Dnes je 20.4. – svátek slaví Marcela

Velkokapacitní zásobník hnojiv, který lze nyní kombinovat s Azuritem

Zveřejněno: 6. 9. 2018

Přesný výsev se provádí ve velmi krátkém časovém okně. Proto je potřeba kvalitní a výkonné techniky. Azurit je prvním secím stroje pro přesný výsev a nyní je k němu možné použít nový zásobník na hnojivo - Solitair 12 SW. Kombinace tak osloví převážně velké zemědělské podniky.

Zásobník Solitair 12 SW

Tažený zásobník Solitair 12 SW je určen pro hnojivo (v případě použití se secím strojem Azurit) a pro použití na velkých farmách. Samozřejmě může být naplněn i osivem, když bude použit ve spojení s jiným secím strojem Lemken, než je Azurit. Zásobník není rozdělen na dvě komory, proto v současné době jej nelze naplnit osivem a hnojivem zároveň. Zásobník má kapacitu 5800 litrů a umožňuje denní výkonnost až 60 hektarů. Solitair 12 SW se snadno naplní pomocí teleskopického nakladače, velkých vaků nebo šnekových dopravníků. Přesný secí stroj Azurit je spojen přímo se zásobníkem prostřednictvím standardního tříbodového závěsu. Sám Azurit může být také použit v řadě dalších kombinací.

Hydraulicky poháněný ventilátor zajišťuje konstantní proud vzduchu. Solitair 12 SW může být obut do flotačních pneumatik nebo dvojitých kol, které se hodí při výsevu kukuřice.

Solitair 12 SW je standardně vybaven systémem ISOBUS. Při použití terminálu CCI 1200 lze současně prostřednictvím terminálu zobrazit a ovládat jak Azurit, tak zásobník.

Nový zásobník bude v prodeji až na podzim roku 2019.

Mezi další představené novinky patří nové kompaktní diskové brány Rubin 10 nové generace , nové pluhy Diamant 16 a Juwel 7 M a přední zásobník Solitair 23.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Lemken

Tématické tagy

Nové

Ruské kombajny Rostselmash získávají důvěru u českých a slovenských farmářů

Zveřejněno 17.4. Červeno-bílé sklízecí mlátičky největšího výrobce sklizňových strojů na světě, ruské společnosti Rostselmash, se pomalu, ale jistě zabydlují na trhu v celé Evropě. Přispívá k tomu bohatá základní výbava, rozumná cena a řada originálních… jít na článek

Yanmar představil nový traktor YM, který se brzy stane páteří značky

Zveřejněno 18.4. Japonský Yanmar v Bangkoku slavnostně ukázal nový a nejdůležitější traktor ve své produktové nabídce. Očekává se, že nový model YM bude postupně nasazen z jihovýchodní Asie do celého světa a v následujících letech se očekává, že bude tvořit páteř… jít na článek

Kvalitní a výkonná sklizeň révy vinné zbrusu novým samojízdným kombajnem pro sběr hroznů ERO řady 7000

Zveřejněno 16.4. Období sklizně hroznů je vrcholem vloženého úsilí do pěstování révy vinné během celého roku, ale také poslední šancí ovlivnit kvalitu sbírané suroviny. ERO, špičkový německý výrobce speciální techniky pro vinohrady, našel vhodnou rovnováhu mezi… jít na článek