Dnes je 15.8. – svátek slaví Hana

Nová čtvrtá generace Kuboty MGX láká na vlastní motory a facelift

Zveřejněno: 8. 6. 2018

Japonský výrobce strojů Kubota představuje čtvrtou generaci traktorů řady MGX. Řada obsahuje pět modelů s výkony od 70 kW (95 koní) do 99 kW (135 koní). Traktory dostanou motory vlastní výroby a facelift.

Moderní vzhled navazuje na větší traktory řady M7.

Nové traktory řady MGX čtvrté generace budou osazeny čtyřválcovými motory, které vyrábí samotná Kubota. Dva nejmenší modely (M95GX-IV a M105GX-IV) dostanou 3,8litrové varianty, tři největší modely (M115GX-IV, M125GX-IV a M135GX-IV)dostanou známou variantu motoru o objemu 6,1 litru. Motory ve všech modelech budou spojeny s převodovkou 24/24 (osmistupňová převodovka Powershift). Převodovka má standardní automatické řazení bez nutnosti stlačení spojkového pedálu.

Zvedací síla zadního závěsu u dvou nejmenších modelů činí 5000 kg, zatímco u větších modelů až 6000 kg. Inovací se též dočkal přední závěs, který je součástí volitelné výbavy. Traktory mají hydraulické čerpadlo o výkonu 143 l/min.

Design traktorů byl mírně modernizován a nyní více navazuje na konstrukční řadu traktorů M7002. Interiér byl rovněž modernizován a dostane volitelně terminál ISOBUS se všemi možnými precizními systémy Kubota.

Kubota nedávno na veletrhu FIMA ve Španělsku ukázala také dva nové modely řady M4 a M6. Tyto kompaktní traktory nahrazují předchozí modely M6060 a M7060.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Kubota

Tématické tagy

Nové

Metsjö uvádí na trh zcela uzavřený přepravník. Co bude vozit?

Zveřejněno 14.8. Metsjö uvádí na trh devět metrů dlouhý přepravník TP3 BOX, který je zcela uzavřený. Hydraulicky se otevírá pouze postranní bočnice. jít na článek

Sám si hnůj naložit a aplikovat na pole, to dokáže jen tento unikátní stroj

Zveřejněno 13.8. Bemad GreenCargo je stroj, který si sám dokáže díky čelní šnekovnici naložit pevné organické hnojivo a následně jej rozmetacím systémem aplikovat na pole. Velkou výhodou stroje je, že jej může obsluhovat jen jeden člověk. Na poli není potřeba další… jít na článek

Výhody Alpha Motion už i pro menší traktory. Řada Master přichází

Zveřejněno 13.8. Vysoce kvalitní krmivo je základem pro zdraví hospodářských zvířat. Použití správných žacích strojů je jedním z faktorů, které mají významný vliv na kvalitu krmiva. Žací stroje Pöttinger se systémem Alpha Motion budou k dostání i pro méně výkonné… jít na článek