Dnes je 16.10. – svátek slaví Havel

Vylepšené válce, silnější podvozek, lisování do fólie, to je Claas Rollant pro rok 2019

Zveřejněno: 10. 8. 2018

Nový lis na kulaté balíky Rollant 540 RC se vyznačuje novými válci a silnějším podvozkem. Lis dokáže lisovat jak do síťoviny, tak do fólie.

Lis dokáže lisovat i do fólie.

Rollant 540 RC produkuje balíky o průměru 1,25 m a šířce 1,22 m. Tvarovací komora je tvořena 16 válci, vyrobených z ocelového plechu o tloušťce 4 mm. Speciální profil válců udržuje optimální rotaci balíků i za vlhkých podmínek.

Balicí válce jsou poháněny výhradně z levé strany stroje. Každý válec má přímý pohon, což vede k rovnoměrnému rozložení síly. Rotor a hlavní pohon disponuje hnacími řetězy o průměru 1,25 palce a válce v zadních vratech jsou poháněny řetězem o průměru 1 palce. Ložiska a vnější desky byly upraveny. Všechny tyto modifikace mají pouze jeden cíl - zvýšit robustnost a účinnost stroje. Řetězy jsou mazány pomocí excentrického čerpadla s přívodem oleje ze zásobníku o objemu 6,3 l. Mazání se aplikuje přesně tam, kde je požadováno, v místech otáčení řetězových článků. K dispozici je také možnost centrálního mazání. Interval mazání lze nastavit na ovládacím terminálu.

Vysoce výkonný pick-up zajišťuje optimální tok

Pick-up má šířku 2,10 m, jako volitelné vybavení je k dispozici dvojitý vyrovnávací válec. Dva boční vkládací rotory zajišťují spolehlivý přívod materiálu do rotoru. Volitelný řezací mechanismus má 15 nožů s teoretickou délkou řezu 70 mm. Nože lze vyklopit pohodlně z kabiny traktoru, možností je i ochrana proti poškození cizími předměty.

Lis lze ovládat za pomocí zařízení Claas Communicator, terminálu Operator nebo terminálu Isobus.

Podívejte se i na další dvě novinky, které Claas dnes představil. Jedná se o nové pásové žací lišty pro sklízecí mlátičky řady Lexion a svahové vyrovnávání Montana pro řadu Tucano.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Claas

Tématické tagy

Nové

První traktorová pneumatika byla vyrobena před 90 lety

Zveřejněno 15.10. Continental slaví výročí – 90 let od výroby první evropské pneumatiky určené pro traktory. Myšlenka výroby speciálního pláště vznikla jako inovativní produktový nápad v roce 1928. Dnes tvoří zemědělské pláště samostatné a významné odvětví, které se… jít na článek

Schäffer u menšího Hofladeru poprvé použije elektronický pohon pojezdu

Zveřejněno 14.10. Schäffer představí nový nakladač Hoflader 2630 na letošním veletrhu EuroTier (13-16 listopadu 2018). Nový nakladač má nabídnout více efektivity a potěšení z jízdy. Efektivita také hrála důležitou roli ve vývoji. Účinnost stroje by se tak mohla… jít na článek

Case IH významně zvýšil hodnoty manipulátorů Farmlift pro rok 2019

Zveřejněno 12.10. Nejoblíbenější modely řady teleskopických manipulátorů Case IH Farmlift získávají inovace pro rok 2019, které zvyšují kapacitu, komfort a výkon. jít na článek