Skladové vozy Ford Trucks
Dnes je 9.12. – svátek slaví Vratislav

AGCO hlásí výsledky za první čtvrtletí roku 2022. Investuje do technologií precizního zemědělství

Zveřejněno: 1. 7. 2022

Společnost AGCO oznámila své výsledky za první čtvrtletí končící 31. března 2022. Čisté tržby za první čtvrtletí roku 2022 činily přibližně 2,7 miliardy dolarů, což představuje nárůst přibližně o 12,9 % ve srovnání s prvním čtvrtletím roku 2021.

Značky koncernu AGCO.

Společnost AGCO dosáhla v prvním čtvrtletí rekordních tržeb a zisků, protože zdravá ekonomika zemědělských podniků nadále podporuje silnou globální poptávku. Navzdory této zvýšené poptávce mají na činnost společnosti i nadále negativní vliv omezení dodavatelského řetězce, k nimž se přidávají dopady války na Ukrajině. „Naše zvýšené investice do prémiových technologií, udržitelných řešení pro inteligentní zemědělství a rozšířených digitálních schopností podporují naši strategii zaměřenou na zemědělce a připravují nás na budoucí růst,“ píše se v tiskové zprávě společnosti.

Čisté tržby v Evropě/Blízkém východě vzrostly v prvních třech měsících roku 2022 o 15 % ve srovnání se stejným obdobím roku 2021. K nárůstu společnosti AGCO vedl vyšší prodej traktorů a náhradních dílů spolu s příznivými cenovými vlivy.

Očekává se, že čisté tržby společnosti AGCO v roce 2022 se budou pohybovat v rozmezí 12,5 až 12,7 miliardy USD.