Víceúčelové rotační plečky GST BIOSTAR. Nástroj na celoplošnou mechanickou kultivaci
Dnes je 4.3. – svátek slaví Stela

Lemken nečekaně koupil holandského výrobce Steketee

Zveřejněno: 29. 8. 2018

Německý výrobce techniky na zpracování půdy, Lemken, koupil holandského výrobce Steketee. Lemken o tom informoval na včerejší tiskové konferenci.

Meziřádková kultivace v podání stroje Steketee

Německý výrobce techniky na zpracování půdy, Lemken, koupil holandského výrobce Steketee. Lemken o tom informoval na včerejší tiskové konferenci.

Společnost Steketee se specializuje na výrobu meziřádkových kultivátorů a strojů na zpracování půdy určených do řádkových kultur, ale také i klasických kultivátorů a různých válců. Lemken má zájem také o kamerové systémy, které Steketee využívá u svých strojů. Steketee rovněž vyrábí pluhy pod značkou Rumptstad, Lemken si je rovněž převezme pod svá křídla.

Lemken chce kamerové systémy využít u svých postřikovačů, aby efektivněji bojovaly proti plevelům. Na příštím veletrhu Agritechnica má být údajně již k vidění prototyp s tímto kamerovým systémem. Do sortimentu Lemkenu se zahrnou právě i meziřádkové kultivátory, ale už pod značkou Lemken. Značka Steketee bude i nadále existovat, zejména na těch trzích, kde si nizozemský výrobce již vytvořil jméno.

Kolik Lemken zaplatil společnosti Steketee, nikdo nechce říci. Steketee nadále bude pokračovat ve vývoji kamerových systémů. I majitel společnosti, Klaas Veerman, zůstane ředitelem.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Steketee

Tématické tagy