Snížili jsme ceny našich žacích lišt McHale Pro Glide. Využijte tuto nabídku ještě dnes
Dnes je 8.8. – svátek slaví Soběslav

První záběry kompletně odhalují podobu nové generace Lexionu

Zveřejněno: 10.06.2019

Zatímco Claas uvolnil jednu oficiální fotografii, která poutá na představení nové sklízecí mlátičky 1. srpna letošního roku, na sociálních sítích se vyrojila celá řada fotografií, jenž odhalují kompletní podobu chystané novinky. Světlo světa spatřilo i první video.

{control cmsComponent:youtubeframe 'data' => ''}

Claas stručně pouze k fotografii uvedl, že 1. srpna začíná nový rozměr sklizně a že nás čeká budoucnost v zemědělství. Na fotografii je zachycena nová generace oblíbené řady mlátiček Lexion. Díky neoficiálním fotografiím mlůžeme porovnat jak kolovou, tak už i pásovou verzi. Z fotografií je patrné, že mlátička prodělala designový facelift, stále však odkazuje na stávající designový směr sklizňových strojů Claas. Dále si můžeme všimnout senzoru na střeše (že by nový laser pilot?), jinak pojatého nástupního žebříku či u pásové varianty většího prostoru nad pásovou jednotkou. Claas léta neměnil vnější design kabiny, tady však vidíme, že už na nějaké decentní úpravy došlo.

Více informací zatím k dispozici není. Mluví se však o novém drtiči. S ním souvisí i fakt, že Claas společně z výzkumníky z Německa, Dánska a Norska vyvíjí mimo jiné technologii, která by měla mechanicky eliminovat semena plevelu při sklizni. Jednou z možností je využití vysoké teploty k této eliminaci, to si však žádá zásadní změny v konstrukci mlátičky. Je tedy otázkou, zda vůbec tato technologie bude již v této generaci.

Na oficiální fotografii si lze všimnout nápisu APS Hybrid. Jak se zdá, Claas bude nadále věrný osvědčené technologii výmlatu, která kombinuje tangenciální mláticí systém APS se separací zbytkového zrna ROTO PLUS. Pokroku by se měl dočkat i systém automatizace sklizně.

Autor fotografií/videa:

Tématické tagy

  • Claas
  • sklízecí mlátičky