Iveco Traktor
Dnes je 29.1. – svátek slaví Zdislava

Nejnovější trendy ve sklizni a zpracování brambor představí Grimme na akci PotatoEurope

Zveřejněno: 20. 8. 2019

Ve dnech 4. a 5. září 2019 se bude konat další ročník polního dne PotatoEurope, tentokrát ale v Belgii. Výrobci techniky pro sklizeň okopanin a jejich zpracování zde představí své nejnovější výrobky a řešení. Nebude zde chybět ani přední německý výrobce Grimme.

Samojízdný sklízeč Grimme Ventor 4150
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Poprvé bude mezinárodnímu publiku představen dvouřádkový sklízeč brambor EVO 280. S kapacitou zásobníku osm tun je s ním možné sklízet velká pole. Všechny stroje EVO 280 jsou standardně vybaveny telemetrickou jednotkou, která na přání přenáší parametry stroje a jeho aktuální polohu na zákaznický portál - myGRIMME. Uživatel může získat a zpracovat přenesená data v myGRIMME prostřednictvím internetového prohlížeče. Ukáže se také třířádkový sklízeč GT 300, který zvyšuje výkon až o 50 % ve srovnání s dvouřádkovým typem.

V oblasti samojízdných sklízečů brambor bude představen nový Varitron 470 se speciálním kolovým podvozkem. Sklízeč bude osazen separátorem MultiSep, který se postará o vysoký výkon separace. V ústrojí najdeme i dopravní systém OptiBag pro zvýšení čisticího účinku a transport brambor do odvozních prostředků.

Vrcholem aktivního předvádění bude čtyřřádkový samojízdný sklízeč Ventor 4150. Jedná se o první čtyřřádkový sklízeč založený na osvědčeném dvouřádkovém typu SE. Využívá však stejný princip sklizně, zpracování a transportu brambor. Díky své manévrovatelnosti a pracovní šířce 3 metry se Ventor vleze na každé pole.

¨

Od roku 2017 jsou všechny samojízdné a tažené sklízeče řady Evo standardně vybaveny telemetrickou jednotkou. To umožňuje uživateli zobrazit polohu stroje zobrazenou na mapě v zákaznickém portálu myGRIMME. Zákazníci mohou také vidět parametry stroje v reálném čase, jako je hektarový výkon a spotřeba nafty.

Na výstavní ploše věnované manipulační technice se bude prezentovat dopravník s násypkou RH 24-60. Slouží pro separaci hrudek, kamenů a brambor. Do stroje je také integrován unikátní dvoustupňový systém separace.

Poprvé se veřejnosti představí dvojitý dopravník řady TC800, který byl vyvinut pro šetrnou přepravu plodin z přijímacího zásobníku. Dopravník je vybaven oceněným mechanismem zvedání pásu „airbag“, který se používá k mimořádně šetrnému přenosu brambor z prvního na druhý dopravní pás. Podvozek je osazen dvojicí kol, což zajišťuje lehkou manipulaci s dopravníkem.

A do třetice se představí další dopravník, tentokrát model SL 80-18 Quantum, který má být k plodině více šetrnější.

Staticky se ukáže na stánku Grimme osmiřádkový secí stroj GL 860 a čtyřřádkový secí stroj GB 430, který dokáže pracovat i při rychlosti až 10 km/h.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Grimme

Tématické tagy

Nové

Traktor Arbos 5130 MY 2020 je všestrannější a vstupuje do světa inteligentního zemědělství

Zveřejněno 29.1. Návštěvníci veletrhu Agritechnica si na výstavní ploše italské firmy Arbos mohli prohlédnout prototyp traktoru Arbos 5130 pro rok 2020. Klíčovou vlastností nového traktoru je všestrannost a schopnost pracovat v rámci inteligentního zemědělství. jít na článek

Teleskopické manipulátory Merlo Turbofarmer s inovacemi v oblasti ovládání a bezpečnosti

Zveřejněno 29.1. Řada teleskopických manipulátorů Merlo Turbofarmer byla uvedena na trh v roce 1996 a dodnes zahrnuje všestranné stroje standardní, střední a těžší kategorie speciálně vyvinuté pro zemědělce. Do roku 2020 přichází mnoho modelů s inovacemi v oblasti… jít na článek

Nová generace velkých kompaktních diskových kypřičů Certos s pracovním záběrem 4 m až 7 m

Zveřejněno 28.1. Amazone představuje druhou generaci velkých kompaktních diskových kypřičů Certos s pracovním záběrem 4 m až 7 m. V řadě nalezneme konkrétně modely Certos 4002-2TX, 5002-2TX, 6002-2TX a 7002-2TX. jít na článek