Časopis Agroportal24h.cz
Dnes je 24.1. – svátek slaví Milena

Velkokapacitní zásobník hnojiv, který lze nyní kombinovat s Azuritem

Zveřejněno: 6. 9. 2018

Přesný výsev se provádí ve velmi krátkém časovém okně. Proto je potřeba kvalitní a výkonné techniky. Azurit je prvním secím stroje pro přesný výsev a nyní je k němu možné použít nový zásobník na hnojivo - Solitair 12 SW. Kombinace tak osloví převážně velké zemědělské podniky.

Zásobník Solitair 12 SW

Tažený zásobník Solitair 12 SW je určen pro hnojivo (v případě použití se secím strojem Azurit) a pro použití na velkých farmách. Samozřejmě může být naplněn i osivem, když bude použit ve spojení s jiným secím strojem Lemken, než je Azurit. Zásobník není rozdělen na dvě komory, proto v současné době jej nelze naplnit osivem a hnojivem zároveň. Zásobník má kapacitu 5800 litrů a umožňuje denní výkonnost až 60 hektarů. Solitair 12 SW se snadno naplní pomocí teleskopického nakladače, velkých vaků nebo šnekových dopravníků. Přesný secí stroj Azurit je spojen přímo se zásobníkem prostřednictvím standardního tříbodového závěsu. Sám Azurit může být také použit v řadě dalších kombinací.

Hydraulicky poháněný ventilátor zajišťuje konstantní proud vzduchu. Solitair 12 SW může být obut do flotačních pneumatik nebo dvojitých kol, které se hodí při výsevu kukuřice.

Solitair 12 SW je standardně vybaven systémem ISOBUS. Při použití terminálu CCI 1200 lze současně prostřednictvím terminálu zobrazit a ovládat jak Azurit, tak zásobník.

Nový zásobník bude v prodeji až na podzim roku 2019.

Mezi další představené novinky patří nové kompaktní diskové brány Rubin 10 nové generace , nové pluhy Diamant 16 a Juwel 7 M a přední zásobník Solitair 23.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Lemken

Tématické tagy

Nové

Jako tankování stíhačky za letu. V USA vymysleli systém pro plnění traktorových nádrží za jízdy

Zveřejněno 23.1. Honba za co nejvyšší produktivitou přináší neobvyklá technická řešení. V Americe vymysleli způsob, jak bezpečně naplnit nádrže na hnojivo za jízdy. Výhodou mají být mimo jiné minimální prostoje. jít na článek

Uživatelé traktorů Valtra mohou začít využívat služeb Connect, Care and Go

Zveřejněno 22.1. Zákazníci společnosti Valtra mohou nyní využívat službu “Connect, Care & Go”, která umožní přístup k řadě služeb souvisejících s provozem jejich stroje, a to za fixní cenu. jít na článek

Koncept Multiline nyní s možností setí meziplodin

Zveřejněno 21.1. Koncept Multiline sdružuje kompaktní talířové brány nebo kultivátor se secím strojem. Výsledkem je nákladově efektivní a extrémně výkonná souprava. Koncept Multiline slibuje obrovský potenciál pro traktory s nižším výkonem. Multiline je poprvé k… jít na článek