AGROMEX - Prodej a servis zemědělských strojů a zahradní techniky.
Dnes je 27.9. – svátek slaví Jonáš

Amazone rozšiřuje řadu tažených postřikovačů UX o dva vysoce výkonné modely

Zveřejněno: 8. 9. 2021

Společnost Amazone rozšířila řadu svých tažených postřikovačů UX o vysoce výkonné modely UX 7601 Super a UX 8601 Super s objemy 8 000 l a 9 000 l.

Amazone UX Super s objemem 9 000 l a s pracovním záběrem 42 m.

Neustálý vývoj kompaktní konstrukce stroje Amazone znamená, že nové modely kombinují kapacitu nádrže až 9 000 l a pracovní šířku ramen až 42 m, i nadále s vynikající manévrovatelností a vysokou stabilitou jednonápravového postřikovače. Díky zcela nové konstrukci podvozku vyplňují tyto dva nové modely mezeru mezi původně největším jednonápravovým postřikovačem UX 6201 Super s objemem 6 200 l a dvounápravovým 11201 s objemem 11 200 l. Stroje jsou vybaveny veškerou inovativní technologií ochrany plodin od společnosti Amazone, která je zaměřena na co největší přesnost při aplikaci, výkon a hospodárnost provozu.

Nově vyvinutý podvozek modelů UX 7601 Super a UX 8601 Super přímo spojuje nápravu se standardní ojí spodního závěsu. Přední šikmá konstrukce podvozku udržuje ideální rozložení hmotnosti postřikovače. Přípustná zatížení oje a náprav jsou proto optimálně využita. V nové koncepci podvozku je těžiště obzvláště nízko. To zajišťuje vysokou stabilitu i v kopcovitém terénu a při vyjíždění zatáček. Vysoké a snadno poškoditelné plodiny jsou chráněny volitelným nerezovým krytem spodní strany.

Další výhoda: nový UX Super má poměrně nízkou hmotnost a vysoké užitečné zatížení díky jednodílnému podvozku a oji. Úzký profil nádrže na postřik s nádržemi na čistou vodu namontovanými po obou stranách podvozku přispívá k její bezpečné manipulaci, zejména když je nádrž naplněna jen částečně. Další podstatnou výhodou nádrže vyrobené z polyetylenu je extrémně zaoblený design a výjimečně hladké vnitřní a vnější stěny, které podstatně usnadňují její celkové čištění.

Postřikovače UX mohou být vybaveny rameny Super-L3 s pracovními záběry 39, 40 nebo 42 m navrženými pro vysoké plošné výkony. Ramena Super-L3 mohou pracovat s redukovanými pracovními šířkami. Jednostranné nezávislé skládání pro překonávání překážek je také velkou výhodou. Profilová konstrukce vytváří extrémně stabilní, avšak lehká, ramena s hydraulicky jištěnými spoji proti nárazu. Tyto koncové části jsou vyrobeny výhradně z hliníku, což zajišťuje extrémně stabilní jízdu ramen. Nová ramena Super-L3 jsou navíc v pracovních záběrech 39 až 42 m standardně vybavena systémem aktivního vedení ramen ContourControl a aktivním systémem tlumení vibrací SwingStop. Zvláštnost: díky vícedílnému skládacímu systému jsou ramena v přepravní poloze kompaktní a z postřikovače nevyčnívají. Ramena Super-L jsou v přepravní poloze bezpečně umístěna na speciálně vyvinutém odpruženém paralelogramu. Při přepravě tedy nehrozí jejich poškození. Oba nové modely UX 7601 a 8601 jsou k dispozici s šířkou ramen 21 až 42 m.

Postřikovače UX mohou být vybaveny rameny Super-L3 s pracovními záběry 39, 40 nebo 42 m navrženými pro vysoké plošné výkony.
Postřikovače UX mohou být vybaveny rameny Super-L3 s pracovními záběry 39, 40 nebo 42 m navrženými pro vysoké plošné výkony.

Vynikající intenzitu míchání pro velké kapacity nádrží zajišťují dvě velkokapacitní písto-membránová čerpadla o výkonu 600 l/min. Tato vysoce spolehlivá čerpadla umožňují trvale vysoké výtlačné kapacity bez ohledu na tlak při postřiku. Trvale vysoké míchací výkony a aplikační dávky jsou vždy k dispozici, a to i při vysokých tlacích systému. Písto-membránová čerpadla jsou navíc samonasávací, což znamená, že kompletní okruh postřikové jíchy se nastavuje velmi jednoduše a s krátkým hadicovým vedením. To také poskytuje pevný základ pro rychlé a důkladné čištění. Nově vyvinutá generace čerpadel má také větší průměry pístů, což znamená, že membrány jsou vystaveny menšímu mechanickému namáhání. To zajišťuje extrémně dlouhou životnost s minimálními nároky na údržbu. Dávkovací a míchací čerpadla mohou být poháněna buď vývodovým hřídelem nebo hydraulicky. Velmi užitečný detail: hydraulický pohon čerpadla, který je plně integrován do řízení ISOBUS, reguluje požadované otáčky čerpadla plně automaticky v závislosti na provozním stavu.

Postřikovače UX mohou být vybaveny rameny Super-L3 s pracovními záběry 39, 40 nebo 42 m navrženými pro vysoké plošné výkony.
Postřikovače UX mohou být vybaveny rameny Super-L3 s pracovními záběry 39, 40 nebo 42 m navrženými pro vysoké plošné výkony.

Kromě enormní pracovní zátěže se dva nové modely UX Super zaměřují také na snížení pracovní zátěže řidiče. Ovládací zařízení postřikovače Smart Center a stanoviště obsluhy jsou bezpečně chráněny pod krytem na levé straně postřikovače. Zde je také umístěna velkokapacitní 60 litrová přimíchávací nádoba. Smart Center nabízí ideální řešení pro každý požadavek zákazníka: Kromě kompletně mechanicky ovládaného balíčku Standard je k dispozici také intuitivní a jednoduchý balíček Comfort s Twin Terminal 3.0. To zahrnuje automatické zastavení plnění při sání i tlakovém plnění, automatickou regulaci míchání závislou na úrovni naplnění a dálkově ovládané čisticí programy. Balíček Comfort-Pack plus nabízí maximální pohodlí s dotykovým terminálem s plně automatizovanými procesy plnění a čištění.

Postřikovače UX 7601 Super a UX 8601 Super mohou být vybaveny volitelným systémem HighFlow+, aby byl zaručen efektivní provoz s adekvátním dávkováním při použití těchto velkých pracovních záběrů v kombinaci s vysokými pojezdovými rychlostmi. Inteligentní řídicí technologie umožňuje použití obou čerpadel k postřiku při zachování vysoké míchací kapacity a dodržení homogenní postřikovací směsi. Všechny součásti systému HighFlow+ jsou zcela integrovány do čisticího cyklu.