Dnes je 15.11. – svátek slaví Leopold

Úspornější převodovka a více výkonu v traktorech Massey Ferguson 6700 S

Zveřejněno: 22. 10. 2019

Massey Ferguson představí novou generaci modelové řady traktorů MF 6700 S na mezinárodním zemědělském veletrhu Agritechnica 2019 v Hannoveru. Pět nových modelů poskytne vyšší maximální výkon od 135 koní do 180 koní.

Nová generace Massey Ferguson 6700 S

Nové traktory MF 6700 S staví na úspěchu první generace. Nabídnou však více výkonu. Všechny modely jsou vybaveny nejmodernějšími čtyřválcovými motory AGCO Power (o zdvihovém objemu 4,9 l), které splňují přísnou emisní normu Stage V díky bezúdržbovému systému dodatečné úpravy spalin „All-in-One Stage V“. Traktory díky tomu nemusely podstoupit žádné konstrukční změny. Výfuk je ve skutečnosti tenčí než dříve. Další generace systému „All-in-One SCR“, která byla poprvé představena v roce 2015, nyní přichází s novým katalyzátorem sazí umístěným mezi katalyzátorem výfukových plynů a selektivní katalytickou redukcí. Automatická a pasivní regenerace nespotřebovává žádné další palivo. Servisní interval pro motor činí 600 hodin a 1800 hodin pro převodovku.

Maximální výkon je u všech modelů navýšen o 5 koní (vyjma modelu MF 6713 S), zatímco systém řízení výkonu motoru (EPM) přináší navýšení až o 20 koní. Systém začne pracovat tehdy, kdy je potřeba výkon z PTO a hydrauliky.

Přehled modelů pro rok 2020.
Přehled modelů pro rok 2020.

Na výběr je mezi plynulou převodovkou Dyna-VT nebo Semi-Powershift převodovkou Dyna-6 Super Eco. Traktory jsou k dostání ve třech výbavových stupních - Essential, Efficient a Exclusive. Nejnovější verze osvědčené převodovky Semi-Powershift umožňuje traktorům dosáhnout rychlosti až 40 km/h při pouhých 1 500 ot/min, což vede k významné úspoře paliva. Dyna-VT zajišťuje maximální pracovní pohodlí a umožňuje řidiči nastavit jakoukoli rychlost při libovolných otáčkách motoru, aby se maximalizovala produktivita, zvýšila účinnost a zvýšila kvalita práce. Nejnovější verze Super Eco snižuje spotřebu paliva tím, že dosahuje rychlosti 40 km/h při otáčkách 1 450 ot/ min.

Dotykový terminál Datatronic 5 od Massey Ferguson s 9palcovým displejem je standardem u modelů Exclusive a je k dispozici jako volitelné příslušenství u modelů Efficient. Tento snadno použitelný terminál je ISOBUS kompatibilní. Kromě úplného ovládání traktoru a stroje lze Datatronic 5 použít také k ovládání navigačních systémů.

Pro všechny modely 6700 S (MF 6713 S, MF 6714 S, MF 6715 S, MF 6716 S, MF 6718S) je k dispozici nová pneumatika VF od firmy Michelin v rozměru 650/65 R42. Tyto pneumatiky, které mohou pracovat pouze při tlaku 0,6 baru, snižují zhutňování půdy a zvyšují trakci.

Nové traktory jsou díky své koncepci a rozměrům vhodné pro osazení čelním nakladačem. Traktory se veřejnosti představí na veletrhu Agritechnica 2019.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Massey Ferguson

Tématické tagy

Nové

Stroj roku 2020 zná vítěze. V jedné z kategorií fanoušci rozhodli pro nejlepší traktor roku

Zveřejněno 15.11. Šestnácti nejmodernějším strojům bylo v průběhu konání mezinárodního zemědělského veletrhu Agritechnica 2019 uděleno ocenění Stroj roku 2020. V soutěži hodnotilo stroje dvacet odborných redaktorů z jedenácti zemí. jít na článek

Němci vyvinuli nosič nářadí, který ohromí svojí univerzálností. Inspiruje se nejrychlejšími traktory

Zveřejněno 15.11. Fuß Spezialfahrzeugbau GmbH se sídlem v Schönebeck se specializuje na výrobu multifunkčních speciálních víceúčelových vozidel. Výrobce nedávno představil nový nosič nářadí, který nabízí nekonečné možnosti kombinací různého příslušenství do komunálu,… jít na článek

Speciál na lisování vlhké píce, Kverneland 6500F s pevnou lisovací komorou

Zveřejněno 14.11. Kverneland představil novou generaci lisu na válcové balíky. Oproti svému předchůdci byl lis kompletně přepracován, avšak jedna funkce byla zachována. Lis je především určen na lisování vlhkého materiálu v těžkých podmínkách. jít na článek