Časopis Agroportal24h.cz
Dnes je 22.2. – svátek slaví Petr

Vylepšené válce, silnější podvozek, lisování do fólie, to je Claas Rollant pro rok 2019

Zveřejněno: 10. 8. 2018

Nový lis na kulaté balíky Rollant 540 RC se vyznačuje novými válci a silnějším podvozkem. Lis dokáže lisovat jak do síťoviny, tak do fólie.

Lis dokáže lisovat i do fólie.

Rollant 540 RC produkuje balíky o průměru 1,25 m a šířce 1,22 m. Tvarovací komora je tvořena 16 válci, vyrobených z ocelového plechu o tloušťce 4 mm. Speciální profil válců udržuje optimální rotaci balíků i za vlhkých podmínek.

Balicí válce jsou poháněny výhradně z levé strany stroje. Každý válec má přímý pohon, což vede k rovnoměrnému rozložení síly. Rotor a hlavní pohon disponuje hnacími řetězy o průměru 1,25 palce a válce v zadních vratech jsou poháněny řetězem o průměru 1 palce. Ložiska a vnější desky byly upraveny. Všechny tyto modifikace mají pouze jeden cíl - zvýšit robustnost a účinnost stroje. Řetězy jsou mazány pomocí excentrického čerpadla s přívodem oleje ze zásobníku o objemu 6,3 l. Mazání se aplikuje přesně tam, kde je požadováno, v místech otáčení řetězových článků. K dispozici je také možnost centrálního mazání. Interval mazání lze nastavit na ovládacím terminálu.

Vysoce výkonný pick-up zajišťuje optimální tok

Pick-up má šířku 2,10 m, jako volitelné vybavení je k dispozici dvojitý vyrovnávací válec. Dva boční vkládací rotory zajišťují spolehlivý přívod materiálu do rotoru. Volitelný řezací mechanismus má 15 nožů s teoretickou délkou řezu 70 mm. Nože lze vyklopit pohodlně z kabiny traktoru, možností je i ochrana proti poškození cizími předměty.

Lis lze ovládat za pomocí zařízení Claas Communicator, terminálu Operator nebo terminálu Isobus.

Podívejte se i na další dvě novinky, které Claas dnes představil. Jedná se o nové pásové žací lišty pro sklízecí mlátičky řady Lexion a svahové vyrovnávání Montana pro řadu Tucano.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Claas

Tématické tagy

Nové

Nakladače MultiOne pro každodenní manipulaci a údržbu areálů

Zveřejněno 21.2. Součástí každého provozu, ať už se jedná o zemědělství, stavebnictví, zahradnictví či komunál je manipulace s materiálem či údržba areálů. Tam všude se uplatní malé kloubové nakladače MultiOne, jež vynikají obratností, silou a příznivými rozměry.… jít na článek

Toto jsou největší farmy na světě. Ta v Číně má rozlohu jako Portugalsko a domov v ní najde sto tisíc krav

Zveřejněno 21.2. Největší farmy na světě se nachází v Číně a Austrálii. Hospodaří až na desíti tisících hektarech půdy, kde najdeme desítky tisíc kusů dobytka. Na největší farmě se praktikuje americký model chovu. Takové zemědělské praktiky velkého rozsahu však… jít na článek

Versatile míří do střední kategorie. Představuje zbrusu nové traktory s obří kabinou

Zveřejněno 21.2. Výrobní program kanadské společnosti Versatile nově obohatí nová řada traktorů s názvem Nemesis, která bude pokrývat výkonový rozsah od 170 do 210 koní. Versatile tak vstupuje do nejrozšířenější kategorie traktorů na trhu. jít na článek