Unikátní posuvné dno
Aktualizováno: 01.12.2016Na stánku firmy Gyrax na veletrhu SIMA 2015, který se konal v Paříži, si nešlo nevšimnout nového návěsu BMXXXL240, který se skládá ze tří posuvných prvků a který dokáže materiál vyprázdnit za 45 sekund.
Na stánku firmy Gyrax na veletrhu SIMA 2015, který se konal v Paříži, si nešlo nevšimnout nového návěsu BMXXXL240, který se skládá ze tří posuvných prvků a který dokáže materiál vyprázdnit za 45 sekund.
Účelem návěsu je omezit pohyb přepravovaného materiálu, aby se zabránilo jeho stlačení. Návěs je rozdělen na tři části o rozměrech téměř tři metry. Každá část se systematicky vsune do třetí části (zapadají do sebe). To znamená, že se materiál pohybuje jen po úseku tří metrů, a ne po osmi metrech. Návěs je vybaven posuvným čelem, které na konci materiál vytlačí.
První modely s tímto unikátním systémem budou uvedeny na trh v polovině roku 2015. Jedná se přesně o dva typy - 26m3 (2 nápravy - 7m75) a 44m3 (3 nápravy - 8m75). Firma k modelům nabízí nejrůznější bohatou výbavu na přání.
Nové
Na rozvoj venkova půjde 2,4 miliardy korun. Kdo může žádat o dotace?
Zveřejněno 3.8. Ministerstvo zemědělství rozdělí v dalším kole dotací na rozvoj venkova přibližně 2,4 miliardy korun. Peníze budou určeny především na modernizaci potravinářských provozů, zahájení činnosti mladých zemědělců a obnovu lesů po kalamitách.
600 vystavovatelů, stroje i zvířata: Země Živitelka 2026 je za dveřmi
Zveřejněno 3.8. Mezinárodní agrosalon ZEMĚ ŽIVITELKA s podtitulem INOVACE V KAŽDÉM POLI začíná 20. srpna. Letošní 52. ročník se zaměří především na propojení moderních technologií se současnými potřebami zemědělské praxe. Návštěvníci uvidí nejnovější stroje,…
Evropské rybářství potřebuje mladé lidi, méně administrativy a více investic
Zveřejněno 31.7. Budoucnost evropského rybářství a akvakultury bude záviset především na tom, zda se do oboru podaří přilákat mladé lidi. Právě generační obměna byla hlavním tématem neformálního jednání ministrů EU pro rybolov, které se uskutečnilo v irském Corku.


