Dnes je 25.6. – svátek slaví Ivan

Nový dovozce značky Great Plains v České a Slovenské republice

Zveřejněno: 7. 1. 2019

Techniku na zpracování půdy a setí od americké společnosti Great Plains bude nyní na český a slovenský trh dovážet výhradně společnost Kverneland GROUP. Donedávna značku Great Plains zastupovala společnost AGRI CS a.s.

Vertikální zpracování půdy je nejúspěšnější technologie, které se Great Plains 40 let věnuje.

V roce 2016 posílila japonská nadnárodní společnost Kubota svoji pozici v sektoru závěsné zemědělské techniky a díky akvizici se stala její součástí americká společnost Great Plains. Tuto značku zastupovala velmi úspěšně na českém a slovenském trhu společnost AGRI CS a.s., (Hybešova 14, Hustopeče).

V rámci synchronizace obchodních a servisních aktivit Kubota v Evropě byla distribuce strojů a náhradních dílů značky Great Plains začleněna do distribučního systému Kverneland GROUP, který je součástí Kubota již od roku 2012.

Na základě těchto skutečností se s platností od 1.1.2019 stává výhradním dovozcem strojů a náhradních dílů značky Great Plains do České republiky společnost KVERNELAND GROUP CZECH s.r.o., (Košťálkova 1527, Beroun) a do Slovenské republiky společnost KVERNELAND Group Slovakia, s.r.o., (Komárňanská cesta 41/10112, Nové Zámky).

Přes 40 let výroby

Značku Great Plains 1. dubna 1976 zaregistroval Roy Applequist. Jeho otec vyráběl komponenty a ložiska pro výrobce zemědělských strojů. Great Plains v současné době zahrnuje pět různých divizí, které začleňují výrobu zemědělských strojů, komunální sféru, finanční služby, divizi dopravy se 75 kamiony a mezinárodní divizi. Ve výrobním programu má podrýváky, univerzální secí stroje a stroje pro vertikální zpracování půdy.

Autor: Kverneland, redakčně upraveno
Foto: Great Plains

Tématické tagy

Nové

Nechte se sbalit lisy URSUS a UNIA-GROUP

Zveřejněno 21.6. Od nenáročného lisu na výkon traktoru, přes mechanický lis vyznačující se dostatečnou kvalitou a dlouhou životností, až po lis s variabilní nebo pevnou lisovací komorou pro vysoký výkon. Taková je nabídka v oblasti svinovacích lisů na válcové a… jít na článek

Toto je nový nejrychlejší traktor na světě, který dosáhl průměrné rychlosti 166,7 km/h

Zveřejněno 21.6. Anglický výrobce traktorů a stavebních strojů JCB včera zlomil rychlostní rekord s upraveným traktorem modelové řady Fastrac. Traktor se řítil průměrnou rychlostí 166,7 km/h. jít na článek

John Deere představuje inovace u sklízecích mlátiček pro nadcházející sezónu 2020

Zveřejněno 20.6. John Deere těsně před letošní sklizňovou sezónou představil inovace u sklízecích mlátiček John Deere pro rok 2020. Z výčtu inovací je patrný další posun v oblasti automatizace a komfortu. jít na článek