Agromex - Největší distributor zemědělské techniky v ČR
Dnes je 23.4. – svátek slaví Vojtěch

Už žádné dlouhé hledání v manuálu. Budoucnost patří virtuální realitě

Aktualizováno: 6. 3. 2017

Firma Claas na veletrhu SIMA 2017 v Paříži představila interaktivní uživatelskou příručku. Tato uživatelská příručka kombinuje svět virtuální reality s rozšířenou realitou do oboru zemědělské techniky - s jasnými přínosy pro zákazníka.

Claas

Účelem této příručky, kterou je možné bezplatně stáhnout jako aplikaci pro chytrý telefon nebo tablet, je vysvětlit, k čemu slouží nejrůznější funkce v kabině traktorů Claas. Aplikace nenahrazuje konvenční papírové manuály. Cílem aplikace je poskytnout snadnější způsob, jak odpovědět na některé otázky, týkající se funkce kabiny. Namísto listování v příručce, uživatel pouze pořídí fotografii ovládacího prvku pomocí telefonu.

Aplikace využívá technologii rozšířené reality. Pomocí aplikace nasměrujete mobil na požadovaný ovládací prvek v kabině traktoru a kliknete na vyvolání vysvětlení požadované funkce - odpověď bude ve formě ilustrovaného textu. Pokud by se zrovna jednalo o složitější vysvětlení funkce, je připraven tutoriál, aby uživatel informace snáze pochopil. Chcete-li najít v kabině kontrolní komponent, pak aplikace disponuje integrovanou vyhledávací funkcí, fungující na základě polohy mobilu. S použitím VR brýlí

Pokud zrovna jste mimo traktor, třeba sedíte doma a traktor se nachází v zemědělském podniku, a potřebujete zjistit něco o nějaké funkci v kabině traktoru, můžete použít VR brýle. Virtuální realita - VR brýle slouží k vytvoření virtuální kabiny traktoru (forma 2D nebo 3D), aniž byste v ní seděli.

Jedná se o rychlý a snadný způsob, jak se naučit funkce traktoru a naplno využít všech výhod asistenčních systémů Claas - pro optimální uživatelský komfort a maximální výkon.

Aplikace je k dispozici pro všechny traktory Claas s plynulou převodovkou CMATIC (Arion 500 a 600, Axion 800 a 900), přičemž další top modely se postupně budou přidávat. V současné době je aplikace k dispozici v angličtině, francouzštině a německá verze se připravuje.

Aplikace je nyní k dispozici na App Store (iPhone a iPad), nebo na Google Play (Android).Virtuální realita v lesnictvíVirtuální realita má široké uplatnění v nejrůznějších segmentech. Psali jsme o využití této technologie v lesnictví. Více informací

Autor: Claas
Foto: Claas

Vycházíme i v tisku. Časopis Agroportal24h.cz můžete mít ve schránce zcela zdarma.
Vycházíme i v tisku. Časopis Agroportal24h.cz můžete mít ve schránce zcela zdarma.