Dnes je 23.9. – svátek slaví Berta

Nová vlajková loď mezi teleskopickými manipulátory se představuje

Zveřejněno: 10. 9. 2018

Na Innovagri ve Francii představil Massey Ferguson novou vlajkovou loď mezi svými teleskopickými manipulátory – nakladač MF TH.8043. S dosahem 7,5 m a nosností 4,3 tun je nový model svými rozměry určen pro velké zemědělské podniky, podniky služeb a provozovatele bioplynových stanic. Uplatnění nalezne i v nezemědělském průmyslu, jako je recyklace a nakládání s odpady.

Massey Ferguson TH.8043

Nový model je dalším milníkem společnosti Massey Ferguson v tomto segmentu. Tento manipulátor je odpovědí na požadavky zákazníků, kteří očekávají od teleskopického manipulátoru více.

MF TH.8043 lze vybavit lopatou o objemu 3500 litrů, která pojme až 2800 kg zrna. Manipulátor má zcela přepracované rameno s novou Z- kinematikou umožňující vyšší vylamovací sílu. Standardní odpružení ramene zvyšuje komfort. Vyztužené nápravy a kotoučové brzdy pro maximální zatížení zase zvyšují bezpečnost, komfort a snižují opotřebení.

Manipulátor je dále vybaven systémem SCS – Speed Control System, který umožňuje nastavit různé rychlosti v závislosti na různých otáčkách motoru, takže je k dispozici vždy dostatek výkonu pro obzvláště těžké práce. Funkce AutoShift udržuje konstantní trakci.

Nové protizávaží má hmotnost 1280 kg. MF TH.8043 je osazen motorem o výkonu 130 koní a objemu 4,3 litrů. Motor zajišťuje konzistentní výkon, hospodárnost, spolehlivost a minimální údržbu. Manipulátor disponuje relativně kompaktními rozměry <5 x 2,36 m s pneumatikami 460/70 R24.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Massey Ferguson

Tématické tagy

Nové

Kuhn dovolil Irům používat legendární sekačku. Vznikl tak jedinečný stroj pro chovatele

Zveřejněno 22.9. Irská společnost Grass Technology podepsala s firmou Kuhn exkluzivní smlouvu, která umožňuje vyrábět víceúčelové stroje ve spojení s bubnovým žacím strojem PZ od společnosti Kuhn. První takový stroj se představil na akci National Ploughing Match v… jít na článek

Holanďan vyrobil k lisu přídavné řezání. Svým zákazníkům tak chce nabídnout to, po čem touží každý

Zveřejněno 21.9. Holandský poskytovatel zemědělských služeb Ronald Bos BV, používá přídavný řezací systém ke svému lisu, který je rovněž vybaven vlastním řezacím systémem. Přídavné řezání si vyrobil sám a nazývá jej RoBo Twin Cut. Výrobek je reakcí na stálou… jít na článek

Do Brazílie míří 18 speciálních mercedesů pro sklizeň třtiny. Jejich úprava má snížit náklady a zvýšit efektivitu

Zveřejněno 20.9. Poprvé se do brazilské sklizně třtiny zapojí první automatizované nákladní automobily značky Mercedes-Benz. Jako součást rozvojového partnerství s brazilským výrobcem zemědělských technologií GrunnerTech poskytne Mercedes-Benz 18 nákladních… jít na článek