Dnes je 15.7. – svátek slaví Jindřich

Inovovaný cisternový návěs Annaburger LS 38.28 s mimořádně nízkou hmotností

Zveřejněno: 18. 12. 2019

Annaburger na výstavní ploše zemědělského veletrhu Agritechnica 2019 v Hannoveru prezentoval kromě návěsu a traktorové cisterny také inovovaný cisternový návěs pro nákladní automobily, který se vyznačuje nízkou hmotností.

Annaburger LS 38.28
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Německý výrobce zemědělské dopravní techniky Annaburger letos na zemědělském veletrhu Agritechnica 2019 v Hannoveru představil spolu s novou cisternou HTS 34.28 Profi a návěsem TS 30.14 Speed také inovovaný cisternový návěs „eco-tanker“ LS 38.28 s nejnovější generací čerpadla - pro přepravu velkého množství kalů či statkových hnojiv.

Vzhledem k tomu, že je cisterna schopna pojmout velké množství objemu, je vhodná zejména pro velké zemědělské podniky a podniky služeb. Cisternový návěs je určen pro agregaci s tahačem s točnicí.

Návěs byl vyvinut ve spolupráci s firmou Berger Ecotrail a je pozoruhodný tím, že má mimořádně nízkou hmotnost 5,3 t. Nízké hmotnosti bylo dosaženo použitím kvalitní oceli a speciální geometrií podvozku. Cisterna díky tomu také pojme 28 až 30 m³ a zvládne přepravní rychlost až 80 km/h.

Na veletrhu Agritechnica se cisterna prezentovala s novým čerpadlem Vogelsang VX186-260 GL, které firma Vogelsang sama na tomto veletrhu prezentovala jako inovaci. Zajímavostí je, že nový typ čerpadla má ve srovnání se svým předchůdcem nižší hmotnost. Proto se u cisternového návěsu snížila hmotnost o 100 až 150 kg.

Hadice lze nově uložit na pravou i levou stranu, kde je umístěn 6m odkládací prostor. Sedlo návěsu má nyní výšku až 1 350 mm.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Annaburger