Časopis Agroportal24h.cz
Dnes je 22.1. – svátek slaví Slavomír

Nové pásové jednotky Soucy S-TECH 1000X pro sklízecí mlátičky

Zveřejněno: 24. 10. 2018

Na výstavě Farm Progress Show v Boone, Iowa společnost Soucy představila nové pásové jednotky pro sklízecí mlátičky, model S-TECH 1000X. Rozhodla se odkrýt výsledek více jak deseti let zkušeností v konstrukci a výrobě pásových systémů pro zemědělské stroje.

Pásová jednotka Soucy S-TECH 1000X.

„Dobře si uvědomujeme, že sklizeň je vrcholem celoroční práce zemědělců. Proto jsme tak tvrdě pracovali, abychom nabídli extrémně spolehlivý́ produkt a umožnili sklizeň v jakémkoliv počasí“, říká André Todd, generální ředitel společnosti Soucy International.

Pásová jednotka S-TECH 1000X disponuje novou konstrukcí a největší kontaktní plochou. Dosahuje tak velmi dobrého kopírování terénu a působí na půdu velmi nízkým tlakem.

Konstrukce nového systému si zachovává všechny výhody předchozího modelu a navíc nabízí spoustu dalších benefitů. Nové pásové jednotky mohou jet rychlostí až 28 km/h a robustní konstrukce je schopna přenést až o 20% větší hmotnost strojů. Výrazně se zjednodušila údržba díky novému uložení jednotlivých os v olejové lázni. Denní mazání tukem je nahrazeno jednorázovou operací každých 500 hodin provozu. Zjednodušená štíhlejší konstrukce omezuje možnost usazování hlíny, kamení a zbytků na konstrukci a snižuje tak čas potřebný na čištění. Tento systém také nabízí zvýšený jízdní komfort a prodlužuje celkovou životnost.

Soucy pracovalo na nové generaci pásových systémů pro sklízecí mlátičky více jak tři roky. „Jsme přesvědčeni, že jsme účinně zkombinovali naše know-how, odbornost a porozumění trhu do unikátního systému S-TECH 1000X. Všechny komponenty tvořící tento výrobek byly analyzovány v našem testovacím středisku, simulovali jsme všechny možné situace, kterým musí farmáři čelit a tak eliminovali potenciální rizika“, vysvětluje Julie Tremblay, ředitel vývoje v Soucy International.

S-TECH 1000X je již k dispozici prostřednictvím sítě obchodních zástupců. Na český trh tyto pásy dodává společnost Manatech cz s.r.o.

Autor: TK Soucy, redakčně upraveno
Foto: Soucy

Tématické tagy

Nové

Koncept Multiline nyní s možností setí meziplodin

Zveřejněno 21.1. Koncept Multiline sdružuje kompaktní talířové brány nebo kultivátor se secím strojem. Výsledkem je nákladově efektivní a extrémně výkonná souprava. Koncept Multiline slibuje obrovský potenciál pro traktory s nižším výkonem. Multiline je poprvé k… jít na článek

Sověti v 50. letech postavili elektrický traktor s napájecím kabelem. Vynález nyní znovu objevuje světový výrobce

Zveřejněno 21.1. S čím dál větší dostupností elektřiny v Sovětském svazu, v 50. letech minulého století postavili elektrický traktor s napájecím kabelem. Podobné řešení, byť v autonomní verzi, nedávno představil americký výrobce John Deere! jít na článek

První autonomní postřikovač do ovocných sadů. Kupodivu nejezdí na elektřinu

Zveřejněno 18.1. Kalifornská společnost Crinklaw Farm Services Inc představila po třech letech vývoje a testování první autonomní postřikovač na světě, který lze použít do sadů. Ač je trendem autonomních zemědělských vozidel jejich elektrifikace, tento projekt sází… jít na článek