Časopis Agroportal24h.cz
Dnes je 22.1. – svátek slaví Slavomír

Nová čtvrtá generace Kuboty MGX láká na vlastní motory a facelift

Zveřejněno: 8. 6. 2018

Japonský výrobce strojů Kubota představuje čtvrtou generaci traktorů řady MGX. Řada obsahuje pět modelů s výkony od 70 kW (95 koní) do 99 kW (135 koní). Traktory dostanou motory vlastní výroby a facelift.

Moderní vzhled navazuje na větší traktory řady M7.

Nové traktory řady MGX čtvrté generace budou osazeny čtyřválcovými motory, které vyrábí samotná Kubota. Dva nejmenší modely (M95GX-IV a M105GX-IV) dostanou 3,8litrové varianty, tři největší modely (M115GX-IV, M125GX-IV a M135GX-IV)dostanou známou variantu motoru o objemu 6,1 litru. Motory ve všech modelech budou spojeny s převodovkou 24/24 (osmistupňová převodovka Powershift). Převodovka má standardní automatické řazení bez nutnosti stlačení spojkového pedálu.

Zvedací síla zadního závěsu u dvou nejmenších modelů činí 5000 kg, zatímco u větších modelů až 6000 kg. Inovací se též dočkal přední závěs, který je součástí volitelné výbavy. Traktory mají hydraulické čerpadlo o výkonu 143 l/min.

Design traktorů byl mírně modernizován a nyní více navazuje na konstrukční řadu traktorů M7002. Interiér byl rovněž modernizován a dostane volitelně terminál ISOBUS se všemi možnými precizními systémy Kubota.

Kubota nedávno na veletrhu FIMA ve Španělsku ukázala také dva nové modely řady M4 a M6. Tyto kompaktní traktory nahrazují předchozí modely M6060 a M7060.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Kubota

Tématické tagy

Nové

Koncept Multiline nyní s možností setí meziplodin

Zveřejněno 21.1. Koncept Multiline sdružuje kompaktní talířové brány nebo kultivátor se secím strojem. Výsledkem je nákladově efektivní a extrémně výkonná souprava. Koncept Multiline slibuje obrovský potenciál pro traktory s nižším výkonem. Multiline je poprvé k… jít na článek

Sověti v 50. letech postavili elektrický traktor s napájecím kabelem. Vynález nyní znovu objevuje světový výrobce

Zveřejněno 21.1. S čím dál větší dostupností elektřiny v Sovětském svazu, v 50. letech minulého století postavili elektrický traktor s napájecím kabelem. Podobné řešení, byť v autonomní verzi, nedávno představil americký výrobce John Deere! jít na článek

První autonomní postřikovač do ovocných sadů. Kupodivu nejezdí na elektřinu

Zveřejněno 18.1. Kalifornská společnost Crinklaw Farm Services Inc představila po třech letech vývoje a testování první autonomní postřikovač na světě, který lze použít do sadů. Ač je trendem autonomních zemědělských vozidel jejich elektrifikace, tento projekt sází… jít na článek