AGROZET - náhradní díly
Dnes je 18.4. – svátek slaví Valérie

Synchronizovaná jízda dvou strojů. Řezačka nyní dokáže ovládat rychlost traktoru, který jede vedle ní

Zveřejněno: 19. 2. 2021

Systém Machine Sync umožňuje synchronizovanou jízdu dvou strojů. Samojízdná sklízecí řezačka nyní dokáže regulovat pojezdovou rychlost traktor, který jede vedle ní. Systém funguje i v rámci dvou vedle jedoucích traktorů.

Systém Machine Sync už není určen jen pro sklízecí mlátičky. Zdroj foto - tisková zpráva John Deere

Firma John Deere představila systém Machine Sync už v roce 2012. Tento systém pro synchronizovanou jízdu je obzvláště účinný ve tmě a při dlouhých pracovních dnech. Díky synchronizované jízdě založené na satelitním navádění je možné, aby sklízecí mlátička plně automaticky upravovala pojezdovou rychlost a řízení traktoru, který jede s návěsem vedle ní. Obsluha mlátičky tak nemusí věnovat tolik pozornosti pracovní rychlosti a může se soustředit na proces sklizně. Obsluha je také mnohem uvolněnější. Systém také minimalizuje riziko poškození strojů při práci ve vyšších rychlostech.

 John Deere nyní i pro tento druh techniky nabízí Machine Sync, který přináší významnou úlevu a zvýšení produktivity. Zdroj foto - tisková zpráva John Deere
John Deere nyní i pro tento druh techniky nabízí Machine Sync, který přináší významnou úlevu a zvýšení produktivity. Zdroj foto - tisková zpráva John Deere

Tato technologie je zajímavá nejen pro sklízecí mlátičky, ale i pro sklizeň tam, kde je vyžadována ještě vyšší pozornost od obsluhy stroje. Typicky se jedná o sklizeň kukuřice či senáže samojízdnými řezačkami či sklizeň zeleniny traktory s agregovanými sklízeči. John Deere nyní i pro tento druh techniky nabízí Machine Sync, který přináší významnou úlevu a zvýšení produktivity.

John Deere ve své tiskové zprávě poznamenává, že mnoho potřebných technologií, jako je JDLink, přijímač StarFire a displej Gen4 Premium, si už objednává spoustu zákazníků ke svému novému stroji (již z výroby). V případě zájmu stačí aktivovat funkci Machine Sync. Kdo nevlastní žádný z těchto komponentů, možností je dodatečná montáž.