Dnes je 23.9. – svátek slaví Berta

Deutz-Fahr představuje novou řadu 5G TB

Zveřejněno: 29. 6. 2018

V rámci velkých inovací ve speciální třídě traktorů, Deutz-Fahr představuje novou řadu 5G TB, která nahrazuje řadu Agrofarm TB. Traktory nové řady je vhodné využívat ve speciálních aplikacích, jako je provoz v zahradnictví, sadařství a na malých farmách. Zajímavým prostředkem může být tato řada i jako doplněk na velkých farmách.

Traktor řady 5G TB může být vhodným doplňkem také na velkých farmách.

Traktory řady 5G TB jsou osazeny novými motory FARMotion (IIIB) s výkonem 102 k nebo 113 koní. Spotřeba paliva, emise, vibrace a hladina hluku jsou extrémně nízké. Novinkou je kompaktní, velkoplošný chladicí systém s mezichladičem a volitelný ventilátor Visco. Motor je vybaven elektronickým vstřikováním paliva, EGR ventilem a systémem DOC (diesel oxidační katalyzátor). K dispozici jsou čtyři převodové stupně od 10 + 10 stupňů po 40 + 40 stupňů a reverzace PowerShuttle. U všech převodovek je dosaženo maximální rychlosti 40 km/h se sníženými otáčkami motoru.

Traktory mohou být vybaveny systémem Stop & Go pro snadný rozjezd do kopce a systémem SDD, který redukuje otáčky volantem do plného rejdu kol.

Zadní závěs poskytne nosnost 3 600 kg, volitelně pak 4 525 kg. Přední závěs poskytne nosnost 2 100 kg. Zadní vývodový hřídel pracuje ve čtyřech rychlostech: 540/540ECO/1000/1000ECO. Hydraulické čerpadlo OpenCenter poskytuje impozantní výkon 55 l/min.

Sedadlo řidiče a volant jsou přesně nastavitelné. Všechny barevně odlišené ovládací prvky jsou logicky uspořádány a snadno dostupné řidiči. Přístrojová deska informuje digitální i analogickou formou.

Nové traktory řady 5G TB vhodně doplňují nedávno představenou generaci speciálních traktorů 5 DS TTV do sadů a vinic.
Autor: Milan Jedlička
Foto: Deutz-Fahr

Tématické tagy

Nové

Kuhn dovolil Irům používat legendární sekačku. Vznikl tak jedinečný stroj pro chovatele

Zveřejněno 22.9. Irská společnost Grass Technology podepsala s firmou Kuhn exkluzivní smlouvu, která umožňuje vyrábět víceúčelové stroje ve spojení s bubnovým žacím strojem PZ od společnosti Kuhn. První takový stroj se představil na akci National Ploughing Match v… jít na článek

Holanďan vyrobil k lisu přídavné řezání. Svým zákazníkům tak chce nabídnout to, po čem touží každý

Zveřejněno 21.9. Holandský poskytovatel zemědělských služeb Ronald Bos BV, používá přídavný řezací systém ke svému lisu, který je rovněž vybaven vlastním řezacím systémem. Přídavné řezání si vyrobil sám a nazývá jej RoBo Twin Cut. Výrobek je reakcí na stálou… jít na článek

Do Brazílie míří 18 speciálních mercedesů pro sklizeň třtiny. Jejich úprava má snížit náklady a zvýšit efektivitu

Zveřejněno 20.9. Poprvé se do brazilské sklizně třtiny zapojí první automatizované nákladní automobily značky Mercedes-Benz. Jako součást rozvojového partnerství s brazilským výrobcem zemědělských technologií GrunnerTech poskytne Mercedes-Benz 18 nákladních… jít na článek