Dnes je 20.7. – svátek slaví Ilja

Deutz-Fahr představuje novou řadu 5G TB

Zveřejněno: 29. 6. 2018

V rámci velkých inovací ve speciální třídě traktorů, Deutz-Fahr představuje novou řadu 5G TB, která nahrazuje řadu Agrofarm TB. Traktory nové řady je vhodné využívat ve speciálních aplikacích, jako je provoz v zahradnictví, sadařství a na malých farmách. Zajímavým prostředkem může být tato řada i jako doplněk na velkých farmách.

Traktor řady 5G TB může být vhodným doplňkem také na velkých farmách.

Traktory řady 5G TB jsou osazeny novými motory FARMotion (IIIB) s výkonem 102 k nebo 113 koní. Spotřeba paliva, emise, vibrace a hladina hluku jsou extrémně nízké. Novinkou je kompaktní, velkoplošný chladicí systém s mezichladičem a volitelný ventilátor Visco. Motor je vybaven elektronickým vstřikováním paliva, EGR ventilem a systémem DOC (diesel oxidační katalyzátor). K dispozici jsou čtyři převodové stupně od 10 + 10 stupňů po 40 + 40 stupňů a reverzace PowerShuttle. U všech převodovek je dosaženo maximální rychlosti 40 km/h se sníženými otáčkami motoru.

Traktory mohou být vybaveny systémem Stop & Go pro snadný rozjezd do kopce a systémem SDD, který redukuje otáčky volantem do plného rejdu kol.

Zadní závěs poskytne nosnost 3 600 kg, volitelně pak 4 525 kg. Přední závěs poskytne nosnost 2 100 kg. Zadní vývodový hřídel pracuje ve čtyřech rychlostech: 540/540ECO/1000/1000ECO. Hydraulické čerpadlo OpenCenter poskytuje impozantní výkon 55 l/min.

Sedadlo řidiče a volant jsou přesně nastavitelné. Všechny barevně odlišené ovládací prvky jsou logicky uspořádány a snadno dostupné řidiči. Přístrojová deska informuje digitální i analogickou formou.

Nové traktory řady 5G TB vhodně doplňují nedávno představenou generaci speciálních traktorů 5 DS TTV do sadů a vinic.
Autor: Milan Jedlička
Foto: Deutz-Fahr

Tématické tagy

Nové

Pohodlný, robustní a jednoduchý, vylepšený Dammann poprvé v ČR

Zveřejněno 13.7. Dammann pro letošní rok přichystal pro své výměnné systémy Trac inovaci v podobě nové kabiny. Kromě svých předností a široké výbavy tak nabídne ještě větší komfort obsluhy. Jeden z prvních kusů již dorazil do České republiky a zájemci si jej mohou… jít na článek

„Rychlost přibližování dříví je největším plusem,“ říká majitel stroje Equus

Zveřejněno 19.7. Přibližování dříví, zejména celých délek, se uplatňuje při těžbě dřeva. K tomuto účelu se využívá speciální technika, mezi kterou řadíme lesnické traktory tzv. skiddery. Na jeden takový stroj jsem se zajel podívat do lesa u obce Nevid na Plzeňsku. jít na článek

Claas představil nové kloubové nakladače Torion Sinus se zadní řízenou nápravou

Zveřejněno 19.7. Po roce uvedení na trh nové řady nakladačů Torion přichází Claas s rozšířením o nové modely Torion Sinus. Nové modely jsou také vyrobeny společností Liebherr a přinášejí lepší jízdní vlastnosti. jít na článek