Iveco Traktor
Dnes je 29.1. – svátek slaví Zdislava

Větší přední nádrž ke zvýšení objemu neseného postřikovače

Zveřejněno: 26. 11. 2019

Amazone již několik let nabízí přední nádrž FT 1001. Produktová řada je nyní rozšířena o větší typ FT 1502. Díky přední nádrži FT 1502 lze objem nádrže neseného postřikovače UF 02 snadno rozšířit o 1 500 l. Nesený postřikovač ve spojení s nádrží tak celkově nabídnou objem až 3 500 l.

Čelní nádrž Amazone FT 1502
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Traktor se vzadu neseným postřikovačem a s čelní nádrží je zvláště vhodný do míst, kde je náročné manévrování (tam, kde by větší nesený postřikovač nebyl vhodný). S objemy nádrží do 3 500 l může být souprava složená z moderního traktoru, neseného postřikovače a čelní nádrže také zajímavou alternativou k samojízdným postřikovačům. Souprava není do jisté míry jednoúčelová – traktor lze využít pro jiné činnosti na farmě.

Jak pracuje čelní nádrž  FT 1502
Jak pracuje čelní nádrž FT 1502

V případě, že čelní nádrž zakrývá osvětlení traktoru, je k dispozici volitelné přídavné osvětlení. Nádrž má sofistikovaný design, který zabezpečuje dobrý výhled před traktor. Výrobce Amazone zdůrazňuje, že nová nádrž FT 1502 dodržuje všechny příslušné směrnice EU a normy pro bezpečnost provozu.

Inteligentní řízení stavu naplnění obou nádrží zajišťuje systém FlowControl+ tak, aby bylo zajištěno optimální rozložení hmotnosti (rychlost přečerpávání činí v každém směru až 200 l/min). Díky permanentnímu čerpání mezi čelní nádrží a zadní nádrží je postřik vždy ideálně homogenizován a nedochází k rychlému uvolnění přední nápravy traktoru. Plnění, vyprazdňování a čištění se provádí současně v obou nádržích.

Pomocí ručního ovládání je také možné vypnout automatickou funkci FlowControl+ a čelní nádrž použít pouze k přepravě další oplachové vody nebo užitkové vody.

Nová čelní nádrž byla představena spolu s univerzálním výsevním zařízením Amazone na zemědělském veletrhu Agritechnica 2019 v Hannoveru.

Amazone na veletrhu Agritechnica. Představen byl i zvláštní postřikovač k oslavám 50 let postřikovací techniky Amazone.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Amazone

Nové

Traktor Arbos 5130 MY 2020 je všestrannější a vstupuje do světa inteligentního zemědělství

Zveřejněno 29.1. Návštěvníci veletrhu Agritechnica si na výstavní ploše italské firmy Arbos mohli prohlédnout prototyp traktoru Arbos 5130 pro rok 2020. Klíčovou vlastností nového traktoru je všestrannost a schopnost pracovat v rámci inteligentního zemědělství. jít na článek

Teleskopické manipulátory Merlo Turbofarmer s inovacemi v oblasti ovládání a bezpečnosti

Zveřejněno 29.1. Řada teleskopických manipulátorů Merlo Turbofarmer byla uvedena na trh v roce 1996 a dodnes zahrnuje všestranné stroje standardní, střední a těžší kategorie speciálně vyvinuté pro zemědělce. Do roku 2020 přichází mnoho modelů s inovacemi v oblasti… jít na článek

Nová generace velkých kompaktních diskových kypřičů Certos s pracovním záběrem 4 m až 7 m

Zveřejněno 28.1. Amazone představuje druhou generaci velkých kompaktních diskových kypřičů Certos s pracovním záběrem 4 m až 7 m. V řadě nalezneme konkrétně modely Certos 4002-2TX, 5002-2TX, 6002-2TX a 7002-2TX. jít na článek