Dnes je 18.6. – svátek slaví Milan

Nová čtvrtá generace Kuboty MGX láká na vlastní motory a facelift

Zveřejněno: 8. 6. 2018

Japonský výrobce strojů Kubota představuje čtvrtou generaci traktorů řady MGX. Řada obsahuje pět modelů s výkony od 70 kW (95 koní) do 99 kW (135 koní). Traktory dostanou motory vlastní výroby a facelift.

Moderní vzhled navazuje na větší traktory řady M7.

Nové traktory řady MGX čtvrté generace budou osazeny čtyřválcovými motory, které vyrábí samotná Kubota. Dva nejmenší modely (M95GX-IV a M105GX-IV) dostanou 3,8litrové varianty, tři největší modely (M115GX-IV, M125GX-IV a M135GX-IV)dostanou známou variantu motoru o objemu 6,1 litru. Motory ve všech modelech budou spojeny s převodovkou 24/24 (osmistupňová převodovka Powershift). Převodovka má standardní automatické řazení bez nutnosti stlačení spojkového pedálu.

Zvedací síla zadního závěsu u dvou nejmenších modelů činí 5000 kg, zatímco u větších modelů až 6000 kg. Inovací se též dočkal přední závěs, který je součástí volitelné výbavy. Traktory mají hydraulické čerpadlo o výkonu 143 l/min.

Design traktorů byl mírně modernizován a nyní více navazuje na konstrukční řadu traktorů M7002. Interiér byl rovněž modernizován a dostane volitelně terminál ISOBUS se všemi možnými precizními systémy Kubota.

Kubota nedávno na veletrhu FIMA ve Španělsku ukázala také dva nové modely řady M4 a M6. Tyto kompaktní traktory nahrazují předchozí modely M6060 a M7060.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Kubota

Tématické tagy

Nové

Tažený postřikovač Jumbo. Novinka českého výrobce se zabydlela na Vysočině

Zveřejněno 12.6. Zajeli jsme se podívat do obce Nížkov ležící v okrese Žďár nad Sázavou v kraji Vysočina. Tam sídlí Zemědělské družstvo Nížkov, které bylo založeno v roce 1993. V zemědělském družstvu provozují rostlinnou a živočišnou výrobu. Letos došlo k obměně… jít na článek

Land Rover nečekaně ukázal prototyp pracovního vozidla. Jako základ posloužilo luxusní SUV

Zveřejněno 17.6. Land Rover představil tzv. Rediscovery během slavné akce Legends event in Bicester. Pracovní vozidlo má stejné rozměry, jako automobil Discovery. Jako první o tom informoval server fginsight.com jít na článek

Řepkový olej jako palivo pro traktory v dlouhodobém testu obstál, zaskočilo to i kritiky

Zveřejněno 17.6. Řepkový olej se osvědčil jako palivo pro dieselové motory v traktorech. Je to zřejmé z desetiletého výzkumu na devíti traktorech v Bavorsku, informuje Top Agrar. jít na článek