Časopis Agroportal24h.cz
Dnes je 24.1. – svátek slaví Milena

Nová vlajková loď mezi teleskopickými manipulátory se představuje

Zveřejněno: 10. 9. 2018

Na Innovagri ve Francii představil Massey Ferguson novou vlajkovou loď mezi svými teleskopickými manipulátory – nakladač MF TH.8043. S dosahem 7,5 m a nosností 4,3 tun je nový model svými rozměry určen pro velké zemědělské podniky, podniky služeb a provozovatele bioplynových stanic. Uplatnění nalezne i v nezemědělském průmyslu, jako je recyklace a nakládání s odpady.

Massey Ferguson TH.8043

Nový model je dalším milníkem společnosti Massey Ferguson v tomto segmentu. Tento manipulátor je odpovědí na požadavky zákazníků, kteří očekávají od teleskopického manipulátoru více.

MF TH.8043 lze vybavit lopatou o objemu 3500 litrů, která pojme až 2800 kg zrna. Manipulátor má zcela přepracované rameno s novou Z- kinematikou umožňující vyšší vylamovací sílu. Standardní odpružení ramene zvyšuje komfort. Vyztužené nápravy a kotoučové brzdy pro maximální zatížení zase zvyšují bezpečnost, komfort a snižují opotřebení.

Manipulátor je dále vybaven systémem SCS – Speed Control System, který umožňuje nastavit různé rychlosti v závislosti na různých otáčkách motoru, takže je k dispozici vždy dostatek výkonu pro obzvláště těžké práce. Funkce AutoShift udržuje konstantní trakci.

Nové protizávaží má hmotnost 1280 kg. MF TH.8043 je osazen motorem o výkonu 130 koní a objemu 4,3 litrů. Motor zajišťuje konzistentní výkon, hospodárnost, spolehlivost a minimální údržbu. Manipulátor disponuje relativně kompaktními rozměry <5 x 2,36 m s pneumatikami 460/70 R24.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Massey Ferguson

Tématické tagy

Nové

Jako tankování stíhačky za letu. V USA vymysleli systém pro plnění traktorových nádrží za jízdy

Zveřejněno 23.1. Honba za co nejvyšší produktivitou přináší neobvyklá technická řešení. V Americe vymysleli způsob, jak bezpečně naplnit nádrže na hnojivo za jízdy. Výhodou mají být mimo jiné minimální prostoje. jít na článek

Uživatelé traktorů Valtra mohou začít využívat služeb Connect, Care and Go

Zveřejněno 22.1. Zákazníci společnosti Valtra mohou nyní využívat službu “Connect, Care & Go”, která umožní přístup k řadě služeb souvisejících s provozem jejich stroje, a to za fixní cenu. jít na článek

Koncept Multiline nyní s možností setí meziplodin

Zveřejněno 21.1. Koncept Multiline sdružuje kompaktní talířové brány nebo kultivátor se secím strojem. Výsledkem je nákladově efektivní a extrémně výkonná souprava. Koncept Multiline slibuje obrovský potenciál pro traktory s nižším výkonem. Multiline je poprvé k… jít na článek