Skladové vozy Ford Trucks
Dnes je 6.12. – svátek slaví Mikuláš

Jak nacpat záběr 30 metrů do silniční šířky 5 metrů? Revoluční skládání to dokáže

Zveřejněno: 24.01.2018

Secí stroj Bourgault Paralink 3420 o pracovním záběru 30,5 metrů dostal letos ocenění na australské výstavě Henty Machinery Field Days. Porotu uchvátil systém skládání do přepravní polohy TransFold.

Secí stroj od kanadského výrobce Bourgault má samostatný zásobník na osivo a hnojivo. Zvláštností je, že je stroj vybaven zajímavým systémem skládání, díky němuž je na silnici stroj široký pouze 5,4 metrů! Pokud jde také o výšku, není nikterak extrémní. Stroj je v silničním režimu pouze pět metrů vysoký, takže řidič může být v klidu i při podjíždění drátů elektrického napětí. Skládání a rozložení secího stroje trvá asi 4 minuty.TIP: Kolik mth má odpracován první samojízdný Trioliet za 10 let denního provozu? Podívejte se

Secí stroj je při přepravě koncipován jako tažený, pohybuje se za pomocí 14 kol. Aby se zamezilo problémům při manévrování, kola jsou natáčecí. Jakmile je potřeba stroj rozložit, nejprve se rozloží výsevní jednotky do stran, pak traktor couváním rozloží celé sekce. Na rozkládání se můžete podívat v přiloženém videu níže.  

Autor fotografií/videa: Bourgault