AGRALL SHOW 2023
Dnes je 8.2. – svátek slaví Milada

Traktory Steyr Impuls CVT pro rok 2022 nabídnou ještě více prémiových prvků a pohodlí

Zveřejněno: 2. 12. 2021

Modelová řada traktorů Steyr Impuls CVT (složená ze tří modelů), která pokrývá výkonovou kategorii 165-200 koní (maximum), přináší řadu nových a vylepšených funkcí. Modernizace se ubírá směrem ke zlepšení komfortu obsluhy těchto traktorů. První veřejná premiéra proběhne na stánku Steyr v hale 5 na veletrhu Agribex, který se koná od 8. do 12. prosince na výstavišti v Bruselu v Belgii.

Traktory Steyr Impuls CVT lze vybavit čelním nakladačem.

Změny začínají zcela přepracovaným vstupním prostorem u kabiny, vytvořeným pro lepší ergonomii - snadnější, rychlejší a bezpečnější nastupování a vystupování. Nové hliníkové schůdky ladí s designem traktoru, stejně jako nové kryty plynových vzpěr dveří i zadního okna. Steyr Impuls CVT je nyní standardně vybaven dvěma otevíracími dveřmi pro pohodlnější přístup do této části traktoru.

Vedle schůdků se pod krytem ukrývá přídavný hlavní vypínač externí baterie, stejně jako volitelné zásuvky topení a přípojka pro rozvod vzduchu pro čištění kabiny či chladičů. Nový elegantní design doplňuje štítek s označením Steyr. Bezpečnější a příjemnější je také noční nastupování a vystupování díky přidání vysoce výkonného LED osvětlení nástupního prostoru.

Nové modely Steyr Impuls CVT jsou prvními traktory Steyr s novým prémiovým koženým volantem.
Nové modely Steyr Impuls CVT jsou prvními traktory Steyr s novým prémiovým koženým volantem.

K dalším novým vnějším prvkům, které mají zlepšit komfort obsluhy, patří vylepšená poloha pracovního světla. Jsou zde také nové boční LED ukazatele v moderním stylu, které jsou při aktivaci překryty směrovými světly. Volitelně jsou nyní k dispozici LED majáky, které jsou sklopné, aby se minimalizovalo riziko poškození.

V zadní části traktorů Steyr Impuls CVT byla vylepšena stabilita a upevnění horního závěsu a nyní je k dispozici ukazatel polohy, který usnadňuje rychlé upevnění horního závěsu a kontrolu polohy z kabiny.

Novinkou Steyr Impuls CVT je možnost dalšího přizpůsobení nastavení převodovky, které přináší nový zážitek z jízdy a zajišťuje maximální efektivitu.
Novinkou Steyr Impuls CVT je možnost dalšího přizpůsobení nastavení převodovky, které přináší nový zážitek z jízdy a zajišťuje maximální efektivitu.

Při vývoji nového modelu Steyr Impuls CVT byl kladen důraz na pohodlí řidiče. Nové modely Steyr Impuls CVT jsou prvními traktory Steyr s novým prémiovým koženým volantem. Nový nízko umístěný stěrač čelního skla pokrývá o 60 % větší plochu a výhled dopředu zlepšuje také méně rušivé zpětné zrcátko. Nový chlazený úložný prostor udržuje jídlo v čerstvém stavu, zatímco nové prémiové reproduktory poskytují vysoce kvalitní zvuk.

Steyr Impuls CVT je nyní standardně vybaven dvěma otevíracími dveřmi pro pohodlnější přístup do této části traktoru.
Steyr Impuls CVT je nyní standardně vybaven dvěma otevíracími dveřmi pro pohodlnější přístup do této části traktoru.

Vpravo od řidiče je nová lišta se dvěma zásuvkami USB pro pohodlnou montáž a napájení monitorů a dalších zařízení. Lepší je také ovládání směrových světel a stěračů.

Vylepšená převodovka Steyr CVT

Novinkou traktorů STEYR IMPULS CVT je možnost dalšího přizpůsobení nastavení převodovky, které přináší nový zážitek z jízdy a zajišťuje maximální efektivitu. Vlastní nastavení převodovky nyní umožňuje obsluze upravit, uložit a vyvolat požadované charakteristiky chování traktoru na základě osobních preferencí a požadavků dané pracovní činnosti. V reakci na zpětnou vazbu zákazníků byly vylepšeny jízdní vlastnosti, aby se maximalizovala reakce na zrychlení/zpomalení, přičemž byla zdokonalena citlivost pedálu, zvýšena citlivost a detekce polohy multikontroléru. Pro nové traktory Impuls CVT bude k dispozici zdokonalená varianta joysticku s funkcemi F/R převodovky, která obsluze umožní ovládat klíčové funkce pomocí jednoho joysticku.