Agromex - Největší distributor zemědělské techniky v ČR
Dnes je 18.7. – svátek slaví Drahomíra

Versatile bude pro Kubotu vyrábět traktory střední kategorie

Zveřejněno: 16. 3. 2019

Kanadská skupina Buhler Industries Inc., známá pod značkami Versatile a Farm King, uzavřela se společností Kubota Corporation dohodu o partnerství pro vývoj a konstrukci nové řady traktorů v segmentu pohonu všech čtyř kol.

Lze předpokládat, že nové traktory Versatile Nemesis budou nést logo Kubota.

Nejvýkonnějším traktorem Kubota je nyní model M7152, který se vyvíjí a vyrábí ve Francii. Kubota ale před pěti lety zahájila s Versatile společný vývoj platformy pro výkonnější traktory. Technická data nových traktorů zatím nejsou známa a budou zveřejněna až při jejich uvedení na trh v USA a Kanadě, které je plánováno na druhou polovinu tohoto roku.

Dohoda mezi výrobci je výhodná pro obě strany. Zatímco Kubota obohatí svůj výrobní program, Versatile zvýší výrobu v továrně ve Winnipegu, čímž výrobu zefektivní a sníží náklady.

Kubota/Nemesis pro Evropu?

Versatile nedávno představil novou řadu traktorů střední kategorie s názvem Nemesis. Není zatím však jasné, zda právě tyto traktory budou nést označení Kubota. Budou ale též vyráběny ve Winnipegu. Otázkou také zůstává, zda nové traktory Kubota budou k dispozici na evropském trhu.

Francouzský zpravodajský portál machinisme.reussir.fr ale přišel s informací, že nové traktory Kubota budou výhradně pro americký trh (potvrdila to prý pobočka Kubota Europe). Uvádí též, že právě Nemesis bude tím modelem, který ponese i logo Kubota.

Traktory Nemesis jsou osazeny 6,7l motorem Cummins Stage V QSB, který je spojen s powershift převodovkou ZF. Převodovka ZF CVT je plánována též, neboť se představí i výkonnější modely (až 250 k).

Kubota nabízí ucelený sortiment zemědělské techniky – traktory, techniku na zpracování půdy a setí, pícninářskou techniku a techniku na hnojení. Kubota v roce 2016 kromě Kvernelandu získala i Great Plains.

Skupinu Buhler Industries vlastní ruská společnost Rostselmash.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Versatile

Tématické tagy