AGROAD, s.r.o., dodavatel náhradních dílů na traktory a zemědělskou techniku
Dnes je 24.2. – svátek slaví Matěj

Tažený postřikovač s 5 200l nádrží rozšiřuje řadu Amazone UX Special

Zveřejněno: 13. 2. 2020

Firma Amazone rozšiřuje řadu tažených postřikovačů UX Special s objemem nádrže 3 200 l nebo 4 200 l o model s objemem nádrže 5 200 l. Pro zajištění přiměřeného míchacího výkonu je nový UX 5200 Special standardně vybaven výkonným 380l čerpadlem. Nově je možné postřikovače vybavit rameny s pracovním záběrem až 36 m. Doposud bylo maximum 30 m.

Tažený postřikovač Amazone UX 5200 Special
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Firma Amazone rozšiřuje řadu tažených postřikovačů UX Special s objemem nádrže 3 200 l nebo 4 200 l o model s objemem nádrže 5 200 l. Pro zajištění přiměřeného míchacího výkonu je nový UX 5200 Special standardně vybaven výkonným 380l čerpadlem. Nově je možné postřikovače vybavit rameny s pracovním záběrem až 36 m. Doposud bylo maximum 30 m.

Na mezinárodním zemědělském veletrhu Agritechnica 2019 byly všechny postřikovače UX Special v novém designu vystaveny. Design s šedými prvky v oblasti ovládacího panelu a oplachovacích nádrží na vodu je založen na designu řady větších postřikovačů UX Super.

Postřikovač UX 5200 Special disponuje jediným čerpacím systémem – 380 l/min. Čerpadlo je poháněno standardním širokoúhlým kloubovým hřídelem. Všechny postřikovače UX Special mají centrální a ergonomicky navržený ovládací panel SmartCenter. Všechny ovládací prvky jsou uspořádány logicky vpředu vlevo přímo na straně řidiče. Kromě toho mají všechny modely manuální ukazatel hladiny pro nádrž na postřikovou kapalinu a nádrž na oplachovou vodu - v oblasti SmartCenter. Volitelně je možné objednat digitální displej na ovládacím panelu.

Na přání je možné zvolit i tzv. komfortní balíček s automatickými funkcemi. Automaticky lze pak ovládat zastavení plnění, řídit čištění apod. Díky automatickému zastavení plnění má uživatel v nádrži pouze skutečně požadované množství postřikové kapaliny. V případě automatického, dálkově ovládaného čištění zajišťují sekvenční vnitřní trysky dokonalé čištění.

Stejně jako u ostatních modelů UX Special, i UX 5200 Special má k dispozici širokou škálu možností ovládání sekcí ramen či samotných trysek.

Firma Amazone na veletrhu vystavila i tažený postřikovač Amazone UX 11201 Super s novou elektronikou a větší přední nádrž ke zvýšení objemu neseného postřikovače.

Autor: Milan Jedlička, Amazone
Foto: Amazone

Nové

JCB Fastrac v lesní úpravě se téměř nevidí, tento zdolával těžký terén kolem Orlíku

Zveřejněno 24.2. Traktory JCB Fastrac má většina z nás v povědomí jako rychlé traktory vhodné pro práce spojené s dopravou. Traktor byl původně pro tento druh činnosti vyvinut. Obecně se uplatňuje v zemědělství i v komunálním sektoru. O tom, že se neztratí ani v… jít na článek

Holmer rozšiřuje svůj sortiment o nový vyorávací agregát HRO

Zveřejněno 21.2. Na mezinárodním zemědělském veletrhu Agritechnica 2019 se prezentoval nový vyorávací agregát HRO firmy Holmer, který pracuje velmi šetrně se sklízenou plodinou zejména na lehkých a písčitých půdách s lepivými vlastnostmi a na extrémně těžkých půdách… jít na článek

Nadšenci vrátili lesk traktoru Fortschritt ZT 303, jeho stav je ohromující

Zveřejněno 21.2. Pole Východního Německa a Československa svého času brázdily traktory Fortschritt ZT, které jsou dnes cennými historickými kousky. Proto potěší, když takový traktor v tristním stavu projde renovací. Dokonalá renovace tohoto legendárního traktoru… jít na článek