Dnes je 18.8. – svátek slaví Helena

Vylepšené válce, silnější podvozek, lisování do fólie, to je Claas Rollant pro rok 2019

Zveřejněno: 10. 8. 2018

Nový lis na kulaté balíky Rollant 540 RC se vyznačuje novými válci a silnějším podvozkem. Lis dokáže lisovat jak do síťoviny, tak do fólie.

Lis dokáže lisovat i do fólie.

Rollant 540 RC produkuje balíky o průměru 1,25 m a šířce 1,22 m. Tvarovací komora je tvořena 16 válci, vyrobených z ocelového plechu o tloušťce 4 mm. Speciální profil válců udržuje optimální rotaci balíků i za vlhkých podmínek.

Balicí válce jsou poháněny výhradně z levé strany stroje. Každý válec má přímý pohon, což vede k rovnoměrnému rozložení síly. Rotor a hlavní pohon disponuje hnacími řetězy o průměru 1,25 palce a válce v zadních vratech jsou poháněny řetězem o průměru 1 palce. Ložiska a vnější desky byly upraveny. Všechny tyto modifikace mají pouze jeden cíl - zvýšit robustnost a účinnost stroje. Řetězy jsou mazány pomocí excentrického čerpadla s přívodem oleje ze zásobníku o objemu 6,3 l. Mazání se aplikuje přesně tam, kde je požadováno, v místech otáčení řetězových článků. K dispozici je také možnost centrálního mazání. Interval mazání lze nastavit na ovládacím terminálu.

Vysoce výkonný pick-up zajišťuje optimální tok

Pick-up má šířku 2,10 m, jako volitelné vybavení je k dispozici dvojitý vyrovnávací válec. Dva boční vkládací rotory zajišťují spolehlivý přívod materiálu do rotoru. Volitelný řezací mechanismus má 15 nožů s teoretickou délkou řezu 70 mm. Nože lze vyklopit pohodlně z kabiny traktoru, možností je i ochrana proti poškození cizími předměty.

Lis lze ovládat za pomocí zařízení Claas Communicator, terminálu Operator nebo terminálu Isobus.

Podívejte se i na další dvě novinky, které Claas dnes představil. Jedná se o nové pásové žací lišty pro sklízecí mlátičky řady Lexion a svahové vyrovnávání Montana pro řadu Tucano.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Claas

Tématické tagy

Nové

Na Agronomic Design 2018 zazněly reálné zkušenosti se sklízecími mlátičkami Axial-Flow

Zveřejněno 16.8. V rámci akce Agronomic Design 2018, pod režií společnosti AGRI CS a.s., došlo na dvou stanovištích k prezentaci předností a technických řešení sklízecích mlátiček Case IH Axial-Flow a obilných lišt. jít na článek

Kvalita sklizně a míra ztrát u axiální sklízecí mlátičky Case IH

Zveřejněno 15.8. Letošní ročník Agronomic Design 2018, jehož pořadatelem byla společnost AGRI CS a.s., se uskutečnil u obce Lány ve Středočeském kraji. Na programu bylo řešení ztrát a čistoty zrna u sklízecích mlátiček, představení pásových lišt MacDon a technologie… jít na článek

Metsjö uvádí na trh zcela uzavřený přepravník. Co bude vozit?

Zveřejněno 14.8. Metsjö uvádí na trh devět metrů dlouhý přepravník TP3 BOX, který je zcela uzavřený. Hydraulicky se otevírá pouze postranní bočnice. jít na článek