Časopis Agroportal24h.cz
Dnes je 22.1. – svátek slaví Slavomír

Nový dovozce značky Great Plains v České a Slovenské republice

Zveřejněno: 7. 1. 2019

Techniku na zpracování půdy a setí od americké společnosti Great Plains bude nyní na český a slovenský trh dovážet výhradně společnost Kverneland GROUP. Donedávna značku Great Plains zastupovala společnost AGRI CS a.s.

Vertikální zpracování půdy je nejúspěšnější technologie, které se Great Plains 40 let věnuje.

V roce 2016 posílila japonská nadnárodní společnost Kubota svoji pozici v sektoru závěsné zemědělské techniky a díky akvizici se stala její součástí americká společnost Great Plains. Tuto značku zastupovala velmi úspěšně na českém a slovenském trhu společnost AGRI CS a.s., (Hybešova 14, Hustopeče).

V rámci synchronizace obchodních a servisních aktivit Kubota v Evropě byla distribuce strojů a náhradních dílů značky Great Plains začleněna do distribučního systému Kverneland GROUP, který je součástí Kubota již od roku 2012.

Na základě těchto skutečností se s platností od 1.1.2019 stává výhradním dovozcem strojů a náhradních dílů značky Great Plains do České republiky společnost KVERNELAND GROUP CZECH s.r.o., (Košťálkova 1527, Beroun) a do Slovenské republiky společnost KVERNELAND Group Slovakia, s.r.o., (Komárňanská cesta 41/10112, Nové Zámky).

Přes 40 let výroby

Značku Great Plains 1. dubna 1976 zaregistroval Roy Applequist. Jeho otec vyráběl komponenty a ložiska pro výrobce zemědělských strojů. Great Plains v současné době zahrnuje pět různých divizí, které začleňují výrobu zemědělských strojů, komunální sféru, finanční služby, divizi dopravy se 75 kamiony a mezinárodní divizi. Ve výrobním programu má podrýváky, univerzální secí stroje a stroje pro vertikální zpracování půdy.

Autor: Kverneland, redakčně upraveno
Foto: Great Plains

Tématické tagy

Nové

Koncept Multiline nyní s možností setí meziplodin

Zveřejněno 21.1. Koncept Multiline sdružuje kompaktní talířové brány nebo kultivátor se secím strojem. Výsledkem je nákladově efektivní a extrémně výkonná souprava. Koncept Multiline slibuje obrovský potenciál pro traktory s nižším výkonem. Multiline je poprvé k… jít na článek

Sověti v 50. letech postavili elektrický traktor s napájecím kabelem. Vynález nyní znovu objevuje světový výrobce

Zveřejněno 21.1. S čím dál větší dostupností elektřiny v Sovětském svazu, v 50. letech minulého století postavili elektrický traktor s napájecím kabelem. Podobné řešení, byť v autonomní verzi, nedávno představil americký výrobce John Deere! jít na článek

První autonomní postřikovač do ovocných sadů. Kupodivu nejezdí na elektřinu

Zveřejněno 18.1. Kalifornská společnost Crinklaw Farm Services Inc představila po třech letech vývoje a testování první autonomní postřikovač na světě, který lze použít do sadů. Ač je trendem autonomních zemědělských vozidel jejich elektrifikace, tento projekt sází… jít na článek