Dnes je 20.4. – svátek slaví Marcela

Nová vlajková loď mezi teleskopickými manipulátory se představuje

Zveřejněno: 10. 9. 2018

Na Innovagri ve Francii představil Massey Ferguson novou vlajkovou loď mezi svými teleskopickými manipulátory – nakladač MF TH.8043. S dosahem 7,5 m a nosností 4,3 tun je nový model svými rozměry určen pro velké zemědělské podniky, podniky služeb a provozovatele bioplynových stanic. Uplatnění nalezne i v nezemědělském průmyslu, jako je recyklace a nakládání s odpady.

Massey Ferguson TH.8043

Nový model je dalším milníkem společnosti Massey Ferguson v tomto segmentu. Tento manipulátor je odpovědí na požadavky zákazníků, kteří očekávají od teleskopického manipulátoru více.

MF TH.8043 lze vybavit lopatou o objemu 3500 litrů, která pojme až 2800 kg zrna. Manipulátor má zcela přepracované rameno s novou Z- kinematikou umožňující vyšší vylamovací sílu. Standardní odpružení ramene zvyšuje komfort. Vyztužené nápravy a kotoučové brzdy pro maximální zatížení zase zvyšují bezpečnost, komfort a snižují opotřebení.

Manipulátor je dále vybaven systémem SCS – Speed Control System, který umožňuje nastavit různé rychlosti v závislosti na různých otáčkách motoru, takže je k dispozici vždy dostatek výkonu pro obzvláště těžké práce. Funkce AutoShift udržuje konstantní trakci.

Nové protizávaží má hmotnost 1280 kg. MF TH.8043 je osazen motorem o výkonu 130 koní a objemu 4,3 litrů. Motor zajišťuje konzistentní výkon, hospodárnost, spolehlivost a minimální údržbu. Manipulátor disponuje relativně kompaktními rozměry <5 x 2,36 m s pneumatikami 460/70 R24.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Massey Ferguson

Tématické tagy

Nové

Ruské kombajny Rostselmash získávají důvěru u českých a slovenských farmářů

Zveřejněno 17.4. Červeno-bílé sklízecí mlátičky největšího výrobce sklizňových strojů na světě, ruské společnosti Rostselmash, se pomalu, ale jistě zabydlují na trhu v celé Evropě. Přispívá k tomu bohatá základní výbava, rozumná cena a řada originálních… jít na článek

Yanmar představil nový traktor YM, který se brzy stane páteří značky

Zveřejněno 18.4. Japonský Yanmar v Bangkoku slavnostně ukázal nový a nejdůležitější traktor ve své produktové nabídce. Očekává se, že nový model YM bude postupně nasazen z jihovýchodní Asie do celého světa a v následujících letech se očekává, že bude tvořit páteř… jít na článek

Kvalitní a výkonná sklizeň révy vinné zbrusu novým samojízdným kombajnem pro sběr hroznů ERO řady 7000

Zveřejněno 16.4. Období sklizně hroznů je vrcholem vloženého úsilí do pěstování révy vinné během celého roku, ale také poslední šancí ovlivnit kvalitu sbírané suroviny. ERO, špičkový německý výrobce speciální techniky pro vinohrady, našel vhodnou rovnováhu mezi… jít na článek