Dnes je 19.7. – svátek slaví Čeněk

Unikátní kamerový systém minimalizuje mrtvé úhly a sleduje dění kolem traktoru

Zveřejněno: 1. 4. 2019

Odborná porota výstavy Demopark udělila společnosti Steyr stříbrnou medaili za unikátní systém kamer Q-KMS, který monitoruje dění kolem traktoru. Minimalizuje tak mrtvé úhly a omezení zorného pole v případě, kdy traktor používá vpředu zavěšené nářadí, přes které je hůře vidět.

Systém kamer Q-KMS (Foto - Steyr)

Kapota a agregované nářadí v přední části traktoru často přesahuje 3,50 metrů. Traktory s čelním nářadím se nejčastěji využívají v komunální sféře – například v agregaci s žacími rameny.Výhled z kabiny traktoru je ale omezený, což je v silničním provozu nebezpečné. Systém kamer Q-KMS tento problém řeší. Díky systému má také řidič lepší výhled do křižovatek a městských ulic.

V praxi systém nabízí řadu výhod. Při připojování čelního nářadí či čelního nakladače není nutné kamery montovat/demontovat. Kromě toho je systém schválen pro použití v letním a zimním provozu příslušnou certifikací německého technického inspekčního sdružení (TÜV). Skříň a kamera jsou vybaveny tepelně řízeným topným systémem pro zimní servis.

Z tohoto ocenění jsme opravdu nadšeni. Ocenění dokazuje, že naše inovace mají praktické využití a přesvědčují odborníky
Jona Hormann, manažerka Steyr

Kamerový systém se na traktor montuje při výrobě traktoru. Má tedy plnou tovární podporu.

Systém se skládá ze dvou kamer s úhlem otevření 70 stupňů, řídicí skříně a monitoru, který je instalován v kabině. Řídicí jednotka umožňuje ovládání systému pomocí loketní opěrky Multicontroller.

Nutno podotknout, že tento systém není až tak ojedinělý. Podobný kamerový systém již nabízí společnost Fliegl, která jej označuje – Hawk. V podstatě má úplně stejnou funkci.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Tomáš Kydlíček

Tématické tagy

Nové

Carraro Agritalia uvádí na trh novou řadu speciálních traktorů Compact

Zveřejněno 18.7. Italský výrobce náprav a speciálních traktorů Carraro uvádí na trh nové traktory řady Compact o výkonu 45, 50 a 55 kW. Traktory jsou k dispozici ve verzi V o šířce 1005 až 1340 mm a verzi VLB o šířce 1360 až 1460 mm. jít na článek

Na tvorbě kalendáře Zetor se budou nově podílet i uživatelé traktorů a fanoušci značky

Zveřejněno 17.7. Stejně jako v předešlých letech plánuje i na rok 2020 společnost Zetor Tractors vydání kalendářů pro své zákazníky a příznivce zemědělské techniky. Ve fotografiích se však oproti minulosti zaměří na běžné využití traktorů, kdy zkombinuje každodenní… jít na článek

Dva nové pracovní záběry pro pásový shrnovač Kuhn Merge Maxx

Zveřejněno 17.7. Kdo měl zájem o pásový shrnovač Merge Maxx značky Kuhn, neměl moc na výběr, byl k dispozici pouze jeden model. To se však nyní změní. Kuhn rozšiřuje svou nabídku o dva nové modely Merge Maxx 760 a 1090. jít na článek