Dnes je 7.12. – svátek slaví Ambrož , Benjamín

Univerzální výsevní zařízení Amazone GreenDrill 501 pro půdozpracující a secí stroje

Zveřejněno: 29. 10. 2019

Amazone představuje první samostatně vyvinuté univerzální výsevní zařízení GreenDrill 501 s objemem 500 l pro výsev jemných semen nebo hnojení. Použito může být ve spojení se stroji na zpracování půdy od Amazone nebo se secími stroji Cirrus.

Výsevní zařízení GreenDrill 501 od Amazone

Zásobník GreenDrill 501 pojme 500 l osiva nebo hnojiva. Nádoba s velkým otvorem pro plnění je vyrobená z odolného plastu a je snadno přístupná pomocí plošiny. Šroubový uzávěr chrání semena před prachem a vlhkostí. Zásobník disponuje i dvoupolohovým snímačem naplnění. Ve spodní části zásobníku se nachází ochranná mřížka, která chrání dávkovač před cizími tělesy.

Osivo se dávkuje pomocí elektricky poháněné dávkovací jednotky pod zásobníkem osiva. Pro různá semena jsou k dispozici různé dávkovací válce, které lze rychle a snadno vyměnit. Elektrický pohon umožňuje snadné nastavení výsevku pomocí terminálu v kabině traktoru. Kalibrovat je možné stisknutím tlačítka. Stroj může být kalibrován buď za pomocí terminálu, kalibračního tlačítka nebo prostřednictvím aplikace mySeeder ve smartphonu.

Pokud je stroj umístěn na stroji na zpracování půdy, jako je například kompaktní diskový podmítač Catros, GreenDrill 501 má svůj vlastní hydraulický ventilátor, kterým je semeno dopravováno z dávkovací jednotky přes rozdělovací hlavu (16 až 48 vývodů) přímo k sekcím.

Ovládání zařízení GreenDrill 501 může být prováděno různými způsoby, v závislosti na tom, na jakém stroji je nainstalováno. Pokud je například GreenDrill 501 namontován na secím stroji Cirrus, je plně zapojen do elektroniky tohoto secího stroje. GreenDrill je například zobrazen a ovládán na terminálu jako druhý nebo třetí „zásobník“ osiva či jako dávkovací jednotka. Pokud je GreenDrill namontován na půdozpracujícím stroji, lze jej ovládat buď prostřednictvím terminálu ISOBUS traktoru, nebo například prostřednictvím terminálu ISOBUS AmaTron 4.

Zařízení se veřejnosti představí na zemědělském veletrhu Agritechnica 2019 v Hannoveru.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Amazone

Tématické tagy

Nové

Nejhůře a nejlépe hodnocené značky traktorů za rok 2019 podle prodejců z deseti vyspělých států

Zveřejněno 6.12. CLIMMAR (Mezinárodní organizace dovozců a prodejců zemědělské techniky) každoročně zkoumá vztah prodejců traktorů k daným značkám. Průzkum nese název Dealer Satisfaction Index (DSI). jít na článek

Aeon: nový top model mezi taženými postřikovači Hardi je připraven na požadavky budoucnosti

Zveřejněno 6.12. Jeden z předních dánských výrobců techniky na ochranu rostlin, firma Hardi, prezentoval při příležitosti konání zemědělského veletrhu Agritechnica 2019 v Hannoveru jednak své vize budoucnosti, jednak technické novinky. Oboje bylo zhmotněno do… jít na článek

Dodavatel náhradních dílů AGROAD příští rok oslaví 25 let na trhu

Zveřejněno 5.12. Firma AGROAD v roce 2020 oslaví 25 let působení na trhu náhradních dílů na traktory a zemědělskou techniku. Bohaté zkušenosti společnosti mělo a má možnost využívat široké portfolio zákazníků z nejrůznějších zemí světa. Po dobu své existence si… jít na článek