Časopis Agroportal24h.cz
Dnes je 27.3. – svátek slaví Dita

Nový dovozce značky Great Plains v České a Slovenské republice

Zveřejněno: 7. 1. 2019

Techniku na zpracování půdy a setí od americké společnosti Great Plains bude nyní na český a slovenský trh dovážet výhradně společnost Kverneland GROUP. Donedávna značku Great Plains zastupovala společnost AGRI CS a.s.

Vertikální zpracování půdy je nejúspěšnější technologie, které se Great Plains 40 let věnuje.

V roce 2016 posílila japonská nadnárodní společnost Kubota svoji pozici v sektoru závěsné zemědělské techniky a díky akvizici se stala její součástí americká společnost Great Plains. Tuto značku zastupovala velmi úspěšně na českém a slovenském trhu společnost AGRI CS a.s., (Hybešova 14, Hustopeče).

V rámci synchronizace obchodních a servisních aktivit Kubota v Evropě byla distribuce strojů a náhradních dílů značky Great Plains začleněna do distribučního systému Kverneland GROUP, který je součástí Kubota již od roku 2012.

Na základě těchto skutečností se s platností od 1.1.2019 stává výhradním dovozcem strojů a náhradních dílů značky Great Plains do České republiky společnost KVERNELAND GROUP CZECH s.r.o., (Košťálkova 1527, Beroun) a do Slovenské republiky společnost KVERNELAND Group Slovakia, s.r.o., (Komárňanská cesta 41/10112, Nové Zámky).

Přes 40 let výroby

Značku Great Plains 1. dubna 1976 zaregistroval Roy Applequist. Jeho otec vyráběl komponenty a ložiska pro výrobce zemědělských strojů. Great Plains v současné době zahrnuje pět různých divizí, které začleňují výrobu zemědělských strojů, komunální sféru, finanční služby, divizi dopravy se 75 kamiony a mezinárodní divizi. Ve výrobním programu má podrýváky, univerzální secí stroje a stroje pro vertikální zpracování půdy.

Autor: Kverneland, redakčně upraveno
Foto: Great Plains

Tématické tagy

Nové

První plně automatický systém ostření nožů byl vylepšen

Zveřejněno 25.3. Claas pro rok 2019 představil inovovaný systém pro ostření nožů s názvem AQUA NON STOP COMFORT, který disponuje vnitřním LED osvětlením a oplachovací komorou. Systém zajistí ostření nožů, které se používají v lisech a víceúčelových návěsech. jít na článek

Case IH Versum CVXDrive: Výhody plynulé převodovky v kompaktních rozměrech

Zveřejněno 24.3. Nové modely Versum CVXDrive od Case IH jsou navrženy jako prémiové stroje. Nabízejí vybavení a komfortní vlastnosti velkých traktorů, přesto jsou snadno ovladatelné. Nejmenší traktory s plynulou převodovkou naleznou uplatnění v mnoha typech… jít na článek

Sběrací ústrojí Kemper bude pasovat na řezačky Jaguar

Zveřejněno 22.3. Německý výrobce sklizňových adaptérů Kemper na veletrhu SIMA v Paříži představil prototyp sběracího ústrojí, které je určeno pro samojízdné řezačky Jaguar od výrobce Claas. jít na článek