít na článek

Holmer rozšiřuje svůj sortiment o nový vyorávací agregát HRO

Zveřejněno 21.2. Na mezinárodním zemědělském veletrhu Agritechnica 2019 se prezentoval nový vyorávací agregát HRO firmy Holmer, který pracuje velmi šetrně se sklízenou plodinou zejména na lehkých a písčitých půdách s lepivými vlastnostmi a na extrémně těžkých půdách… jít na článek

Nadšenci vrátili lesk traktoru Fortschritt ZT 303, jeho stav je ohromující

Zveřejněno 21.2. Pole Východního Německa a Československa svého času brázdily traktory Fortschritt ZT, které jsou dnes cennými historickými kousky. Proto potěší, když takový traktor v tristním stavu projde renovací. Dokonalá renovace tohoto legendárního traktoru… jít na článek