Dnes je 23.2. – svátek slaví Svatopluk

DLG Feldtage 2026

DLG Feldtage 2026 patří mezi nejvýznamnější evropské venkovní veletrhy zaměřené na profesionální rostlinnou výrobu. Akce se koná jednou za dva roky a letos proběhne již počtvrté v Bernburgu. Hlavním tématem ročníku 2026 je „Crop Production out of the Box“, tedy hledání nových, inovativních přístupů k pěstování plodin.

Datum konání: od 16. 6. 2026 do 18. 6. 2026

Místo konání: International DLG Crop Production Centre, Bernburg
GPS: 51.7919N; 11.7326E (mapa →)

Pořadatel

DLG (Deutsche Landwirtschafts-Gesellschaft)
www.dlg-feldtage.de

Bližší informace

Na návštěvníky čeká více než 300 vystavovatelů, rozsáhlé polní pokusy, praktické ukázky techniky v provozu, nové odrůdy plodin, moderní technologie i řešení pro udržitelné hospodaření. Veletrh je určen především zemědělcům, poradcům, výzkumníkům a odborné veřejnosti, kteří zde mohou získat přehled o aktuálních trendech i konkrétní inspiraci pro praxi.

FarmRobotix – robotika, automatizace a AI v akci

Součástí programu bude zóna FarmRobotix, která se zaměřuje na robotiku, automatizaci, digitalizaci a využití umělé inteligence v rostlinné výrobě. Návštěvníci zde uvidí například autonomní nosiče nářadí, AI systémy pro regulaci plevelů, senzory i pokročilé digitální nástroje.

  • Odborná stage: každodenní přednášky o výzkumu, praktických zkušenostech i legislativě.
  • Demo plochy: živé ukázky autonomních řešení přímo v polních podmínkách.
  • Prostor pro networking: setkání s výrobci, start-upy i odborníky z praxe.

Field Robot Event 2026

V rámci veletrhu se uskuteční také mezinárodní soutěž Field Robot Event, kde studentské týmy z celého světa představí své autonomní roboty plnící náročné úkoly v polních podmínkách. Cílem je testovat nové technologie precizního zemědělství a podporovat spolupráci mladých vývojářů.

DLG jako nezisková organizace dlouhodobě podporuje rozvoj moderního zemědělství a propojuje praxi s výzkumem. DLG Feldtage tak nabízí jedinečnou možnost vidět inovace v reálném provozu a pomáhá zemědělcům při rozhodování o budoucích investicích.

Firmy se stále mohou registrovat jako vystavovatelé.

Kontakt pro vystavovatele: Andreas Steul – feldtage@dlg.org
Více informací: www.dlg-feldtage.de

Mapa

Autor: Mgr. Kateřina Saidl
Foto: DLG