Časopis Agroportal24h.cz
Dnes je 22.1. – svátek slaví Slavomír

Vredo přišlo na způsob, jak prodloužit využití obřích nosičů během roku

Zveřejněno: 1. 11. 2018

Nevýhodou jednoúčelového stroje, v závislosti na typu, je menší využití během roku. Často vyjede jen párkrát do roka kvůli krátké sezóně, kdy má být nasazen. To se týká i stroje řady VT od nizozemského výrobce Vredo, který se nejčastěji osazuje nádrží pro přepravu hnojiv.

Vredo s nástavbou HAWE.

Společnost Vredo pro svého německého zákazníka, poskytovatele zemědělských služeb, vyrobila speciál, který nalezne během roku širší využití, než jen při aplikaci hnojiva. Vredo ve spolupráci s německým výrobce Hawe, jež se zabývá výrobou překládacích vozů, dodalo rovnou dva speciály v podobě stroje řady VT s nástavbou HAWE pro svoz a překládání cukrové řepy.

Německý poskytovatel zemědělských služeb tedy nově využívá dva modely Vredo VT5518-3 a VT7028-3 s výkonem 687 koňských sil. Vredo uvádí, že jednou z největších výhod je, že lze sezónu nasazení tohoto stroje prodloužit až o několik měsíců. Po skončení sezóny aplikace hnojiv, která většinou trvá přes jaro a léto, lze jednoduše nádrž vyměnit za překládací nástavbu HAWE. Nástavba HAWE pro přepravu cukrové řepy je ukotvena na šesti zámkových bodech a má i podpěrné nohy pro odstavení. Vykládka cukrové řepy se provádí za pomocí zadního pásu o šířce 1,40 metrů. Přední čelo nástavby je průhledné, aby řidič měl přehled o množství přepravovaného materiálu.

Model VT7028-3, s výkonem 687 koní a vlastní CVT převodovkou, patří mezi největší a nejvýkonnější aplikátory. Klasicky je vybaven nádrží o objemu 32 000 litrů. Pro pohyb po poli při sklizni cukrové řepy přijde vhod i trojice náprav se šesticí širokých pneumatik o rozměru 900/60R42. Vozidlo s pohonem všech kol je optimální pro efektivní přepravu na poli. Stroj má délku 10,0 m, šířku 3, 0 m a výšku 4,0 m.

U některých menších modelů Vredo s dvojicí náprav se můžeme setkat s nástavbami pro rozmetání hnoje či jiných materiálů.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Vredo

Tématické tagy

Nové

Koncept Multiline nyní s možností setí meziplodin

Zveřejněno 21.1. Koncept Multiline sdružuje kompaktní talířové brány nebo kultivátor se secím strojem. Výsledkem je nákladově efektivní a extrémně výkonná souprava. Koncept Multiline slibuje obrovský potenciál pro traktory s nižším výkonem. Multiline je poprvé k… jít na článek

Sověti v 50. letech postavili elektrický traktor s napájecím kabelem. Vynález nyní znovu objevuje světový výrobce

Zveřejněno 21.1. S čím dál větší dostupností elektřiny v Sovětském svazu, v 50. letech minulého století postavili elektrický traktor s napájecím kabelem. Podobné řešení, byť v autonomní verzi, nedávno představil americký výrobce John Deere! jít na článek

První autonomní postřikovač do ovocných sadů. Kupodivu nejezdí na elektřinu

Zveřejněno 18.1. Kalifornská společnost Crinklaw Farm Services Inc představila po třech letech vývoje a testování první autonomní postřikovač na světě, který lze použít do sadů. Ač je trendem autonomních zemědělských vozidel jejich elektrifikace, tento projekt sází… jít na článek