Dnes je 16.11. – svátek slaví Otmar

Nová vlajková loď mezi teleskopickými manipulátory se představuje

Zveřejněno: 10. 9. 2018

Na Innovagri ve Francii představil Massey Ferguson novou vlajkovou loď mezi svými teleskopickými manipulátory – nakladač MF TH.8043. S dosahem 7,5 m a nosností 4,3 tun je nový model svými rozměry určen pro velké zemědělské podniky, podniky služeb a provozovatele bioplynových stanic. Uplatnění nalezne i v nezemědělském průmyslu, jako je recyklace a nakládání s odpady.

Massey Ferguson TH.8043

Nový model je dalším milníkem společnosti Massey Ferguson v tomto segmentu. Tento manipulátor je odpovědí na požadavky zákazníků, kteří očekávají od teleskopického manipulátoru více.

MF TH.8043 lze vybavit lopatou o objemu 3500 litrů, která pojme až 2800 kg zrna. Manipulátor má zcela přepracované rameno s novou Z- kinematikou umožňující vyšší vylamovací sílu. Standardní odpružení ramene zvyšuje komfort. Vyztužené nápravy a kotoučové brzdy pro maximální zatížení zase zvyšují bezpečnost, komfort a snižují opotřebení.

Manipulátor je dále vybaven systémem SCS – Speed Control System, který umožňuje nastavit různé rychlosti v závislosti na různých otáčkách motoru, takže je k dispozici vždy dostatek výkonu pro obzvláště těžké práce. Funkce AutoShift udržuje konstantní trakci.

Nové protizávaží má hmotnost 1280 kg. MF TH.8043 je osazen motorem o výkonu 130 koní a objemu 4,3 litrů. Motor zajišťuje konzistentní výkon, hospodárnost, spolehlivost a minimální údržbu. Manipulátor disponuje relativně kompaktními rozměry <5 x 2,36 m s pneumatikami 460/70 R24.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Massey Ferguson

Tématické tagy

Nové

New Holland inovoval řadu speciálních traktorů

Zveřejněno 15.11. New Holland bohatou nabídku speciálních traktorů inovoval a opět nabízí technická řešení, která jsou k dispozici jen u značky New Holland. Jedná se zejména o přední nápravu SuperSteer, pásové jednotky SmartTrax či systém BlueCAB4. Společnost New… jít na článek

Krmný vůz z Izraele prokázal neuvěřitelnou odolnost. Jen těžko uhodnete počet motohodin

Zveřejněno 14.11. Technika používaná v živočišné výrobě se prakticky nezastaví. Péče o hospodářská zvířata vyžaduje každodenní nasazení techniky, což je znát na její životnosti. Některé kusy techniky se po pár letech automaticky vyměňují za nové. Jsou ale provozy,… jít na článek

Nexos s novou přední odpruženou nápravou a volbou režimů

Zveřejněno 14.11. Speciální traktor Claas Nexos je nyní k dispozici s novou přední odpruženou nápravou. Podvozek Proactiv má zajistit větší pohodlí při práci na poli a jízdě po silnici. K dispozici je pro řadu traktorů Nexos ve verzi VE, VL a F. Novinka se… jít na článek