Dnes je 16.11. – svátek slaví Otmar

Velkokapacitní zásobník hnojiv, který lze nyní kombinovat s Azuritem

Zveřejněno: 6. 9. 2018

Přesný výsev se provádí ve velmi krátkém časovém okně. Proto je potřeba kvalitní a výkonné techniky. Azurit je prvním secím stroje pro přesný výsev a nyní je k němu možné použít nový zásobník na hnojivo - Solitair 12 SW. Kombinace tak osloví převážně velké zemědělské podniky.

Zásobník Solitair 12 SW

Tažený zásobník Solitair 12 SW je určen pro hnojivo (v případě použití se secím strojem Azurit) a pro použití na velkých farmách. Samozřejmě může být naplněn i osivem, když bude použit ve spojení s jiným secím strojem Lemken, než je Azurit. Zásobník není rozdělen na dvě komory, proto v současné době jej nelze naplnit osivem a hnojivem zároveň. Zásobník má kapacitu 5800 litrů a umožňuje denní výkonnost až 60 hektarů. Solitair 12 SW se snadno naplní pomocí teleskopického nakladače, velkých vaků nebo šnekových dopravníků. Přesný secí stroj Azurit je spojen přímo se zásobníkem prostřednictvím standardního tříbodového závěsu. Sám Azurit může být také použit v řadě dalších kombinací.

Hydraulicky poháněný ventilátor zajišťuje konstantní proud vzduchu. Solitair 12 SW může být obut do flotačních pneumatik nebo dvojitých kol, které se hodí při výsevu kukuřice.

Solitair 12 SW je standardně vybaven systémem ISOBUS. Při použití terminálu CCI 1200 lze současně prostřednictvím terminálu zobrazit a ovládat jak Azurit, tak zásobník.

Nový zásobník bude v prodeji až na podzim roku 2019.

Mezi další představené novinky patří nové kompaktní diskové brány Rubin 10 nové generace , nové pluhy Diamant 16 a Juwel 7 M a přední zásobník Solitair 23.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Lemken

Tématické tagy

Nové

New Holland inovoval řadu speciálních traktorů

Zveřejněno 15.11. New Holland bohatou nabídku speciálních traktorů inovoval a opět nabízí technická řešení, která jsou k dispozici jen u značky New Holland. Jedná se zejména o přední nápravu SuperSteer, pásové jednotky SmartTrax či systém BlueCAB4. Společnost New… jít na článek

Krmný vůz z Izraele prokázal neuvěřitelnou odolnost. Jen těžko uhodnete počet motohodin

Zveřejněno 14.11. Technika používaná v živočišné výrobě se prakticky nezastaví. Péče o hospodářská zvířata vyžaduje každodenní nasazení techniky, což je znát na její životnosti. Některé kusy techniky se po pár letech automaticky vyměňují za nové. Jsou ale provozy,… jít na článek

Nexos s novou přední odpruženou nápravou a volbou režimů

Zveřejněno 14.11. Speciální traktor Claas Nexos je nyní k dispozici s novou přední odpruženou nápravou. Podvozek Proactiv má zajistit větší pohodlí při práci na poli a jízdě po silnici. K dispozici je pro řadu traktorů Nexos ve verzi VE, VL a F. Novinka se… jít na článek