Stavební a zemědělské stroje Bobcat
Dnes je 2.4. – svátek slaví Erika

Tažený postřikovač s 5 200l nádrží rozšiřuje řadu Amazone UX Special

Zveřejněno: 13. 2. 2020

Firma Amazone rozšiřuje řadu tažených postřikovačů UX Special s objemem nádrže 3 200 l nebo 4 200 l o model s objemem nádrže 5 200 l. Pro zajištění přiměřeného míchacího výkonu je nový UX 5200 Special standardně vybaven výkonným 380l čerpadlem. Nově je možné postřikovače vybavit rameny s pracovním záběrem až 36 m. Doposud bylo maximum 30 m.

Tažený postřikovač Amazone UX 5200 Special
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Firma Amazone rozšiřuje řadu tažených postřikovačů UX Special s objemem nádrže 3 200 l nebo 4 200 l o model s objemem nádrže 5 200 l. Pro zajištění přiměřeného míchacího výkonu je nový UX 5200 Special standardně vybaven výkonným 380l čerpadlem. Nově je možné postřikovače vybavit rameny s pracovním záběrem až 36 m. Doposud bylo maximum 30 m.

Na mezinárodním zemědělském veletrhu Agritechnica 2019 byly všechny postřikovače UX Special v novém designu vystaveny. Design s šedými prvky v oblasti ovládacího panelu a oplachovacích nádrží na vodu je založen na designu řady větších postřikovačů UX Super.

Postřikovač UX 5200 Special disponuje jediným čerpacím systémem – 380 l/min. Čerpadlo je poháněno standardním širokoúhlým kloubovým hřídelem. Všechny postřikovače UX Special mají centrální a ergonomicky navržený ovládací panel SmartCenter. Všechny ovládací prvky jsou uspořádány logicky vpředu vlevo přímo na straně řidiče. Kromě toho mají všechny modely manuální ukazatel hladiny pro nádrž na postřikovou kapalinu a nádrž na oplachovou vodu - v oblasti SmartCenter. Volitelně je možné objednat digitální displej na ovládacím panelu.

Na přání je možné zvolit i tzv. komfortní balíček s automatickými funkcemi. Automaticky lze pak ovládat zastavení plnění, řídit čištění apod. Díky automatickému zastavení plnění má uživatel v nádrži pouze skutečně požadované množství postřikové kapaliny. V případě automatického, dálkově ovládaného čištění zajišťují sekvenční vnitřní trysky dokonalé čištění.

Stejně jako u ostatních modelů UX Special, i UX 5200 Special má k dispozici širokou škálu možností ovládání sekcí ramen či samotných trysek.

Firma Amazone na veletrhu vystavila i tažený postřikovač Amazone UX 11201 Super s novou elektronikou a větší přední nádrž ke zvýšení objemu neseného postřikovače.

Autor: Milan Jedlička, Amazone
Foto: Amazone

Nové

První na světě: Dálkové ovládání traktoru přes 360° kameru a síť 5G až na vzdálenost 150 km

Zveřejněno 1.4. Dálkově ovládaný traktor, mobilní aplikace pro tvorbu 3D modelů a živé vysílání (streamování) s vysokým rozlišením - tato nikdy předtím neviděná 5G řešení jsou jen některá z těch, která se nyní prezentují v novém showroomu finského mobilního… jít na článek

Sběrače kamene Kivi-Pekka dobývají česká pole

Zveřejněno 1.4. Sběr kamene je nedílnou součástí polních prací, protože během sezóny mohou kameny způsobit nemalé škody na zemědělské technice. Sbírání v zemědělských podnicích probíhalo až donedávna především za pomoci brigádníků a různých místních spolků, nicméně… jít na článek

Nejlepší na poli, pneumatiky Continental TractorMaster přesvědčily v sérii testů DLG

Zveřejněno 31.3. V nejnovějším testu Německé zemědělské společnosti (DLG), zvítězily pneumatiky Continental TractorMaster nad konkurenty z řad dalších renomovaných evropských prémiových výrobců. Hodnotil se: výkon, spotřeba paliva, rozsah ošetřené plochy i… jít na článek