Časopis Agroportal24h.cz
Dnes je 27.3. – svátek slaví Dita

Arbos ukázal v Paříži koncept vlajkové lodi P7000. Má těsně před sériovou výrobou

Zveřejněno: 4. 3. 2019

Arbos na veletrhu SIMA v Paříži vystavil celou řadu traktorů a závěsné techniky. Stroje jsou už na mnohých evropských trzích k dostání. Arbos ale vystavil také nový traktor Arbose 7260, jehož sériová výroba se rozběhne za chvíli.

Traktor je poháněn šestiválcovým motorem FPT Stage 5 o výkonu 260 koní.

Arbos 7260 není až tak neznámý. Už jsme ho, byť jako koncept, viděli na veletrhu Agritechnica v roce 2017. Nyní byl na veletrhu SIMA opět vystaven.

Arbos 7260 bude součástí řady P7000, která se bude skládat ze tří modelů o výkonu - 220 koní, 240 koní a 260 koní. Očekává se, že traktory budou na trhu přibližně za 18 měsíců, tedy počátkem roku 2020. Traktory se budou vyrábět v Itálii a budou osazeny šestiválcovým motorem FPT plnící emisní normu Stage V. Převodovka a nápravy budou z produkce firmy Arbos. Nosnost závěsu by měla být na úrovni 10,5 t.

Arbos u nás není neznámou značkou, traktory jsou k dostání i na Slovenském trhu. Nyní je nejvýkonnějším traktorem model z řady P5000, který má výkon 136 koní. Arbos též vyvíjí traktory řady P6000, které vyplní mezeru mezi řadou P5000 a P7000.

Arbos vystavoval na ploše o rozloze více než 600 metrů čtverečních. Technika byla v barvách firmy Arbos, která chce nabízet ucelený sortiment techniky.

Největší čínský výrobce traktorů Foton Lovol v roce 2015 vzkřísil zaniklou italskou značku Arbos s cílem proniknout na evropský trh. Arbos měl v Itálii dlouholetou tradici výroby zemědělské techniky. Zároveň Foton Lovol koupil krachujícího výrobce Goldoni, proto se malé traktory Arbos podobají právě Goldoni. Aby toho nebylo málo, Foton Lovol koupil italskou společnost, která vyrábí půdozpracující techniku MaterMacc.

Autor: Milan Jedlička
Foto: farmersjournal.ie

Tématické tagy

Nové

První plně automatický systém ostření nožů byl vylepšen

Zveřejněno 25.3. Claas pro rok 2019 představil inovovaný systém pro ostření nožů s názvem AQUA NON STOP COMFORT, který disponuje vnitřním LED osvětlením a oplachovací komorou. Systém zajistí ostření nožů, které se používají v lisech a víceúčelových návěsech. jít na článek

Case IH Versum CVXDrive: Výhody plynulé převodovky v kompaktních rozměrech

Zveřejněno 24.3. Nové modely Versum CVXDrive od Case IH jsou navrženy jako prémiové stroje. Nabízejí vybavení a komfortní vlastnosti velkých traktorů, přesto jsou snadno ovladatelné. Nejmenší traktory s plynulou převodovkou naleznou uplatnění v mnoha typech… jít na článek

Sběrací ústrojí Kemper bude pasovat na řezačky Jaguar

Zveřejněno 22.3. Německý výrobce sklizňových adaptérů Kemper na veletrhu SIMA v Paříži představil prototyp sběracího ústrojí, které je určeno pro samojízdné řezačky Jaguar od výrobce Claas. jít na článek