AGROAD, s.r.o., dodavatel náhradních dílů na traktory a zemědělskou techniku
Dnes je 24.2. – svátek slaví Matěj

Nová generace velkých kompaktních diskových kypřičů Certos s pracovním záběrem 4 m až 7 m

Zveřejněno: 28. 1. 2020

Amazone představuje druhou generaci velkých kompaktních diskových kypřičů Certos s pracovním záběrem 4 m až 7 m. V řadě nalezneme konkrétně modely Certos 4002-2TX, 5002-2TX, 6002-2TX a 7002-2TX.

Diskový kypřič Amazone Certos
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Certos má zcela nový koncept rámu, který je optimalizován pro náročné provozní podmínky. Inovována byla i krajní místa kypřiče, takže zemina zůstává v pracovních sekcích - a to i při velkých pracovních hloubkách.

Tažené diskové kypřiče Certos jsou ideální volbou pro přípravu půdy s velkým množstvím rostlinných zbytků. Díky svému širokému spektru použití představuje kypřič Certos univerzální a výkonné řešení pro každý podnik. 660mm disky umožňují zpracovávat půdu do hloubky 7 cm až maximálně 20 cm. Velká vzdálenost mezi dvěma řadami disků, velká vzdálenost řádků 17,5 cm a zavěšení jednotlivého disku zajišťuje maximální průchodnost. Problém tedy nedělá řezání velkého množství organické hmoty a rovnoměrné zpracování s půdou.

Velké disky u kypřiče Certos, stejně jako u Catrosu, nejsou na nosiči disků záměrně uspořádány do tvaru X. V přední řadě jsou disky zarovnány vlevo a v zadní řadě vpravo. To zajišťuje optimální průchod velkého množství materiálu a rovnoměrné zpracování po celé pracovní šířce. Pracovní hloubku lze nastavit mechanicky. Pro nastavení pracovní hloubky během jízdy může být stroj volitelně vybaven hydraulickým nastavením pomocí řídicí jednotky traktoru.

Zákazník si může vybrat z jedenácti možných variant zadních válců pro zpětné utužení. Certos lze na přání vybavit například přední smykovou lištou a novým univerzálním secím zařízením GreenDrill 501. Nový Certos byl vystaven na mezinárodním zemědělském veletrhu Agritechnica 2019 v Hannoveru.

Autor: Milan Jedlička, Amazone
Foto: Amazone

Tématické tagy

Nové

JCB Fastrac v lesní úpravě se téměř nevidí, tento zdolával těžký terén kolem Orlíku

Zveřejněno 24.2. Traktory JCB Fastrac má většina z nás v povědomí jako rychlé traktory vhodné pro práce spojené s dopravou. Traktor byl původně pro tento druh činnosti vyvinut. Obecně se uplatňuje v zemědělství i v komunálním sektoru. O tom, že se neztratí ani v… jít na článek

Holmer rozšiřuje svůj sortiment o nový vyorávací agregát HRO

Zveřejněno 21.2. Na mezinárodním zemědělském veletrhu Agritechnica 2019 se prezentoval nový vyorávací agregát HRO firmy Holmer, který pracuje velmi šetrně se sklízenou plodinou zejména na lehkých a písčitých půdách s lepivými vlastnostmi a na extrémně těžkých půdách… jít na článek

Nadšenci vrátili lesk traktoru Fortschritt ZT 303, jeho stav je ohromující

Zveřejněno 21.2. Pole Východního Německa a Československa svého času brázdily traktory Fortschritt ZT, které jsou dnes cennými historickými kousky. Proto potěší, když takový traktor v tristním stavu projde renovací. Dokonalá renovace tohoto legendárního traktoru… jít na článek