TECNOMA - Ultimátní přesnost postřiku
Dnes je 31.1. – svátek slaví Marika

TYM Tractors na výstavě SIMA v Paříži představil novou výrobkovou řadu traktorů. Spojením TYM a Branson vzniká silná značka

Zveřejněno: 6. 12. 2022

Ve světě traktorů je významnou událostí čerstvé oznámení konsolidace značek TYM a Branson pod jeden společný brand TYM Tractors. K akvizici jihokorejského Kukje Machinery vyrábějící traktory Branson došlo již v roce 2016. Vlastníkem se stal koncern Tong Yang Moolsan, tedy výrobce traktorů TYM. Doposud byly obě značky dodávány pod svými původními názvy.

Výstavní plocha s traktory TYM na veletrhu SIMA v Paříži.

Konsolidace a vytvoření jednotné silné značky TYM Tractors bylo oznámeno při letošní výstavě SIMA v Paříži, což bylo náležitě doprovozeno silnou prezentací na stánku se sdělením „Together as one“ (Společně jako jeden). Dochází ke splynutí sortimentu traktorů původních výrobkových řad, což bylo také z široké škály modelů na expozici patrné. Nově vzniklá výrobková řada představuje sortiment 19 modelů s výkonem od 20 do 130 koní.

Dnes je TYM Tractors výrobcem se 70letou historií, třemi výrobními závody a roční výrobní kapacitou 65 000 traktorů, 30 000 motorů a vlastního příslušenství. Za posledních pět let bylo na evropský trh dodáno 13 676 traktorů, čímž se TYM stal největším jihokorejským dodavatelem traktorů na náš kontinent. Budoucnost značky TYM s korejským tygrem v logu se tedy jeví velmi optimisticky.

Nově vzniklá výrobková řada traktorů TYM představuje sortiment 19 modelů s výkonem od 20 do 130 koní.
Nově vzniklá výrobková řada traktorů TYM představuje sortiment 19 modelů s výkonem od 20 do 130 koní.

Traktory TYM se těší značné oblibě nejen u českých farmářů, ale i uživatelů v komunální sféře. Importérem traktorů TYM do České republiky je přes 17 let společnost TYM Central Europe. „Učinili jsme správné rozhodnutí, když jsme se rozhodli zastupovat právě značku TYM,“ vzpomíná s úsměvem zakladatel společnosti Ing. Josef Chytka. „Vycházel jsem ze zkušeností, které jsem v daném oboru získal ve své tehdejší profesi. Podařilo se nám postavit spolehlivý tým odborníků a dnes se můžeme s jistotou dívat do dalších let s novými modely, které nám výrobce TYM připravil.“

Za posledních pět let bylo na evropský trh dodáno 13 676 traktorů, čímž se TYM stal největším jihokorejským dodavatelem traktorů na náš kontinent.
Za posledních pět let bylo na evropský trh dodáno 13 676 traktorů, čímž se TYM stal největším jihokorejským dodavatelem traktorů na náš kontinent.